Tips over video's uit meer sauna's EUWS 11 Levendige uitwisseling op internet van geniepig gefilmde vrouwen Het grootste probleem is datje eerst de beheerder van de website moet aanspreken mera's die via het internet te bena deren zijn. Anderen gluren met camera's bij de buren naar binnen. Filmen stiekem onder rokjes. Hei melijk op het strand. Publiceren pikante filmpjes van een ex, of stuiten ineens op pikante beelden op een geleende harde schijf van een vriend. „Ik keek wat er alle maal op stond en raad eens wat." Anderen gaan zelfs zo ver dat ze kleine camera's verstoppen in bij voorbeeld paskamers in kleding winkels, douches, openbare we's of zonnebanken. Onderling wisse len ze tips uit hoe dat het beste aan te pakken. Trots is 'Bigdaddy' op zijn vinding om een rieten mand vol handdoeken en decoratieve zeepjes te gebruiken als dekmantel voor zijn mini-camera. De mand valt niet op in het toilet en hij heeft daarmee een uitzicht dat blijkbaar lof oogst bij de andere bezoekers. Maar een camera er- gens 'installeren' is veel te riskant, vindt een andere forum-filmer. Hij draagt zijn apparatuur dan ook lie ver altijd op zijn lichaam. Ingeni eus verstopt in zijn schoen bijvoor beeld. Nietsontziend zetten de gluur ders de poedelnaakte vrouwen on- line. Soms zijn ze zeer duidelijk in beeld. Mensen die zichzelf herken nen kunnen volgens iet-jurist Ar noud Engelfriet eisen dat het wordt weggehaald en zelfs een schadeclaim eisen. Maar dat is vaak een moeizame weg. „Het grootste probleem is dat je eerst de beheer der van de website moet aanspre ken. Grote kans dat die in het bui tenland zit. Deze site zit in de Ver enigde Staten en daar gelden veel minder strenge privacyregels." Stiekem Voor het ophangen van bewa kingscamera's gelden strenge re gels. Die mogen al helemaal niet in kleedruimtes en toiletten worden geïnstalleerd. Maar filmen in de openbare ruimte is een grijs ge bied, zegt Engelfriet. Mensen die met een klein cameraatje over straat lopen, hebben veel vrijheid. „Je kunt zeggen dat het verboden zou moeten worden om mensen stiekem te filmen. Maar hoever moet je daar in gaan? Wanneer mag iemand wel in beeld komen en wanneer niet?" Sites die heimelijk gefilmde, pi kante beelden van vrouwen tonen, zijn daarom volgens Engelfriet moeilijk aan te pakken. „Zo'n web site is alleen aan te pakken als er strafbaar materiaal op te vinden is. Niet als de beelden onwenselijk zijn." Naakt gefilmd in de sauna. In de paskamer. Of op het openbare toilet. Vrouwen lijken nergens veilig voor gluurders. Op internetfora maken voyeurs er een sport van zoveel mogelijk pikante filmpjes uit te wisselen. den vorige week ook de naakte handbalvrouwen en nog tientallen gasten van Sauna Beauty Oase uit het Gelderse Nederasselt. Die beelden zijn inmiddels van het fo rum verdwenen, maar de stroom aan stiekem gemaakte foto's en vi deo's is daarmee allerminst opge droogd. Nog steeds delen gluur ders hier foto's van vooral naakte vrouwen. Niet alleen uit Neder land, maar uit de hele wereld. Soms maken de voyeurs handig gebruik van slecht beveiligde ca- 'Mijn beste video ooit!' pronkt ene Maxpower. Met een piepklein ca meraatje in de vorm van een auto sleutel is hij kleedkamers af ge weest om vrouwen stiekem te fil men terwijl ze nieuwe kleding pasten. Op de beelden is een meisje te zien dat nieuw onder goed past. Maxpower post er vijf minuten later nog een. En nog een en oogst niets dan waardering voor zijn inspanningen. Het forum waar deze 'voyeur derde klasse' zijn 'buit' deelt is niet weggestopt in de krochten van het internet, maar met een paar muis klikken voor iedereen zo te vin den. Wie zich registreert krijgt alleen foto's te zien, voor een vast bedrag per maand mo gen bezoekers ook de film beelden bekijken. De men sen die zelf pikante film pjes maken en delen, krijgen daar video's van anderen voor terug. Op deze website ston- Behalve naaktvideo's uit een sauna in Nederasselt blijken ook beelden uit een sauna in Peize op een pornosite te zijn beland. Er komt een grootschalig onder zoek. Naar aanleiding van de uitge lekte naaktbeelden bij Sauna Beauty Oase in Nederasselt zijn de afgelopen dagen honderd klachten binnengekomen van saunabezoekers die vermoeden dat er ook in hun sauna's ca mera's hangen. „Honderd is een veelzeggend aantal. Dit onderstreept de noodzaak van ons onderzoek", zegt woordvoerder Sandra Loois van de Autoriteit Persoonsgege vens. Hoeveel en welke sauna's de komende tijd worden onder worpen aan inspecties, wil Loois niet kwijt. Pornosite Een van de locaties waar ook een blootvideo blijkt te zijn opgeno men en verspreid via een porno site, is een sauna in Peize (Dren the). Zo meldde het Dagblad van het Noorden gisteren dat in de doucheruimte vier jaar geleden blootvideo's zijn gemaakt die op een pornosite zijn beland. Een woordvoerder van SpaWell, het bedrijf dat de sauna vorig jaar overnam, bevestigt dat die beel den zijn gemaakt. „Het zijn oude beelden, ze zijn gemaakt voordat wij de sauna overnamen. Maar we laten het er niet bij zitten. Wij eisen dat die site deze video verwijdert. We zijn voornemens om formeel aangifte te doen." Vorige week bleek dat de ge volgen van de hack bij Sauna Beauty Oase in het Gelderse Ne derasselt veel groter zijn dan tot dan toe bekend. Niet alleen van de Oranje-handbalsters, maar van zeker honderd gasten ston den nog steeds naaktbeelden on- line. Zaterdag bleek dat er nog steeds een verborgen camera draaide. De camera en het bijbe horende computersysteem in zijn beslag genomen. Justitie onderzoekt de bron van die beelden. „Dit vergt digi taal onderzoek, daar zit altijd veel werk in", zegt OM-woordvoer- der Barbara van Heerde. „Waar komen die beelden vandaan? Wie zit daar achter? En is er aan leiding om een verdachte aan te merken?" Verdenking De politie verdenkt een man uit Drachten van het uploaden van de beelden van de handbalsters. Hij had niets te maken met de sauna waar de beelden zijn ge maakt, maar heeft ze wel ge- download en elders geüpload. Zulke verspreiding is strafbaar. Hij is nog niet aangehouden. Gegarandeerde vertrekken Deskundige reisleiding dinsdag 13 maart 2018 GO 'Nergens veilig voor voyeurs' -Arnoud Engelfriet (iet-jurist) M Een minicamera is zo klein dat hij nauwelijks opvalt. De lens past gemakkelijk tussen de vin gertoppen. In Korea gaan zelfs professionele camerajagers op pad, zoals hier in een toilet van een museum in Seoul. fotoafp Raymond Boere Den Haag Bij privacywaakhond Autoriteit Persoonsgegevens zijn tiental len sauna's getipt waar mogelijk blootopnames zijn gemaakt. klachten van saunabezoekers zijn binnengekomen. Zij vermoeden dat ook in hun sauna's camera's hangen. vanaf 689' vanaf 769' vanaf 899 Toscane te kust Toscane en de Van Lagune en te keur Bloemenrivièra totVesuvius 8/15-daagse ji 9-daagse ji 11/15-daagse vlieg-busreis vlieg-busrondreis vlieg-busrondreis reiscode: evmds02 I reiscode: evit411 reiscode: evit417 TT/AM i/M. »v V r Busreizen Autoreizen Vliegreizen Verre reizen Steden reizen www.dejongintra.nl/busreizen *Reis»exci.€wore!e™,ingSkosten, eventuele vluchttoeslagen en Bel 0180-457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur €2,50Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11