f Kinderen mogen naar de Stembus in Vlissingen te Kinderen leren duurzaam en lekker eten Vlissingen heeft Arabesk in handen 6 Aandacht voor gezond eten hadden leerlingen van de Serooskerkse basisschool De Wegwijzer al. Sinds gisteren weten ze ook hoe ze een gezonde maaltijd moeten maken. Oktaj en Mylo, beiden leerling van groep 7, we ten zeker dat hun boe renkoolstamppot de eerste prijs gaat halen. De leerling koks hebben net zelf geproefd en hun maaltijd wordt 'echt vet lek ker'. Maar de jury besliste een uurtje later toch anders. De appel compote van een aantal mede scholieren was nóg lekkerder dan de stamp van het fanatieke groepje van Mylo en Oktaj. De scholieren van De Wegwijzer krijgen al drie keer in de week groenten en fruit, waardoor ze 'el kaar stimuleren alles in elk geval eens te proeven', zegt schooldirec teur Jacco Onderdijk. Bovendien heeft de school al zo'n 25 jaar een ei gen moestuin, die wordt bijgehou den door de leerlingen van groep 5. Vliegtuig Koks Hans Everse en Jeroen Cino van Tafel Thuis Dé Zeeuwse Keu ken waren blij met de bewuste, jonge consumenten. De twee *4 ffitj k -Z ft chefs brachten de kinderen van de bovenbouw ook bij dat groenten uit de onmiddellijke omgeving niet alleen lekker zijn, maar ook de duurzaamheid ten goede komen. Everse: „Er hoeft geen vliegtuig met sperziebonen uit Egypte te komen. Voor lekker eten hoefje in Zeeland geen enkel seizoen de provincie uit. En als je kool in de winter eet, ben je minder vatbaar voor griep." Blancheren Hutspot ('peen mee juun'), boe renkoolstamp, appelmoes en - compote en preiprol kunnen alle maal worden gemaakt met groen ten die direct van het Zeeuwse land komen. Door groenten alleen te blancheren, blijft niet alleen de structuur, maar ook de smaak per fect, doceerde Everse. Oktaj ('ik had nog nooit boerenkool gege ten') en Mylo gaven hem groot ge lijk. De meeste klasgenoten waren Als je in de winter verse kool eet, krijg je minder snel griep het er mee eens. Enkele leerlingen lieten hun moeder al weten dat ze die avond wel wilden koken. Everse en Cino glunderden dat hun missie in Serooskerke zo goed uitpakte. Onderdijk zag het met plezier aan. De geslaagde kook- en warenles sterkte hem in de over tuiging dat de kinderen niet alleen kennis op doen, maar ook spelen derwijs leren dat gezond én lekker samen kunnen gaan. „In een tijd dat obesitas een volksziekte lijkt te worden, zijn bewegen en gezond eten nog belangrijker." Vlissingse basisschoolleerlingen vieren vrijdag hun eigen feest van de democratie met de eerste Kin derverkiezingen in Vlissingen. Vijftien klassen van elf basisscho len mogen die dag de Stembus in: een rondrijdend stemlokaal waar de kinderen met hun eigen stern- pas hun keuze kunnen maken voor een partij. De uitslag wordt geteld door de griffie van de ge meenteraad. Burgemeester Bas van den Tillaar maakt de uitslag om 16.00 uur bekend op het stad huis. Dat zal te volgen zijn via fa- cebook en er wordt een youtube- filmpje gemaakt. De belangstelling voor de kinder verkiezingen is onverwacht groot, vertelt Lourenza Vroomen van de raadsgrifïie. „We hadden gedacht aan zeven scholen of zo. Het was een heel gepuzzel om de de stem busroute kloppend te krijgen." De stembus vertrekt om 8.45 uur bij de Ichtusschool en staat daarna steeds een half uur op elk schoolplein. Ter voorbereiding hebben de bovenbouwklassen mensen uit de huidige gemeente raad op bezoek gehad om uit te leggen wat raadsleden doen. Spe ciale school voor basisonderwijs 't Springtij had die gastlessen niet nodig; die hebben met leerkracht Saskia Eggermont (LPV) eigen ex pertise in huis. VLISSINGEN Het laatste obstakel in de bebouwing van het Schelde- kwartier in Vlissingen, de voor malige meubelhandel Arabesk, is in handen van de gemeente Vlis singen. Onteigenen hoeft niet meer. De gemeente probeerde het ge bouw al tijden op te kopen, maar de eigenaar weigerde een koop som die stoelde op de onteige ningswet, schrijft het college de raad. Na 2010 liet de gemeente de zaak rusten. In 2013 kwam de eige naar met een aanbod, maar dat wees de gemeente af. Nu zijn de partijen het wel eens. De prijs is nog niet publiek. Na de overdracht wordt de bebouwing gesloopt. IN DE REGIO Belasting spreekuur Lezing over puberbrein Verhalen uit de koffer in::n]fii^5w 1 m m ;h] ii mmm na-rH MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 13 maart 2018 WA Gezond koken met groenten uit de buurt René Hoonhorst A Mylo, Kasper, Oktaj, Iris en Cassandra (vlnr) schillen Zeeuwse aardappelen voor een verse boerenkoolstamp, foto dirk-jan gjeltema -Hans Everse, kok Tafel Thuis Claudia Sondervan Vlissingen VLISSINGEN Mensen die hulp nodig hebben bij de belastingaangifte of het aanvragen van toeslagen, kunnen in maart en april te recht in ZB| Biblio theek Vlissingen. Op vier data wor den er belasting spreekuren georga niseerd. Het eerste spreekuur is woensdag van 19.00 tot 22.00 uur. Verder zijn er spreekuren op woensdag 28 maart en vrijdag 6 april van 13.30 tot 17.45 uur en zaterdag 21 april van 10.00 tot 12.15 uur. Aanmel den kan via www.bi- bliotheekvlissin- gen.nl. Toegang is gratis. MIDDELBURG De ouderraad van de Stedelijke Scho lengemeenschap Nehalennia organi seert morgen een speciale ouder avond over het pu berbrein. Dr. Aletta Smits legt op hu moristische wijze uit hoe het puber brein het puberge drag stuurt. De avond begint om 20.00 uur. De deu ren van het theater van het Nehalennia aan de Kruisweg openen om 19.30 uur. Toegang is gra tis. De avond wordt afgesloten met een hapje en een drankje. MIDDELBURG De Vrouwen van Nu houden woensdag hun maandelijkse bijeenkomst. Deze keer komt dhr. Lou- werse vertellen over zijn 'Verhalen uit de Koffer'. De middag begint om 14.00 uur en wordt gehouden in Grand Café Willem, Oran jelaan 17. NIEUWE TRAPPEN VLISSINGEN Op de kruising van de Boulevards Evertsen en Bankert weten wandelaars de nieuwe trappen naar het strand al te vinden. Ze komen pal naast het nieuwe etablis sement Pier 7 via een prachtige houten 'dansvloer' het strand op. De eigenaars van Pier 7 hoopten met Pasen open te zijn. Maar woordvoerder Frank Damen heeft er een hard hoofd in dat 1 april wordt gehaald. In de loop van volgende maand opent het luxe hotelpaviljoen in elk geval de deuren. Vóór het hoogseizoen is er ook een hellingbaan, die rolstoe lers en rollatorgebruikers de mogelijkheid geeft het strand te bereiken, foto dirk-jan gjeltema AAGTEKERKE Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00- 16.30 uur: Soos voor senioren met o.a. biljarten, kaar ten en koersballen GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 13.30-17.00 uur: Soosmiddag voor 50+ met biljarten, kaarten, sjoelen en spelletjes; 18.30- 19.30 uur: Activitei tenavond jeugdna tuurclub De Vleer muis voor kinderen van 7 t/m 12 jaar KOUDEKERKE De Klimop, 14.00- 16.00 uur: Middag voor sociaal con tact, waar gehand werkt wordt; Couburg, 20.00 uur: Verkiezingsavond dorpsraad Koude- kerke met presen tatie lijsttrekkers van lokale partijen MIDDELBURG Sportpark de Sprong, Aanloop 4, 09.00-12.00 uur: Tafeltennis voor se nioren (50+); ZenC, 10.15-12.15 uur: Schrijfcafé voor vrouwen met als thema 'Mogelijk heden'; Zeeuws Museum, 11.00-17.00 uur: Kin- derkunstweek; Ci nema Middelburg, 20.00 uur: Verto ning 'Newton'; OOSTKAPELLE De Halve Maan, 14.00-16.30 uur: Koersbal OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden; 10.15-11.45 uur: Spel- en sportmor- gen voor 55+'ers VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur: Handwerkcafé VLISSINGEN De Herberg, 13.30- 16.30 uur: Tentoonstelling na tuurfoto's 'Lente in Zeeland'; Gymzaal Theo Thijssen, Troelstra- weg 473,16.00 uur: Kleutergym; WESTKAPELLE Markt 65,14.00- 16.30 uur: Soos voor senioren met o.a. koersbal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38