Strenge controles op aanlijnen hond 18 College verwerpt bezwaren rond Mondragon Twee direct omwonenden en het parochiebestuur van de naastgele gen Willibrorduskerk hebben be zwaar aangetekend tegen het aan gepaste bouwplan. Het kerkbestuur voorziet grote problemen met de parkeergarage pal naast de deur in het smalle straatje. Parochievoor zitter Erik Steegmans vreest zelfs voor de veiligheid van kerkgangers en kinderen van de Willibrordus- school verderop. Het kruispunt met de Hoge Moolenstraat is nu al niet echt overzichtelijk. En wanneer het daar straks drukker wordt, neemt het risico op ongelukken toe, waar schuwt de oud-schooldirecteur. Steegmans wijst in dat verband ook op het verkeer dat het hotel straks langs die route zal bevoorra den. Bovendien verwacht hij - evenals de twee omwonenden- dat de Paardenstraat een dankbare sluiproute wordt voor automobilis ten, die door de afsluiting van de Zuidhavenpoort daar de binnen stad niet meer uit kunnen. Het kerkgebouw zal te lijden hebben van die verkeersdrukte, aldus Steegmans, en bovendien valt ge luidsoverlast te verwachten tijdens de diensten. Het zal niet veel drukker worden na de opening van het hotel in 2019 Burgemeester en wethouders denken dat de soep veel minder heet wordt gegeten dan dat-ie wordt opgediend door de bezwaar makers. Veel drukker zal het er na opening van het hotel in 2019 niet worden, reageert het college. Mon dragon krijgt in totaal 41 kamers. Aangezien de parkeerkelder straks uitsluitend voor hotelgasten is, brengt dat gemiddeld dertig Voer tuigbewegingen per dag mee', al dus B en W. Volgens berekeningen van verkeersambtenaren is de to tale verkeerstoename 99 voertui gen per dag. „Dit zijn relatief lage aantallen." Het college erkent ove rigens de onoverzichtelijke situatie van het kruispunt met de Hoge Mo lenstraat. „Dit probleem is bekend en al meerdere malen onder zocht. Wij zoeken naar mogelijkhe den de situatie te verbeteren." Maar met de geringe toename van het verkeer door de parkeerkelder, wordt die situatie er niet veel onvei liger door, menen burgemeester en wethouders. Het bouwplan van het hotel moest worden aangepast, nadat bleek dat de grondwaterstand voor problemen zou gaan zorgen. Bouw bedrijf Boogert bedacht een variant met een gelijkvloerse parkeerkelder en de ingang aan de andere kant. B en W overwegen de plaatsing van een verzinkbare paal bij de ingang van de Paardenstraat met de Oude Haven. Eerst wordt geteld hoeveel auto's die route nemen. I&llp Boswachters van Staatsbosbeheer en Natuurmonumenten gaan de komende maanden weer extra streng controleren op het aanlijnen van honden. Met het broedseizoen voor de deur verkeert de natuur in haar meest kwetsbare periode en dus is het van belang dat zo min mogelijk verstoring optreedt. Als vervolg op de eerdere voor lichtingsactie 'honden los, baasje de klos' trekken de boswachters ko mend weekeinde opnieuw de pa den op en de lanen in. Dit keer ge beurt dat onder de noemer 'de aan- lijnerwint'. Noodzaak Bij de ingang van de Boswachterij Westerschouwen, aan de Adriaan van de Weijdeweg en in de Mante ling op Walcheren worden bezoe kers geïnformeerd over de nood zaak van het aanlijnbeleid. In de Boswachterij mogen hon den los op de strook achter de kam peerterreinen tussen de bosrand en het ruiterpad bij de Adriaan van de Weijdeweg. Het voorste deel van het Gadrabos achter Haamstede langs de Vroonweg geldt ook als losloopgebied. In het oostelijke deel van het Schelphoekbos bij Seroos- kerke en het achtergelegen haven plateau tot aan de caisson op de dijk moeten honden evenmin aan de lijn. Dijkwater bij Sirjansland is het enige gebied in de regio waar hele maal geen honden mogen komen. IN DE REGIO Lezing over geschiedenis Schrijfcafé Spreekuur keuring rijbewijs MIJN DORP, MIJN STAD maandag 12 maart 2018 SD 'Omgeving kan verkeer hotel aan' De bouw van hotel Mondragon in Zierikzee kan verder. De vrees van omwonenden dat het ver plaatsen van de in- en uitrit van de parkeerkelder naar de Paar denstraat voor gevaarlijke situa ties gaat zorgen, is volgens bur gemeester en wethouders niet terecht. Marcel Modde Zierikzee -B en W Schouwen-Duiveland 50 m Het kruispunt van de Hoge Molenstraat met de Paardenstraat is nu al onoverzichtelijk en wordt er volgens het bestuur van de Willibrorduskerk niet veiliger op. foto dirk-jan gjeltema Marcel Modde Burgh-Haamstede ZIERIKZEE Vrijdag geeft kunst docente Imelda van der Linden de le zing: 'Van rariteiten kabinet tot Hol landse meesters in de Hermitage'. Zij behandelt de ge schiedenis van het verzamelen en gaat in op de tentoon stelling in de Am sterdamse Hermi tage. De lezing is van 10.00 tot 12.00 uur in Regentenka mer Burgerwees huis aan de Post- straat 45. Kosten 10 euro, aanmelden via imel- davanderlinden@g mail.com. ZIERIKZEE Donderdag is er een Onbekommerd Schrijfcafé in Proef lokaal Op d'n Oek aan de Nieuwe Bo- gerdstraat 2. Deel nemers gaan zon der voorbereiding aan de slag en krij gen korte, verras sende schrijfop drachten. Het On bekommerd Schrijf café duurt van 10.00 tot 12.00 uur. Aanmelden kan via www.studioonbe- kommerd.nl of 06- 23863388. BURGH-HAAM- STEDE Senioren, chauf feurs met rijbewijs C/D/E en overige automobilisten die voor verlenging van hun rijbewijs moe ten worden ge keurd, kunnen hier voor donderdag te recht in Burgh- Haamstede. Een af spraak maken kan via het landelijke af- sprakenbureau van Regelzorg Rijbe wijskeuringen: 088- 2323 00. Of zelf plannen kan via www.regelzorg.nl. SCHARENDIJKE Bij de eerste tussenstop wacht het eer ste borreltje. „Dat hoort erbij", grinnikt Olivier Verwest. „Maar we hadden de eerste fles Jagermeister al lang op voordat we het dorp weer binnenreden. Dat paard loopt wel." De bijna zestig straorijders vertrokken zaterdag voor een strandrit aan de Brouwersdam. En volgens een ander goed gebruik werden ze door muziekvereniging Nut en Uit spanning ingehaald. Vooropgegaan door Verwest met tradi tionele bolhoed en andere oudgedienden in Scharendijke. Verwest: „Ik loop zo zachtjes aan tegen de vijftigste keer aan. En het is nog steeds stik gezellig." foto dirk jan gjeltema BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis BURGH-HAAM STEDE Dorpshuis, 13.00-16.45 uur: Bridge; 18.30-21.30 uur: Harmonie en leer lingenorkest; 19.00-20.30 uur: Tai-Chi DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 14.45 uur: Slag werklessen Muziek vereniging Cres cendo; 17.00 uur: Repetitie Slagwerkgroep CresBeat ELLEMEET Dorpshuis, 19.00-23.00 uur: Biljartvereniging Onder Vrienden KERKWERVE Dorpshuis, 14.00-16.00 uur: Kaarten maken NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ontmoeting 65 plus; 19.30 uur: Muziek: O&U NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.15 uur: Bodyshape, 20.30 uur: Badminton, 19.00 en 20.15 uur: Fytaal Pilates; Kuuroord de Schouw, 18.30 uur: Yogales door Mari- anne van den Haak OOSTERLAND Dorpshuis, 20.00 uur: Repetitie zang vereniging V.Z.O.S. OUWERKERK Dorpshuis, 10.00-11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Rodonis SIRJANSLAND Dorpshuis, 19.30 uur: Yoga ZIERIKZEE fiZi, 20.00 uur: A Ciambra; Yogastudio Zee land, 10.30 uur: Yoga en meditatie ZONNEMAIRE Dorpshuis, 09.00- 10.30 uur: Dansen voor ouderen; 19.30-21.15 uur: Re petitieavond Nut en Uitspanning. STRAO v;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50