CffiKRWl puSiisi 28 M ANGELA KIJKT TV HIP Frank Lammers regisseert de musical All Stars, die in oktober in première gaat. Hij vermoedt dat óók vrouwen een plek krijgen. „Die hebben op brute wijze hun intrede in onze mannenbiotoop gedaan." ALL STARS DE MUSICAL Toch nog even over Wie is de Mol? Niet dat ik nu ga pochen dat ik al weken wist dat ]an de saboteur was. Integendeel. Zoals elk jaar zat ik weer compleet verkeerd. Ik ging er met bo ter en suiker in op Olcay. Als ik al lette op Jan, kwam het door de korte broeken met hoog opge trokken sokken eronder waarmee hij door Geor gië draafde. Nee, ik wil het hebben over de onthulling zater dagavond in het Vondelpark in Amsterdam. Die deed me wat. „Moet je huilen?" vroeg mijn doch ter (11) met een mengeling van verbazing en leed vermaak om mijn vochtige ogen. Zij wist het na tuurlijk allang, van Jan. Maar het ging mij om die enorme mensen massa die daar stond. Zo ver als het oog van de ca mera reikte, in alle windrichtingen. Met span doeken, of zonder. Maar met één gezicht: één waar de spanning vanaf te grijpen viel. Alsof de laatste minuten waren ingegaan van een WK-fi- nale en Oranje op het punt stond om een penalty te nemen. Beyoncé en Jay-Zinjuni in Arena Kansen van Waylon stijgen Een ongelofelijk ingenieus, psychologisch spel dat met speelfilmkwaliteit in beeld wordt ge bracht, dat wel. Maar toch. Een tv-programma. Ze stonden daar gebroederlijk naast elkaar: Amsterdammers en niet-Amsterdammers. Hippe Zuidastypes die even verderop hun elektrische fiets hadden gestald en anderen die er een halve landverhuizing met bus, trein en metro voor over hadden om op zijn hoogst een glimp op te vangen van de drie finalisten, ergens in de verte op een podium. Mensen die elkaar anders niet tegenko men, omdat ze in compleet andere 'bubbels' ver keren, zowel in levende lijve als op sociale media. Mensen die de wereld en waar het allemaal naar toe gaat of moet gaan, diametraal anders zien. al sprake was van wij-zij-denken dan ging het om een Olcay-, Ruben- of Jan-kamp in plaats van 'links' of'rechts'. Maar dat was met een klap op de schouder opgelost, waarna het feest losbarstte. En dat, ik herhaal het nog maar een keer, allemaal door een tv-show. Noem me gerust een sentimentele dweil, maar dat raakte mij dus. Met terugwerkende kracht nog meer toen ik de volgende dag las dat er nog eens 3,2 miljoen mensen thuis voor de tv zaten. hebben die verbroedering harder nodig dan ooit. Quote van de dag Ik heb de afgelopen tijd stiekem aan duopresentatie gedaan en onbekende in de musicalwereld is ac teur en regisseur Frank Lammers (45) bepaald niet. Voor zijn regie van Dromen zijn bedrog won hij in 2010 de John Kraaijkamp Musical Award - nu is hij regisseur van de musicalversie van de komedie All Stars, gebaseerd op de gelijknamige films van Jean van de Velde uit 1997 en 1999. Ook werd begin 2000 een succes rijke tv-reeks uitgezonden van de be levenissen van de voetballende vriendengroep, verenigd in een van de lagere elftallen van Swift Boys. Lammers speelde zelf enige tijd de rol van rij instructeur Berry. „De acteurs van toen", zegt Frank Lammers, „jongens als Daniël Bois- sevain, Peter Paul Muller, Thomas Acda, waren destijds op de toppen van hun schoonheid." Gniffelend: „Daar is weinig meer van over. Het zijn prachtige mensen geworden van binnen, maar we kie zen nu voor jonge jongens." Het filmscript dient voor Lammers naar eigen zeggen slechts als basis voor het scenario van de musical, die in oktober haar première beleeft. „Het is onzinnig om strak aan de film vast te houden. Dan kun je beter Meisjes knokken ook keihard, maar gaan niet huilend van het veld af die opzetten. Bovendien is er sinds 1997 veel veranderd - ook in de voet balwereld. In de jaren 90 ging het nog over de mislukte spitsen van Feyen- oord. Ik denk dat je nu beter iets over de falende trainers van Ajax kunt maken." Bovendien, gromt hij quasi-toor- nig, hebben inmiddels vrouwen 'op brute wijze hun intrede gedaan in onze mannenbiotoop.' „Het is niet langer zo dat de voet balkantine, waar een groot deel van het verhaal zich afspeelt, een exclu sief mannenbolwerk is. Ik sluit niet uit dat vrouwenvoetballers hun en tree in de musical All Stars maken." Vette happen Hij is nog altijd coach van het meis jesteam van dochter Isa (13) - 'mijn leukste uurtje van de week' - maar een jaar geleden ondervond Lam mers aan den lijve welke hoge vlucht het vrouwenvoetbal in Nederland neemt. „Mijn vrouw, een erkend voetbal hater, belde me en zei: 'Ga maar even zitten. Ik zit op voetbal.' Ik zei: 'Wat?!' Nu ben ik op woensdagochtend trai ner van haar elftal bij TOS-Actiefin Amsterdam met vrouwen uit de buurt." Maar het werd volgens Lammers nog erger. „Ze kwam een keer terug van een wedstrijd en sprak de woor den: 'Zeg, ze hebben in die kantine Huilen MUZIEK Beyoncé en Jay-Z gaan samen op tour nee. Het muzi kale echtpaar staat met de On The Run II-tour op 19 juni in de Johan Cruijff Arena. Maandag begint de kaart verkoop. In 2014 was hun eerste tour samen. MUZIEK dinsdag 13 maart 2018 GO Wedkantoren krijgen steeds meer vertrou wen in de Song festivalkansen van Waylon en zijn countryroc- ker Outlaw in Em. Nu alle 43 inzendingen be kend zijn, is Waylon geklom men van plek 9 naar plaats 6. En dat allemaal door een lullig tv-programma. Die mensen, die stonden daar gebroederlijk naast elkaar te joelen en te schreeuwen. Als er De tv dood? Ik geloof er geen bal van. En we Eva Jinek (39) en haar vriend Dexter van der Voorn verwachten hun eerste kindje. :BKH53S*i,SB RH9"» K&x Sp'VaÜ! Ipsrissï jL Arno Gelder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28