bolderman.nl Voorjaarsknallers met vertrekgaranties! bolderman.nl 20 Gerenommeerde Rus tekent voor twee jaar als opvolger van Fraser Leonid Sloetski wordt de eerste Russische trainer in de eredivisie. Vitesse is apetrots met zijn coach van internationale allure. Leonid Sloetski wordt definitief de nieuwe trainer van Vitesse. De Russische coach heeft zijn handteke ning gezet onder een tweejarige verbinte nis bij de Arnhemse eredivisieclub. Hij moet alleen zijn werkvergunning nog krijgen. Sloetski (46) wordt bij Vitesse de opvolger van Henk Fraser, die na twee seizoenen vertrekt uit Arnhem. De Rus neemt zijn landgenoot Oleg Jarovinski mee als assistent. Die 36-jarige Moskoviet werkte eerder al samen met de hoofdcoach bij CSKA Moskou, Krilja Sovetov Samara en ook in Engeland bij Huil City. Hij is eveneens voor twee jaar aan Vitesse verbonden. De Arnhemse club zal daarbij nog een conditietrainer aan trekken. „We hebben voor de opvolging van Henk Fraser meerdere trainers ge sproken", zegt algemeen directeur Joost de Wit van Vitesse. „Leonid Sloetski komt uit het netwerk van onze Russische eigenaar (Alexander Tsjigirinski, red.). We zijn blij met zo'n netwerk. Alleen daardoor kun nen we zo'n internationaal gelou terde trainer aantrekken. Sloetski is had hij de beste papieren", verklaart De Wit. De directeur hekelt de kritiek op de Russische invloed bij Vitesse. „Kwa liteit gaat voor op nationaliteit", zegt De Wit. „Het is juist goed ook naar het buitenland te kijken. We moeten uit die cocon stappen en openstaan voor andere inzichten. Daar worden we beter van. Natuurlijk is onze eige naar de baas. Dat is overal zo. Maar wij beslissen en zijn verantwoorde lijk voor het dagelijkse beleid. Daar komt dit uit voort en daar moeten we blij mee zijn. Het is toch prachtig dat wij deze coach kunnen aantrekken?" Aanbiedingen Sloetski had verschillende aanbie dingen, ook van gerenommeerde clubs. Hij kiest bewust voor Vitesse, om zijn naam te vestigen in het wes ten van Europa. „Hij heeft een spoed cursus Engels gevolgd", zegt De Wit. „Zo heeft hij zich in een halfjaar de taal eigen gemaakt. Sloetski is een vrolijke man. Extravert en bezeten van het voetbal. Hij heeft in Rusland zijn sporen verdiend. Nu wil hij in ternationaal laten zien een goede coach te zijn. „Bij Huil City kwam hij in een chaos terecht. Dat heeft dat avontuur doen mislukken. Hij is nu al bezig met analyses van Vitesse en wil straks vroeg aan de voorbereiding beginnen. Hij wil het team gaan kne den." Eerst moet de werkvergunning binnen zijn. Dat neemt naar ver wachting nog drie tot zes weken in beslag. Pas als de papierwinkel is ge regeld, wordt Sloetski door Vitesse officieel in Arnhem gepresenteerd. als coach top of the bill. Hij wordt ge roemd om zijn technische en tacti sche kennis. Een man met zo'n sta tuur binnenhalen, is bijzonder." Sloetski wordt de eerste Russische trainer in de eredivisie. Hij was ruim zeven jaar werkzaam bij CSKA Mos kou. Driemaal werd hij landskampi oen. Hij won daarbij twee keer de na tionale beker en veroverde tweemaal de Russische Supercup. Met CSKA was hij actiefin de Champions League. Daarbij fungeerde Sloetski van augustus 2015 tot en met juni 2016 als bondscoach van Rusland. Hij maakte zo het EK van 2016 mee. „In vergelijking met andere kandidaten Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! w 5 dagen Het eiland Rügen, Noord-Duitsland 5 dagen Moezel en Rijn all-inclusive 8 dagen Boedapest en omgeving 8 dagen Bohemen en Praag 10 dagen Eilanden van Dalmatië 12 dagen Lutago, Zuid-Tirol dinsdag 13 maart 2018 GO 'Leonid Sloetski is als coach echt top of the bill Lex Lammers Arnhem -4 Leonid Sloetski, de 46-jarige Rus die Henk Fraser volgend seizoen opvolgt als trainer van Vitesse. FOTO'S AFP, PRO SHOTS EN EPA Het te kenen van het con tract met Mare van Hintum, de td bij Vi tesse. ■4 Als 'be zeten' coach, in dit geval van CSKA Moskou. Sloetski driejaar geleden als de coach van de Russi sche ploeg. v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. I ANVR Brochure en (0318)58 09 58 hno rinoon- 1 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exci Calamiteitenfonds Et reserveringskosten Vertrekdata: 16, 28 april 14, 26 mei 11, 23 juni 9 juli etc. Vertrekdata: 16, 30 april 14 mei 11 juni 2 juli 13 aug etc. Vertrekdata: 14, 28 april/ 12 mei 9, 23 juni 7,21 juli etc. Vertrekdata: 16, 30 april 14, 28 mei 11, 25 juni 9 juli etc. Vertrekdata: 28 april 12,26 mei 7,21 juli/1,15,29 sept. Vertrekdata: 9,23 april 7, 28 mei/11 juni/2, 30juli etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20