OZCAN AKYOL Resten zenuwgas in restaurant waar spion heeft gegeten TOPREIS - TOPPRIJS 8 dagen Middellandse Zee -^^710% of bel ons 088 - 70 70 600 StlP All Inclusive Jy nu v.a.V^s 6 Ir per 4* MS Sovereign -JI Column Toen ik afgelopen weekend door het centrum van mijn woonplaats kuierde, ving ik een gesprek op tussen een CDA- campagnemedewerker en een wat oudere dame, die heel graag wilde weten, met een strenge blik, wat de christendemocraten gingen doen tegen alle 'splinterpartijen van de allochtonen'. Want dat vond ze helemaal niets. Ik voelde medelijden met de CDA-man, die weliswaar zijn best deed, maar toch de nodige moeite had om deze onbenullige vraag op een correcte manier te beantwoor den. De gemeenteraadsverkiezingen gaan niet over de vrijheid van bur gers om een nieuwe partij te be ginnen, laat staan dat iemand dit democratisch recht ooit zal kun nen pareren. Afijn. De vraag is of we die vrouw iets kwalijk moeten ne men. Op zondagochtend hield Sy- brand Buma bij WNL een interes sant pleidooi ten faveure van de lokale media, die steeds meer af gekalfd raken, zodat 'gemeentes van minder dan vijftigduizend in woners' helemaal verstoken blij ven van correcte en regelmatige informatievoorziening. De lokale journalistiek zou wat hem betreft gereanimeerd moeten worden, anders loopt de democra tie een groot gevaar, want waak honden en controleurs bestaan er nog amper. Het was een ietwat populistisch én toch juist standpunt dat Buma innam. Aan de andere kant rijst de vraag waarom het CDA niet beter zijn best doet om meer bondgenoten te vinden om er daad werkelijk voor te zor gen dat er lokaal weer iets ge beurt op het gebied van de pers. kopstukken die telkens weer de gemeenteraadsverkiezingen op een landelijk podium kapen maar dat komt ook doordat lokale me dia, tv én kleinere kranten, sim pelweg de financiële stootkracht missen om zelf mooie projecten te ontwikkelen. Buma vertelde bij WNL dat Arie Slob ergens nog een pot met 17 miljoen euro heeft liggen om lo kale media te stimuleren. Maar dat is natuurlijk te weinig. Er moet structureel meer geld naar de pro vincies zodat er infrastructuur kan worden gecreëerd voor krachtige lokale journalistiek. Want als de informatievoorzie ning deugt en voldoet, had die vrouw bij ons in het centrum kun nen weten dat de verkiezingen van 21 maart over heel andere za ken gaan. Later kan zij zich nog al tijd druk maken over die vermale dijde allochtonen met hun splin terpartijen. Buma vertelde dat Slob nog 17 miljoen heeft liggen voor lokale media De honderden agenten, soldaten en specialisten die Salisbury af kammen naar sporen voor de aan slag op Sergei (66) en Yulia (33) Skripal hebben in een restaurant resten gevonden van zenuwgas. Zizzi, waar het tweetal nog had gegeten voordat zij maandag be wusteloos op een bankje werden gevonden, werd diezelfde dag uit voorzorg al meteen afgesloten. Volgens bronnen zijn er geen andere gasten besmet omdat het tweetal alleen was in het restau rant. Ook het personeel zou geen gevaar hebben gelopen. Alleen Sergei Skripal, dochter Yulia en de politieman Nick Bailey liggen in het ziekenhuis omdat ze in con tact zijn gekomen met het ze nuwgas. De agent kwam ermee in aanraking in het huis van Skripal, de plek waar het zenuwgas waar schijnlijk is vrijgekomen. Bailey is aanspreekbaar. Sergei en Yulia Skripal, die in Moskou woont en bij haar vader op bezoek was, ver keren nog in kritieke toestand. Volgens de Britse minister van Binnenlandse Zaken, heeft de zoekactie geleid tot meer dan 200 bewijsstukken. De politie heeft ook meer dan 240 getuigen verza meld. De Britse premier Theresa May beraadt zich met leden van haar kernkabinet over mogelijke straf maatregelen tegen Rusland mocht blijken dat het land de hand heeft gehad in de aanslag met zenuwgas. De Britse premier May beraadt zich op strafmaatregelen De opties voor May zijn: de uit wijzing van diplomaten, finan ciële en economische sancties, een ministeriële boycot van het WK Voetbal in Rusland waaraan ook Groot-Brittannië deze zomer deelneemt, en - maar die kans lijkt miniem - maatregelen die zich direct richten tegen presi dent Vladimir Poetin. Moskou ontkent net als in 2006 elke be trokkenheid bij de aanval. J h Vliegreis vanaf Amsterdam of Eindhoven Alle maaltijden en drankjes Vele faciliteiten aan boord Prachtige route met o.a. Napels, Civitavecchia (Rome) Livomo jjo JAAR Kijk voor méér cruises op onze website (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) reizen maandag 12 maart 2018 GO @ÖzcanAkyol Verkiezinae We klagen terecht over Het onderzoek in Salisbury naar de aanslag op de Russi sche ex-spion Sergei Skripal en zijn dochter Yulia heeft 200 bewijsstukken opgeleverd. Hans van Zon Rotterdam/Salisbury CRUISE KNALLER! pullmantur April v.a. 665 Mei v.a. 683 Juni v.a. 701 Juli v.a. 782 Augustus v.a. 890 September v.a. 827 Oktober v.a. 719 November v.a. 701 Toeslag buitenhut v.a. €60 II Vertrek AMSTERDAM Vertrek EINDHOVEN |L jj stipreizen.nl/crpsob j stipreizen.nl/crpseb j| Villefranche-sur-Mei 1 Livorno Civitavecchia^ Barcelona Napels q vr .665/ Een topreis voor een topprijs! Een volledig verzorgde 8-daagse 4* cruise op de Middellandse Zee, met vertrek van april t/m november. Normaal gesproken kost deze All Inclusive cruise al gauw €1098: nu bij ons v.a.slechts €665! U vaart een volle week naar vrijwel alle highlights van de Middellandse Zee, zoals Napels, Rome en Monaco. U vaart met het heerlijke 4* cruiseschip MS Sovereign. Aan boord van het MS Sovereign hoeft u zich geen moment te vervelen! Neem bijvoorbeeld een duik in het zwembad of ontspan in het fitness- en wellnessgedeelte. Verras uw smaakpupillen in één van de restaurants met een verscheidenheid aan gerechten en geniet 's avonds van een spectaculaire show in het theater. Boek deze reis snel, want dit wilt u echt niet missen. .i» AO.AA OI.AA AÖ.AA 1TAA O IA.AA lO.AAl V Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut exd. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, kortingen variëren per reis en zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Zie de website voor alle voorwaarden en kortingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6