II a Wachten op integriteitsonderzoek Kees la Soe stopt na 45 jaar met zijn vissenspeciaalzaak in Middelburg 7 Kees la Soe sluit op 1 april na 45 jaar de deur van zijn speciaalzaak in tropische vissen in Middelburg. „Dit is het minst slechte moment om te stoppen." In de zaak aan de Kromme Weele zijn de dozen al inge pakt, de aquaria leeg, de vissen verhuisd. Op de toonbank staat als bedankje een ingepakte fles. Kees la Soe gaat met pensioen. Hij heeft al die jaren op zijn gevoel vertrouwd, en dat gevoel zegt hem dat het nu tijd is om te stoppen. Ook het begin van zijn aquari umwinkel was een gevoelskwes tie, toen hij overstapte van land- bouwartikelen naar tropische vis sen. Na een verbouwing kwam er in de winkel meer ruimte voor grote aquaria. Hierin zwommen niet alleen goudvissen, maar bij voorbeeld ook felgekleurde Afri kaanse cichliden. Het bleek een gat in de markt. „Ik schat dat een kwart van de gezinnen in Middelburg destijds een aquarium in de woonkamer had staan. Een bak in huis zorgde voor gezelligheid", verklaart La Soe het succes. Vooral aquarium liefhebbers van vereniging De Fantoom kwamen vaak direct na het werk langs. „Veel mensen wil den een vis die nog mooier en tro- pischer was dan die van de buur man." La Soe snapt het ook wel. Een aquarium is mooi maar ook heil zaam. Hij lacht: „Een half uurtje per dag vissen kijken voor komt een bezoek aan de psychia ter." Maar in zijn huiskamer heeft er nooit één gestaan. „Nou ja, één keer, in 1979, een half jaar. Toen was het wel weer ge noeg." Vooral zijn wisselende aanbod dat met de trends mee groeide, bleef klanten trekken. Kees koos zijn handelswaar bij de dierenspe ciaalzaak op basis van wat hij zelf mooi vond. „Ik keek vooral naar de schoonheid van het beestje, en minder naar hoe veel het uiteindelijk zou kunnen opbrengen. De klanten wisten dat. Ja, dat was wel een kwaliteitsstem- pel." Tegenwoordig staan de zaken er toch anders voor. De grote popula riteit van aquaria is voorbij. La Soe merkt op dat veel hobbyclubs zijn verdwenen en dat de op brengst meer en meer voortkomt Een half uurtje per dag vissen kijken voorkomt een bezoek aan de psychiater uit spontane aankopen. Daarbij komt dat veel van deze spontane kopers ook hun weg vinden in tuincentra en op het internet. „Toch bood mijn winkel nog steeds grote voordelen: er was meer persoonlijk contact en meer specialistische kennis." Zo gebeurde het hem vaak dat klanten het aquarium en de lam pen ergens anders kochten, maar nog wel bij hem aanklopten voor de vissen en planten. La Soe heeft zodoende nooit echt sterke con currentie van de tuincentra ge voeld. Vooral op zaterdagen bleef het deurbelletje rinkelen en daar bleef hij altijd veel voldoening uit halen. Er is wel iemand geweest die de winkel wilde overnemen, maar dat heeft La Soe hem afgeraden. „Het is niet meer vol te houden. Ik kon het nog, omdat dit pand van mij is. Maar als je ook huur moet betalen, dan lukt het niet." Inter net speelt ook een rol. „Ik keek laatst eens op Marktplaats. Toen ik zag wat daar allemaal te koop is, dan is het een wonder dat hier nog iemand kwam." Hij knikt. „Dit is het 'minst slechte' moment om te stoppen: ik kan nu nog zelf deze keuze maken." Vier mooie vriendschappen met andere visliefhebbers heeft hij eraan overgehouden. Na 1 april is het eindelijk tijd voor een lange vakantie: Kees la Soe ver trekt zelf naar tropischer oorden als Marokko en Sicilië. Met de auto. „De lucht is voor vogels en het water voor vissen." Voertuigen, Gereedschappen en Tuinmateireel www.TroostwijkAuctions.com Bram van Leeuwen stuurde vorige week als 'bezorgde' inwoner van Veere al een open brief naar B en W van Veere. Hij pleitte in die brief om meer gegevens over de belangen en nevenfuncties van wethouder Jaap Melse op de ge meentelijke website te zetten. Ook doet hij een beroep op de Wet Openbaarheid Bestuur (Wob) om alle correspondentie en besluiten over het integriteitsonderzoek bo ven tafel te krijgen. Hotel Het integriteitsonderzoek naar de handel en wandel van Melse is geï nitieerd door de Stichting Leef baarheid Kom Domburg. Die stichting beschuldigt de wethou der er van een hotelier, met wie hij een zakelijke relatie heeft, te hel pen met bouwplannen waar een groot deel van de Domburgse be volking niets van moet hebben. Van Leeuwen stelde eind vorig jaar gelijksoortige vragen. Nadat de burgemeester vrijdag morgen liet weten dat de defini tieve onderzoeksopdracht nog de deur uit moest, stelde de juridisch adviseur zelf een aantal onder zoeksvragen op. Behalve de vraag of Melse in strijd met de vijfjaar geleden opgestelde gemeentelijke gedragscode heeft gehandeld, wil Van Leeuwen onder meer weten of de wethouder zijn collega-col legeleden en de gemeenteraad op de hoogte heeft gehouden over zijn zakelijke belangen. Van der Zwaag liet maandag via een woordvoerster weten dat hij vrijdag opdracht verstrekt heeft aan Necker van Naem. Tot het ad viesbureau het onderzoek heeft af gerond, gaat de burgemeester niet op vragen en suggesties in. Op de gemeentelijke website is de onderzoeksopdracht, zoals Van Leeuwen vorige week vroeg, niet te vinden. dinsdag 13 maart 2018 Amée Zoutberg Middelburg WA Een aquarium geeft gezelligheid Kees la Soe is zijn vissenspeciaalzaak in Middelburg aan het leegruimen. „Het is niet meer vol te houden. Ik kon het nog, omdat dit pand van mij is. Maar als je ook huur moet betalen, dan lukt het niet.foto lex de meester - Kees la Soe ONLINE VEILING RIJDEND MATERIEEL: veegwagen, bedrijfswagens, kooiapen, motoren, paardentrailers, scooters "Peugeot", "Sym", "Kipor"; werkplaatsinventaris/ aannemersmateriaal: tafelzagen, genaratoren, hoogwerker, lasapparaten; HUISHOUDELIJK APPARATUUR: wasmachines, koelkasten, drogers, fornuizen, combisteamers o.a. "Miele"; opslagtent, caravan, zeilboot, geluidset; SLUITING: woensdag 14 MAART Bezichtiging: dinsdag 13 maart van 10.00 tot 16.00 uur Industrieweg 17 - 4561 GH Hulst Burgemeester Rob van der Zwaag van Veere gaat niet in op suggesties van juridisch advi seur Bram van Leeuwen over de opdracht aan het bureau dat de integriteit van wethouder Jaap Melse onderzoekt. René Hoonhorst Domburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39