Mourinho gaat tekeer tegen De Boer Succes van WK allround in Amsterdam smaakt naar meer 21 Verbetering bij Van Gorkom Gaviria mist klassieker Tourstart in 2020 in Nice CHAMPIONS LEAGUE Programma EUROPALEAGUE Programma Aan aandacht geen tekort in het weekeinde, maar de WK schaatsen op een buitenbaan organiseren leidt tot een spagaat. Wat weegt zwaarder: nostalgie of sportief belang? Commercie of eerlijke omstandigheden? Een week geleden dacht schaatsster Annouk van der Weijden: lullig voor de organisatie van de WK allround, maar laat die ijsvloer maar uit het Olym pisch Stadion waaien. Zij kende het plan B, in geval van nood: een kampioenschap op het overdekte glij-ijs van Thialf. „Buiten schaat sen, tegenwind, ik vond het altijd verschrikkelijk, want ik was er slecht in." In Amsterdam werd ze zaterdag derde. Precies op tijd kreeg ze er plezier in. Vraag schaatsers naar hun voor keuren en ze kiezen voor eerlijke omstandigheden. Wind is nooit gelijkmatig. Regen verandert ijs en daarmee de weerstand. Lotingen bepalen soms een uitslag. Van der Weijden: „Maar nu zou ik zeggen: organiseer vaker een kampioen schap zoals dit. Een vol Thialf is niks vergeleken met een vol Olym pisch Stadion. Het geluid was zo hard. Nergens maak je dit mee." En in Thialf passen 12.500 mensen, in Amsterdam 23.000. Voor Ted-Jan Bloemen, de olym pisch kampioen op de tien kilo meter, was dit eens maar nooit weer. „Hartstikke leuk voor een keertje, maar laten we hier geen wereldtitel en bijbehorend prij zengeld aan verbinden. Maak het hooguit tot een toernooi waarmee het einde van het seizoen gevierd wordt." Bloemen werd 16de, de laatste afstand mocht hij niet eens rijden. „Ik heb niet getraind om goed te zijn bij zware omstandig heden. Ik trainde voor de Spelen." Er zijn schaatsers die op voor hand minder geschikt lijken voor een buitenbaan. De Tsjechische meervoudig wereldkampioene Martina Sablikova bijvoorbeeld, met haar lange slag. Of Sven Kra mer, met zijn grote lijf. Maar bei den lieten in het verleden zien dat ze ook op een buitenbaan konden domineren. Erben Wennemars: „Sven had in Thialf waarschijnlijk zijn kwetsbaarheid kunnen ver bloemen, onder zwaardere om standigheden kan dat niet meer." Dat is juist mooi, vindt de oud schaatser en columnist van deze krant. Sport moet kwetsbaarheid tonen en onvoorspelbaarheid is een waardevolle factor. Maar op de vraag of hij er voorstander van is om vaker een belangrijk schaats toernooi buiten te organiseren blijft het bij Wennemars even stil. „We richten ons nu op historie, terwijl we ons op de toekomst moeten richten. Onvoorspelbaar heid maakt sport interessant, maar het moet geen loterij worden door de invloed van de elementen." Simon Kuipers, oud-schaatser en coach van Van der Weijden, be grijpt de spagaat voor de sporters. „Als je jaren traint om bij de WK goed te zijn en vervolgens wordt de uitslag door weersomstandig heden beïnvloed, dan snap ik dat dit niet motiverend werkt. Aan de andere kant is de sfeer geweldig. Als het een week eerder was ge weest, toen het vroor en de zon scheen, was er niks aan de hand geweest." Na de WK in Amsterdam twit- terde voormalig wereld- en olym pisch kampioen Johann Olav Koss: 'We hebben de kans dat in 2022 ook in Oslo te doen en 100 jaar schaatsen in Bislett te vieren'. Van der Weijden pleit daarvoor. „Het moet niet elk jaar, dan is het sprookjesachtige eraf. En ook niet in een troosteloze omgeving." LONDEN José Mourinho voelt zich flink aangevallen door Frank de Boer. De trainer van Manches ter United reageerde duidelijk ge pikeerd op uitlatingen van zijn Nederlandse collega. De Boer was zondag in de studio van tv-zender BT en gaf daar aan dat Mourinho de verkeerde mana ger is voor Marcus Rashford en dat schoot de Portugese trainer in het verkeerde keelgat. „De slechtste trainer uit de ge schiedenis van de Premier League, Frank de Boer, met zeven verlies- partijen uit zeven wedstrijden en nul doelpunten, zegt dat het slecht is voor Marcus om een manager zoals ik te hebben? Misschien zou hij bij De Boer leren om te verlie zen", vertelde Mourinho gisteren in zijn wekelijkse perspraatje. De Boer werd dit seizoen al snel ontslagen bij Premier League-club Crystal Palace en opgevolgd door Roy Hodgson. Bij BT zei de voormalige trainer van Ajax dat een jonge speler als Rashford fouten kan maken, maar niet bij Mourinho. „Als hij één of twee slechte wedstrijden heeft, ligt hij eruit. Hij is jong. Hij heeft wedstrijden nodig. Hij heeft zo veel talent, je wil hem elke week zien spelen." De Boer is nog altijd op zoek naar een nieuwe club. Zijn naam viel even in de periode dat Oranje op zoek was naar een nieuwe bondscoach, maar die vacature wordt inmiddels ingevuld door Ronald Koeman. UITSLAGEN dinsdag 13 maart 2018 BMX Jelle van Gorkom ver huist van het Radboud Zie kenhuis in Nijmegen naar een revalidatiecentrum in Arnhem. Wielerbond KNWU liet weten dat het beter gaat met de BMX'er, die begin januari bij een training op Papendal zwaar ten val kwam en levensge vaarlijk gewond raakte. „Jelle heeft zich op diverse vlakken ontwikkeld", aldus de KNWU. „Zijn spraak is verbeterd en hij heeft de eerste stappen gezet." WIELRENNEN Fernando Gaviria (foto) staat vol gende week niet aan de start bij Milaan-San Remo. De Colombiaanse sprinter van Quick-Step heeft een breukje in zijn linkerhand (middenhandsbeentje) op gelopen tijdens een val in de zesde etappe van Tir- reno-Adriatico. PLAATS De Ronde van Frankrijk start in 2020 in Nice. Het is de tweede keer dat de Tour vertrekt vanuit de Zuid-Franse bad plaats. De eerste keer was in 1981. In 2013 was Nice voor het laatst opgenomen in het routeschema. ACHTSTE FINALES, RETURNS Vandaag 20.45 uur Roma - S. Donetsk (1-2) ManUnited - Sevilla (0-0) Morgen 18.00 uur Besiktas - Bayern M. (0-5) 20.45 uur Barcelona - Chelsea (1-1) Al geplaatst voor de kwartfinales: Manchester City, Juventus, Liverpool, Real Madrid. Loting: Vrijdag 12.00 uur ACHTSTE FINALES, RETURNS Donderdag 17.00 uur Lokomotiv - Atlético (0-3) 19.00 uur Athletic - O. Marseille (1-3) Dinamo Kiev - Lazio (2-2) V. Plzen - Sporting CP (0-2) FC Zenit - RB Leipzig (1-2) 21.05 uur Arsenal - AC Milan (2-0) Ol. Lyon - CSKA M. (1-0) Salzburg - Borussia D. (2-1) Loting kwartfinales: Vrijdag, 13.00 uur. Mooi duel in een mooi, vol Olympisch Stadion in Amsterdam: de Noor Sverre Lunde Pedersen tegen Patrick «oest op de 1500 meter. FOTO'S ANP 'Houdt vaker een EK of WK buiten' Lisette van der Geest Amsterdam A Toen alles nog in orde was, bij een duel in 2012 tussen Real Madrid en Ajax. foto pim ras Tennis Mannen Indian Wells, tweede ronde: Federer (Zwi,1) - Delbonis (Arg) 6-3 7-6, Cilic (Kro,2) - Fucsovics (Hon) 7-5 6-3, Ver- dasco (Spa) - Dimitrov (Bul,3) 7-6 4-6 6-3, Sousa (Por) - Zverev (Dui,4) 7-5 5- 7 6-4, Thiem (Oos,5) - Tsitsipas (Gri) 6- 2 3-6 6-3, Del Potro (Arg,6) - De Minaur (Aus) 6-2 6-1, Anderson (ZAf,7) - Dons- koj (Rus) 7-5 6-4, Daniël (Jap) - Djoko- vic (Ser,10) 7-6 4-6 6-1. Vrouwen, derde ronde: Halep (Roe,1) - Dolehide (VS) 1-6 7-6 6-2, Qiang (Chi) - Mladenovic (Fra,14) 6-1 6-2, Vondrou- sova (Tsj) - Sabalenka (WRu) 6-2 6-2, Martio (Kro) - Ostapenko (Let,6) 6-3 6- 3, Osaka (Jap) - Vickery (VS) 6-3 6-3, Sakkari (Gri) - Vandeweghe (VS,17) 6-2 6-4, Anisimova (VS) - Kvitova (Tsj,9) 6-2 6-4, Pliskova (Tsj,5) - Shuai (Chi,32) 7-5 5-7 6-3. Wielrennen Tirreno-Adriatico, zesde etappe: 1. Kittel (Dui.Kat) 3.49.54,2. Sagan (Slw.Bor) z.t., 3. Richeze (Arg,Qst) z.t. Klassement: 1. Kwiatkowski (Pol.Sk) 25.21.22,2. Caruso (lta,BMC) +0.03,3. Landa (Spa,Mov) +0.23.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21