C9 Laat politici maar doen L MIJN TV TÉ HARD? mi'55 Onderzoekers glasaal zoeken vrijwilligers Snufjes 16 ZE NL DOET DEELNAME POLITIEK Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl U WEEK VAN HET GEHOOR.NL JAARIJAAR Met gemeenteraadsverkiezingen voor de deur was NL Doet een inkoppertje voor veel politieke partijen: een uitgelezen kans om de maatschappelijke betrokkenheid te tonen. Maar een optreden voor de bühne? „Nee hoor! We doen dit al jaren!" Commentaar Politieke partijen tobben met NL Doet. Moet je in ver kiezingstijd meedoen aan de vrijwilligersactie? De SP kiest voor aanpakken, maar niet namens de par tij. Voor de PVV gaat helpen hand in hand met politiek pro fileren. Andere partijen zeggen het hele jaar actief te zijn. Zo hebben de Zeeuwse afdelingen allemaal hun eigen stijl. Duidelijk is wel, dat de politiek hier en daar NL Doet heeft aangegrepen om zieltjes te winnen. Wat is daar mis mee? Alle acties van NL Doet zijn nuttig. Voor de mensen of de instellingen die hulp krijgen, is de motivatie van de vrijwilli gers niet belangrijk. NL Doet krijgt dingen voor elkaar die anders blijven liggen. Dat weegt het zwaarst. De SGP op Schouwen-Duiveland had graag gezien dat NL Doet een paar maanden was opgeschoven. Om de schijn van stemmen trekken te vermijden. Dat is onnodig voor zichtig. Verreweg de meeste kiezers, of ze nu zitten te springen om steun van vrijwilligers of niet, voelen echt wel of een politicus campagne voert of gewoon helpt omdat het zo uitkomt. Het is helemaal niet erg dat NL Doet zo kort voor de verkiezingen is. Eigenlijk is het wel passend. Want iedereen weet dat de echte vrijwilligers in de samen leving geen NL Doet nodig hebben omdat zij al doorlopend hulp verlenen. En iedereen weet dat je politici niet alleen moet beoordelen op hun optreden in campagnetijd. ledereen weet datje politici niet moet beoordelen op hun optreden in campagnetijd ...het is gewoon té zacht opgenomen. Van Boxtel ALMANAK De veertiger uit Middelburg is de trotse bezitter van een bo lide, die voorzien is van de mo dernste snufjes: een display met radio en navigatie behoort on der meer tot de uitrusting. Bo vendien kan hij de wagen zo in stellen dat zodra hij start, de koplampen automatisch aan- gaan. Onlangs had de garage de auto teruggezet naar de stan daardinstellingen. Dat een beurt niet altijd gunstig uitpakt, on dervond hij daarna. De man werd op een doordeweekse avond aangehouden. De politie vroeg zich af waarom hij in het donker reed, zonder licht... Drankrijder slaat op de vlucht Bekeuringen voor agressief gedrag Jongen (9) zuigt aanval uit duim GOES Brandweer komt voor niets In 2017 deden 350.000 Nederlanders mee aan NL Doet, de vrijwilligers actie van het Oranje Fonds. Dit jaar schreven opvallend veel Zeeuwse afdelingen van politieke partijen in. En toch: „Het is echt geen verkie zingsstunt", aldus Joost de Goffau, lijsttrekker van het CDA Goes. „Wij voeren permanent campagne en zijn het hele jaar actief. Vorig jaar hebben we het strand schoon lopen maken. Zónder hesje aan. Met de verkiezingen in beeld dragen we dit jaar wel CDA-kleurtjes." Soplus laat het helemaal aan zich voorbijgaan. Beperkte mens- en be stuurskracht, geeft voorzitter George Lernout aan. Bij de SP mo gen de leden naar hartelust mee doen, maar dan als mens en niet na mens de partij. Lijsttrekker Pierre Kruizinga van de CU Kapelle heeft bewust voor een kleine activiteit m R.U jggpg;)»-. rcSitfS-sSËctES»I•- fe* De jonge vis wordt aan de zeekant gevangen en krijgt een lichtgevend merkje mee. De gemerkte vissen worden vervolgens op dezelfde plek weer vrijgelaten. Aan de achterkant van de vispassages wordt de uit stroomopening afgesloten met een fijnmazig fuik. Het aantal gemerkte vissen dat daarin wordt gevangen, geeft kennisorganisatie Ravon een indicatie hoeveel aal en stekelbaars langs die weg het zoete binnenwa ter weet te bereiken. Bij Scheveningen werd deze me thode al met succes beproefd. Ra von is nog op zoek naar vrijwilligers die kunnen helpen bij het vangen, merken en terugzetten op de drie Zeeuwse locaties. Omdat het mer ken van vissen wordt gezien als dierproef, krijgen alle medewerkers aan het onderzoek een korte oplei ding. Die wordt maandag 19 maart (aanvang 19.00 uur) gegeven in het dorpshuis van Dreischor. maandag 12 maart 2018 II V "-f c 10-17 MAART Bel voor een gratis hoortest 088-5252 000 hoorwinkels Tip? redactie@pzc.nl AXEL De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een dronken au tomobilist aangehouden op de Sportlaan in Axel, na een korte achtervol ging. Nadat hij zijn auto had stilgezet, probeerde de man er nog tever geefs te voet vandoor te gaan. Hij had vier keer te veel gedronken. Zijn rij bewijs is ingenomen. De man liep in de gaten omdat hij behoorlijk slin gerde. Een stopteken ne geerde hij. GOES Een groepje dronken mannen is in de nacht van zaterdag op zondag bekeurd nadat de man nen uit een café op de Grote Markt in Goes gezet waren. Eén van hen kreeg de boete omdat hij een klap uitdeelde aan een andere caféganger, die overigens geen aan gifte wilde doen. Toen agenten zijn maten som meerden de stad te ver laten, weigerde één van hen dat. Hij ging ook op de bon. MIDDELBURG Een 9-jarige jongen ver oorzaakte de nodige op schudding door te vertel len dat hij door twee scooterrijders vrijdag middag van zijn fiets ge trapt was bij de Seisweg in Middelburg. Zijn moe der heeft dat bij de politie gemeld. Het verhaal bleek echter niet waar, biechtte het 'slachtoffer' zaterdag op. De jongen bekende nadat zijn ver zinsel nogal wat aan dacht genereerde. De hulpdiensten zijn za terdag voor de tweede keer in korte tijd uitge rukt voor een valse mel ding met betrekking tot een woning aan de Jacob Klaaijsenstraat in Goes. Er zou brand zijn op het betreffende adres. Er bleek daar echter niets aan de hand. Een paar weken terug gebeurde het zelfde. Dit is geen Ondine van der Vleuten Vlissingen - it.'- ,'dt - T':" Bij de gemalen Prommelsluis (Kerkwerve), Loohoek (Poort vliet) en de Bathse Spuisluis wordt komend voorjaar onder zoek gedaan naar de intrek van glasaal en driedoornige stekel baars. Het experiment moet in zicht bieden in het functioneren van de vispassages. Marcel Modde Dreischor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52