Snipverkouden Anouk zegt alles met haar schorre stem II 19 Amateurkunstenaars laten een dag hun werk ook aan anderen zien Tien verdienstelijke amateurkunstenaars kropen zaterdag onder de noemer van Kunstpoort uit hun schulp. Ze toonden hun doorgaans verborgen talenten op een gelegenheidsexpositie in Zierikzee. f k schilder al zowat mijn ft hele leven', zegt de 63-ja- H rige artiest. „Puur voor mezelf. Daar hoef ik niet 1^1 zo nodig mee naar buiten. Geen naam in de krant dus!" Voor hem staat een greep uit zijn werk, keurig ingelijst, uitgestald. De tafe relen hikken aan tegen het surrea lisme. Maar ook doen ze een beetje denken aan de typische stijl van Theo Voorzaat, al lang geen onbe kende meer. Iedere vergelijking met de inmiddels tot in New York Wie zit er nu op mijn schilderijen te wachten, dacht ik altijd gevierde kunstenaar uit Dreischor gaat mank, vindt de maker zelf. „Maar ik schilderde al wel bollen voordat ik ooit van Voorzaat had ge hoord." De bescheiden opstelling van de 63-jarige virtuoos, typeert de doorsnee kunstenaar die achter de gevels van vele doorzonwoningen verborgen gaat. „Daarom doen we dit", wijst Patricia Vermunt-Kop pelaar op de expositie in de hal van zorgcentrum Borrendamme. Ze is één van de drijvende krachten achter Kunstpoort, een schilders groep uit de Zierikzeese buiten wijk Poortambacht. Vermunt is er van overtuigd dat er nog veel meer creatievelingen in de buurt wo nen, waarvan de goegemeente zou kunnen genieten. „Dat hoeven niet per se schilderijen te zijn. Beeldende kunst bijvoorbeeld past ook prima in dit concept. Ik heb recent een aanmelding gekregen van iemand die met textiel bezig is. En vorig jaar tijdens onze eerste expositie hing er ook werk van twee fotografen tussen. Hoe meer disciplines, des te mooier." Marco van Trierum is zo'n nieuwkomer binnen Kunstpoort. „Deze fruithoek is van mij", knikt hij trots naar de uitgestalde stille vens van appels, peren en reuzen- tomaten. Geen specifieke speciali teit, haast hij zich te zeggen. „Ik doe ook stadsgezichten en nog wat dingen met strand." Hoewel Van Trierum al het grootste deel van zijn leven met het doek vertrouwd is en sinds vijftien jaar zijn tech nieken verfijnt onder het kundig meestersoog van Kees van de We tering, trad hij pas vier jaar gele den naar buiten. „Ik vond dat nooit zo nodig. Wie zit er nou op mijn schilderijen te wachten, dacht ik altijd. Maar je moet het gewoon eens doen! Je hoort van anderen wat ze ervan vinden en ziet werk waar je ook weer wat van kan leren." Hij heeft de smaak te pakken. Komend voorjaar hangen zijn schilderijen in het Diekhuus in Middelharnis. „Exposeren biedt een prikkel, een stok achter de deur om aan de slag te blijven." De gelegenheidsexpositie in Bor rendamme was slechts één dag te zien. Voor de volgende editie in september is Kunstpoort onder meer in overleg met de Campus Cultura. „Zeker als we nog meer deelnemers krijgen", zegt Vermunt hoopvol, „wordt het hier voor ons te klein. „En als we op een grotere locatie langer kunnen blijven han gen, zou dat geweldig zijn." Snipverkouden en daardoor schor vertolkte Anouk op het podium van FiZi haar versie van Say Something. Ze had er dan ook absoluut geen re kening mee gehouden dat ze kans maakte om de jaarlijkse talenten wedstrijd van de regionale Rotary- club te winnen. Bij het horen van haar naam barstte het jeugdige ta lent in tranen uit. Juist die schorheid gaf haar stem extra karakter, oordeelde de drie koppige vakjury al direct. „De es sentie van muzikaliteit is dat je als publiek geraakt wordt. Je laat zien wat je in huis hebt, ook in je beper- Je laat zien watje in huis hebt, ook in je beperking vandaag king vandaag", sprak Jeroen van 't Leven haar bewonderend toe. Anouk moest de strijd aanbinden met negen andere optredens. June van Weelden bleef met een knappe vertolking van Amy Winehouses Valerie net steken op de tweede plek. Nummer drie werd Tess van Oeveren, zusje van Voice Kids Gwen die in 2016 won en nichtje van Robyne van Oeveren, de win nares van vorig jaar. Bij uitzondering deelde de jury dit keer ook een 'dikke duim' en een eervolle vermelding uit aan Ro zemarijn Orgers. Volkomen te recht! De 14-jarige Zierikzeese speelde en zong het eigen geschre ven Maze oflife op de ukelele. Ze leerde pas drie maanden geleden spelen op de kleine gitaar. Ook haar zang was van een bijzondere kwa liteit en dat werd in het goedge vulde filmtheater beloond met een keihard applaus van het publiek. maandag 12 maart 2018 SD Expositie als prikkel om door te gaan Marcel Modde Zierikzee -Marco van Trierum, exposant De nieuwe Anouk heet Sanderse en komt uit Zierikzee. De 13-ja- rige zangeres won zaterdag de vierde editie van Schouwen-Dui- veland Got Talent. Marcel Modde Zierikzee - Jeroen van 't Leven, jurylid A Anouk Sanderse zong schor nog mooier, foto dirk-jan gjeltema A De centrale hal van het zorgcentrum is voor een dag omgebouwd tot Kunstpoort, fotos dirkjan gjeltema A De fruithoek van Marco van Trierum trok veel bekijks. A Organisatrice Patricia Vermunt-Koppelaar schil dert zelf graag dieren op hout.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51