O CD t r*' |pV4[M[r De Nooijer en Bliek pakken periodetitel rsl 10 ZE Trainer Aertssen vertrekt bij Orion Schuit verkast naar hoofdklasser Baronie Huige blij met tweede plek Indoor Brabant HARDLOPEN SNELSTE VROUW Atlete uit Wissenkerke loopt honderd kilometer in minder dan acht uur. Ze is de eerste Nederlandse vrouw die dat is gelukt. Topscorers in vierde klasse in productieve bui Gérard de Nooijer heeft zich gisteravond met FC Dordrecht verzekerd van deelname aan de nacompetitie. Op eigen veld won de Sou- burgse trainer met zijn ploeg van RKC Waal wijk (t-o) en daarmee pakten de Schapenkop pen de derde-periodetitel in de Jupiler League. Het enige doelpunt aan de Kromme- dijk werd gemaakt door Denis Mahmudov. Hij scoorde in de 68ste minuut. Julius Bliek speelde bij FC Dordrecht de hele wedstrijd mee als centrale verdediger. De voetballer uit Burgh-Haamstede kreeg in de 78ste minuut een gele kaart omdat hij een overtreding maakte. Op tribune zaten veel fans van de Zeeuw. Wielrennen Handbaltrainer Jos Aertssen stopt aan het eind van dit seizoen als oefenmeester bij SV Orion. De 60-jarige trainer is momenteel bezig aan zijn tweede seizoen bij de club uit Heinkenszand. „Ik heb ze niet genoeg aan het handballen gekregen", kijkt Aertssen kritisch in de spiegel. „In de breedte zijn we dit sei zoen sterker geworden en dan hoor je met dit team bovenin mee te spelen. Ik denk zelfs dat we kampioen hadden kunnen worden. Dat heb ik niet voor elkaar gekregen." Orion bezet met nog drie wedstrijden voor de boeg slechts de negende plaats in de hoofdklasse. Vorig sei zoen eindigde Orion nog op de vierde plaats. Voetballer Mark Schuit gaat na dit seizoen weg bij zaterdag-eersteklasser Kloetinge. Hij stapt over naar zondag-hoofdklasser Baronie. Schuit, die woonachtig is in Breda, gaat bij Baronie samenspelen met Björn Quartel en Aart Veldhof, die in het verleden ook bij Kloetinge speelden. Baronie wordt getraind door Jurriaan van Poelje. Marit Huige uit Nisse heeft goed gepresteerd bij Indoor Brabant in 's-Hertogenbosch. Ze kwam bij de springwedstrijd uit in de paarden klasse Z en werd daarin tweede. „Het was een loodzwaar parkoers en Gigi sprong super", zei Huige. „Ik ben blij met de progressie die ze ie dere wedstrijd weer toont." Gigi van de Wiel is de merrie waarmee Huige de barrage haalde. Ook in de beslissende ronde hield de regerend Zeeuws kampioene in 46.33 secon den het strafblad blank. Ze mocht daarmee zelfs tot de laatste sprong op de overwinning rekenen. Maar het werd de tweede plaats. Evenals Marit Huige bleef laatste starter Sa- bine Alders uit Minderhout foutloos en toonde die zich de snelste (40.33). Voetbal Leonie Ton (43) is weer de snelste Nederlandse vrouw op de honderd kilometer. De atlete uit Wissen kerke verpulverde in het Duitse Rheine de snelste tijd van Kim Mulder (8.IL29 uur), die het record afgelopen november van haar af pakte. „Heel erg gaaf', reageerde de Zeeuwse daags na haar succes. Al een poos had Ton het gevoel dat een tijd onder de acht uur en elf minuten erin zat. „Tijdens het Ne derlands kampioenschap in Win schoten had ik het al eens gepro beerd", vertelde ze. „Maar toen ging het niet zo lekker. Ik liep 8.15, wat nog steeds een snelle tijd was. Het was alleen niet waarop ik hoopte, ik wist dat er meer in zit." Daarom ging ze op zoek naar een wedstrijd waar ze voor een tweede kans kon gaan. Het WK, dat later dit jaar in Kroatië wordt gehouden, was geen optie. „Dat parkoers is waarschijnlijk niet vlak genoeg." Het werd Rheine, in Duitsland. Over twintig ronden van vijf kilo meter moest ze haar slag gaan slaan. Maar de voorbereiding was niet ideaal. „Op de trainingen ging alles heel erg goed", legde Ton uit. „Maar de week voorafgaand aan de wedstrijd was ik niet helemaal fit. Ik liep te snotteren en ben zelfs één dag écht niet lekker geweest. Als ik maar niet ziek ga worden, dacht ik." Met gemengde gevoelens begon ze daarom aan de reis naar Duits land. Onderweg zei ze al tegen haar trainer dat ze, door de verkoudheid, niet wist wat ze ervan moest ver wachten. „Maar tijdens het lopen probeerde ik me daar niet te veel mee bezig te houden", aldus de at lete. „Ik wilde er gewoon alles uit halen wat erin zit. Wat me dat zou brengen, zou ik later wel zien." Het werd dus de snelste tijd ooit gelopen door een Nederlandse. En niet zomaar een tijd. Met 7.56.25 dook Ton als eerste Nederlandse vrouw ooit onder de acht uur. „Het is een heel erg scherp record", gaf ze toe. „Mijn loopschema lag op de acht uur, maar met een tijd onder de acht uur en tien minuten was ik ook al blij geweest." Toen de Zeeuwse in september vorig jaar ook al het Nederlands re cord aanscherpte, raakte ze dat twee maanden later al kwijt aan Mulder, die ze zaterdag versloeg. Maar met deze scherpe tijd lijkt het erop dat Ton nu langer van haar record kan Ik wist dat het erin zat en nu is het er ook uitgekomen. Daar ben ik erg blij mee. genieten. „Al weet je het nooit", re lativeert ze zelf. „Er kan altijd weer ergens een andere snelle atlete op staan." Het record op zich is ook niet het belangrijkste voor de hardloopster uit Wissenkerke. Het ging haar vooral om de prestatie die ze le verde. „Ik wist dat het erin zat en nu is het er ook uitgekomen. Daar ben ik heel erg blij mee." VLISSINGEN De schutters in de vierde klasse hadden het weer op hun heupen. Met name de produc tieve paren Simonse/Blomaard (Luctor Heinkenszand) en Hart- hoorn/De Nooijer (Apollo'69) schoten opnieuw uit hun slof. Martijn Simonse en Tom Blomaard maakten er ieder drie in de met 7-0 gewonnen topper tegen Zeeland Sport, terwijl Jean-Paul Harthoorn en Dennis de Nooijer het tegen Cadzand iets bescheidener deden met ieder twee doelpunten. De on derlinge stand is nu Harthoorn/De Nooijer - Simonse/Blomaard 57-48. Yerseke-spits Arjen de Koeijer speelde niet, maar blijft wel leider. Topscorer/^ 1 j 26 TXWi" 1'vCK v V-.L —3— macrfïn dinsdag 13 maart 2018 VOETBAL A Gérard de Nooijer. foto proshots HANDBAL VOETBAL PAARDENSPORT 1 De Zeeuws wieler ploeg Jos Feron Lady Force heeft de eerste over winning van het seizoen binnen. Na een aantal ere plaatsen in de grote UCI-wed- strijden zorgde Arianna Pruijs- scher zondag in de Omloop van Strijen voor de eerste eerste plaats. In de kop groep trokken haar ploeggeno tes Celine van Houtem en Kir- sten Peetoom in laatste kilometer flink doorheen. 4 De voetballers van zondag-derde- klassersTerneu- zen en Phlippine treffen elkaar in mei in vier dagen tijd twee keer. Op zondag 6 mei wordt Terneuzen- Philippine ge speeld en op don derdag 10 mei is de wedstrijd in Phillipine. De laat ste is een restant van 45 minuten. In oktober vorig jaar werd het duel ge- stakt wegens he vige regenval. O CL CO Ton gelukkig met Daniël Vervelde Vlissingen - Leonie Ton (43) Leonie Ton pakte haar record op de 100 kilometer terug in het Duitse Rheine. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN klasse goals co-eff totaal Arjen de Koeijer Yerseke 3Azat 25 1,5 37,5 Jean-Paul Harthoorn Apollo'69 4Bzat 31 1 31 Dave den Boef Tholense Boys 3Bzat 18 1,5 i 27 Martijn Simonse Dennis de Nooijer Luctor Heinkenszand 4Azat 27 1 27 Apollo'69 4Bzat 26 NiekLuime Zaamslag 3Azat 1 Luctor Heinkenszand 1 4Azat 16 1.5 24 Tom Blomaard 21 1 21 Tom de Bonte Kloetinge E 1Bzat I 10 j 2 S 20 Marlo Janisse RCS 3Azat 13 I 1,5 19,5 Tom Rijk Hontenisse j 3Azon 13 1 1,5 19,5 1,5 19,5 Rico de Putter Krabbendijke |3Bzat Patrick Joossens Robin Dek Guus de Leeuw Jesper Harinck MZVC j De Meeuwen Yerseke 4Azat 2E zat 3Azat 3Azat 19 12 12 11 1 B 19 1,5 18' 1,5 18 1,5 16,5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42