Fooi 'Levende Vlissingse kijkdoos' zeegat.nl na vijftien jaar uit de lucht Ongeluk op N57 kost Vlissinger het leven Hinder door werk aan Westerscheldetunnel 2 ERNST JAN ROZENDAAL Column Het duurde zeker twintig mi nuten voor zijn naam me te binnen schoot. Het was tij dens de meivakantie in Arles, het Franse stadje waar Vincent van Gogh in 1888 een deel van zijn oor afsneed. We hadden een route ge lopen langs een aantal plekken waar de beroemde schilder ooit woonde en werkte, en ploften voor onze lunch neer op een ter rasje tegenover het Romeinse am fitheater. Voor ons zat een wat ou der Nederlands echtpaar. „Ik ken die man", zei ik tegen mijn vrouw. „Volgens mij heb ik hem wel eens geïnterviewd." De man was druk met zijn tele foon in de weer. Wie weet zat hij te sms'en met Halbe Zijlstra. Be antwoordde hij net de vraag hoe dat nu precies gegaan was, daar in die datsja van Vladimir Poetin. Of misschien las hij wat appjes van Ralph Hamers: 'Ze pesten me hier in Londen. Ze noemen me een ar moedzaaier.' Nu, na alle ophef, was ik in een oogwenk op zijn naam gekomen, maar een jaar geleden waren niet alle schijnwerpers gericht op Je roen van der Veer. Want dat was degene over wie ik mij achter mijn croque monsieur het hoofd zat te breken. Tot het me te binnen schoot. Zes jaar eerder had ik de voormalige topman van Shell ge sproken, toen hij in Middelburg was voor het project Standplaats Zeeland. Daar moest ik vorig week dus aan terug denken, toen ING-com- missaris Van der Veer de exorbi tante loonsverhoging van ING-di- recteur Hamers verdedigde met het malle argument dat je iemand die in de Champions League speelt niet kunt honoreren of hij loopt te ballen in de Jupiler League. Onzin natuurlijk. Als bankdirecteuren door hebzucht de boel verkloten, worden ze gered door ministers die tien keer minder verdienen dan zij, dat hebben we allemaal kunnen zien. Nee, Hamers wil dat geld omdat hij telkens wordt uitgelachen wanneer hij met zijn internatio nale collega's zit lunchen. Hij voelt zich niet hun gelijke. Voor de ober op dat terrasje in Arles waren Je roen en ik dat wel. Gewoon twee Nederlandse toeristen die hem een bescheiden fooi gaven. Maar schijn bedriegt. Ze pesten me hier in Londen. Ze noemen me een armoedzaaier DESTELLING Vandaag: Elke zieke zeehond moet worden opgevangen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters JE VROUW STAAT OP EEN bATINSSITE ZELF ONT&EKT ZELF EROP SEZET. Minisymposium over kanker Straö te zien in EO-programma Fouten reportage over tunnel VLISSINGEN Scooterrijder bij ongeluk gewond De videostream trok op het hoog tepunt achtduizend bezoekers per dag, zegt Van Druenen, die de site ooit voor vrienden begon. De kos ten, zo'n 500 euro per maand, ver diende hij terug met advertenties, maar de laatste tijd moest hij er op toeleggen. „De installatie (2 en soms 3 camera's) is verouderd, de beveiliging is erg 2003." Want wie denkt dat het om sim pele webcams gaat waar je verder geen omkijken naar hebt, heeft het mis. „Het zijn beveiligingscamera's die werken op ftp-techniek", legt Van Druenen uit. „Die kan duizen den en duizenden bezoekers aan zonder dat de boel platgaat." Dat bleek ooit tijdens een zware januaristorm, toen de site 50.000 bezoekers trok. „De officiële ram pensite was toen al uitgevallen", weet Van Druenen. De installatie vergt dus een zware infrastructuur en server, wegens de enorme hoe veelheid data. Op Facebook en in het gastenboek op zeegat.nl wordt het besluit betreurd. Velen, Zeeu wen, oud-Zeeuwen en niet-Zeeu- wen, schakelden vaak dagelijks even in op de 'levende kijkdoos', zoals Guus Haverman het treffend verwoordt. Voor geëmigreerde Zeeuwen was het een mooie manier om te kijken hoe het 'thuis' is. Familieleden kon den dan bijvoorbeeld op een afge sproken tijdstip voor de camera gaan staan. Of, zoals Irene Corbet in De installatie is verouderd, de beveiliging is erg 2003 het gastenboek schrijft, 'om te be palen of een ritje Vlissingen, gezien het weer daar, de moeite waard was'. Toch zal zeegat.nl niet helemaal verdwijnen. De domeinnaam blijft bestaan en zal door iemand anders worden overgenomen. Van Drue nen kan nog niet zeggen wie. „Maar over een paar weken zal er weer webcambeeld zijn." een eenzijdig ongeval op de N57 bij Nieuw- en Sint Joosland is gis terochtend een 57-jarige Vlissin ger om het leven gekomen. Het slachtoffer reed kort na 7.00 uur in een auto vanaf de A58 bij Middelburg de N57 op richting Vrouwenpolder. In de bocht bij Nieuw- en Sint Joosland belandde de auto in het riet bij een water gang. De oorzaak van het ongeluk was gisteren volgens de politie nog niet bekend. De gewonde raakte niet bekneld en was al snel uit het voertuig. Voorbijgangers en ambulance medewerkers verleenden eerste hulp aan de automobilist. Ook twee brandweerploegen, twee ambulanceteams en verschillende politie-eenheden snelden toe om hulp te verlenen. Het slachtoffer werd enige tijd gereanimeerd maar overleed uiteindelijk ter plekke. Na het ongeluk werd de afrit di rect afgesloten. Verkeersanalisten van de politie hebben onderzoek gedaan naar de oorzaak van het ongeval. De weg is hiervoor enige tijd afgesloten geweest. VLISSINGEN Verkeer door de Westerscheldetunnel kan in de week van 16 tot en met 23 maart hinder ondervinden van werk zaamheden. Er wordt gewerkt aan onder meer stoplichten, slagbo men, hoogtedetectie (te hoge vrachtwagens) en informatiebor den. Tijdens de werkzaamheden is op een deel van de route in beide richtingen maar één rijbaan vrij of is de tunnel geheel afgesloten. Vrijdag 16 maart is de Wester scheldetunnel helemaal afgesloten tussen 20.30 en 21.00 uur. Vanaf vrijdag 21.00 uur tot maandag 19 maart 3.30 uur is in beide richtin gen één rijbaan vrij. Maandag 19 maart van 3.30 uur tot 4.00 uur is de tunnel weer geheel afgesloten. In de week van 19 tot en met vrij dag 23 maart is er overdag geen hinder voor het verkeer. Er wordt de hele week gewerkt van 20.30 uur 's avonds tot 4.00 uur 's mor gens. Elke avond van 20.30 tot 21.00 uur en van 3.30 tot 4.00 uur is de tunnel volledig afgesloten voor verkeer. Van 21.00 tot 3.30 uur rijdt het verkeer op een deel van het tracé in beide richtingen over één rijbaan. dinsdag 13 maart 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Een rijbewijs moet verplicht worden voor fiet sers 999 reacties GOES In de vestiging Goes van het ADRZ wordt vrijdag een minisymposium over slokdarm-, maag- en darmkanker gehouden. Vier specialisten van het ADRZ, het Erasmus Me disch Centrum en de Vereniging voor Arbeids- en Bedrijfsgeneeskunde houden lezingen. Het symposium, bedoeld voor patiënten en andere geïnteresseerden, begint om 14.00 uur en duurt tot 17.00 uur. NOORDWELLE Het EO-televisiepro- gramma Van harte' is deze week te vinden in Noordwelle. Frank Bos man gaat langs bij de Straö, de rituele wassing van de voeten van de paarden na de winter. Het straörieën werd re cent officieel aangemerkt als cultureel erfgoed, net als krulbollen. De uitzen ding over Noordwelle is woensdagavond. Van harte' is vanaf 17.55 uur te zien op NP02. VLISSINGEN In de zaterdagse repor tage over hoofd-tolgaar- der tunneloperator Mi- chel Bleijenberg stond een aantal fouten. Ten onrechte werd Bleijen- bergs functie tolgaarder genoemd en werd zijn naam fout geschreven: Bleijenburg in plaats van Bleijenberg. Dat verkeer naar links wordt gestuurd wanneer een politieauto met zwaailichten door de tunnel rijdt, klopt niet. Dit moet rechts zijn. Bij een eenzijdig onge luk in Vlissingen is gis terochtend een scooter rijder gewond geraakt. Het slachtoffer viel rond 10.10 uur op de Gerbran- dystraat tussen de krui sing met de Zuidbeek- seweg en die met de Alexander Gogelweg. Het slachtoffer is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft de scooter veiliggesteld. De populaire website zeegat.nl, die de afgelopen vijftien jaar on afgebroken live zicht bood op een de deel van de Vlissingse boulevard en de Westerschelde, is gestopt. Beheerder Peter van Druenen wil er geen tijd en geld meer insteken. Luc Oggel Vlissingen -Peter van Druenen, beheerder website zeegat.nl NIEUW- EN SINT JOOSLAND Bij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2