Mare Soler slaat slag in slotetappe Girowinnaar moet na val ook in Tirreno-Adriatico opgeven 8 Valpartijen, ziekte en materiaalpech. Het voorjaar van Tom Dumoulin in aanloop naar de Giro is ronduit dramatisch. Lastige breuk Kelderman Het onheil was dus nog niet voor bij, zag Tom Dumoulin toen hij gis teravond uit het vliegtuig stapte en zijn telefoon aanzette. Een dag na dat de kopman van Team Sunweb zelf uit Tirreno-Adriatico viel, sloeg zijn vervanger Wilco Kelderman - op dat moment derde in het klasse ment- tegen het asfalt en moest ook voortijdig naar huis. De terugkeer van Dumoulin in zijn geliefde Italië liep uit op een deceptie. Drie uur voor zijn crash, stond hij zaterdagochtend nog in de zon op Piazza della Repubblica in Foligno. Hier rolde hij op 16 mei van het startpodium om vernietigend uit te halen in de tijdrit naar Mon- tefalco. De basis onder zijn Giro zege. Nog geen 8o kilometer na de start van de vierde Tirreno-etappe van hetzelfde historische plein, is het rampzalige voorjaar van Du moulin compleet. Ik zie geen enkel lichtpuntje. Het heeft nog geen moment meegezeten dit jaar Zijn voorwiel slipte weg op een pas geasfalteerd stuk wegdek, ver telt hij later die dag als hij ontgoo cheld op het trappetje van de team bus zit vlakbij de finish in het ski oord Sassotetto. Gekneusde borst kas, schaafwonden aan de linker kant van zijn lichaam en een diepe wond aan zijn knie. „Plekken die net dicht waren van Abu Dhabi." Materiaalpech Op zijn tweede wedstrijddag dit seizoen ging hij daar ook al onder uit. Tel daarbij op de materiaalpech in Abu Dhabi en de loodzware modder-editie van Strade Bianche waar hij ziek uitkwam. De slotsom, in de woorden van Dumoulin: „Het is gewoon klote en ik baal. Ik kan nu nog geen lichtpuntje ontdekken. Het heeft nog geen moment mee gezeten dit jaar." Hij koestert al geen diepe liefde voor het voorjaar, zegt Dumoulin. Hij rijdt een beperkt programma. Bewust. „Dat is sowieso een iets moeilijkere periode voor mij. Dan kan ik die beter zo kort mogelijk houden, maar dit jaar houdt het niet over." Iets meer dan 1300 kilo meter reed hij tot nu toe, verspreid over 10 koersdagen. Aangetekend dat zijn Giro-concurrenten als SLEUTELBEEN Froome en Aru niet veel meer wed strijddagen in de benen hebben. Dat Dumoulin nu de laatste drie Tirreno-etappes mist en waar schijnlijk ook Milaan - San Remo is in de ogen van ploegleider Mare Reef niet zozeer het probleem. Du- moulins prestaties zijn minder, dat valt Reef vooral op. Vorig jaar stond Dumoulin op het podium in Abu Dhabi nadat hij in de bergetappe grote namen als Nibali en Contador op flinke achterstand zette. In de Tirreno reed hij elke dag met de be sten mee. De dominantie van Du moulin in de Giro, twee maanden later, stond dus niet op zichzelf. Dit jaar is daar nog geen teken van te zien. Dumoulin heeft pech, valt, is ziek en rijdt anoniem. Een geluk: de Giro is nog twee maanden weg. En de hoogtestage in de Siërra Nevada is 'het grote trainingblok' zegt Reef over de aan loop naar de Giro. „Maar natuurlijk gaan we liever naar de Giro zoals vorig jaar. Dat Tom een resultaat pakt in elke koers. Dat heeft hij tot nu toe niet gehad." PARIJS-NICE Bruynseelswint Indoor Brabant Rungaru wint CPC Loop Williams beter dan Bertens Norman breekt wereldrecord maandag 12 maart 2018 Voorjaar Dumoulin verloopt rampzalig Daan Hakkenberg Sassotetto/Filottrano Tom Dumoulin in de etappe van vrijdag, toen alles nog koek en ei leek. fotophotonews —Tom Dumoulin Wilco Kelderman heeft bij een val in Tirreno-Adriatico een sleutelbeenbreuk opgelopen. De renner van Sunweb was de vijfde etappe nog als num mer drie van het klassement begonnen. Teamarts Chris Jansen: „Wilco heeft zijn rech- tersleutelbeen gebroken bij een val en moet worden ge opereerd. De blessure is ge compliceerder, omdat op de zelfde plek al een eerdere breuk met een plaatje is vast gezet." Kelderman was erg teleurge steld. „Ik voelde me goed, had een goede positie in het klas sement. Ik hoop dat de opera tie goed gaat en dat ik snel weer terug op de fiets kan." NICE De Spaanse wielrenner Mare Soler heeft de rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. In de las tige achtste etappe, met start en finish in Nice, pakte de ren ner van Movistar net genoeg tijd op Simon Yates om de leiders trui van de Brit over te nemen. De slotrit werd gewonnen door Solers landgenoot David de la Cruz van Team Sky. In het eind klassement was het verschil tus sen de 24-jarige Soler en Yates slechts vier seconden. De Span jaard Gorka Izagirre werd derde. Yates had de gele trui zaterdag nog veroverd op de Spanjaard Luis Léon Sanchez met zijn winst in de koninginnenrit. Soler had ook onderweg wat bo nificatieseconden veroverd. „Daarna heb ik de aanval geko zen, een plan dat we voor de rit al bedacht hadden", vertelde de winnaar na zijn tweede succes als wielerprof. „Het is een droom om Parijs-Nice te winnen en me zelf terug te zien op een erelijst met zulke goede renners." Sam Oomen, elfde na de door Yates gewonnen zevende etappe, slaagde er niet meer in zich in de top-10 te rijden. De Tilburger van Sunweb finishte als twintigste en sloot Parijs-Nice uiteindelijk af als dertiende. Mare Soler: sterke finish in Parijs-Nice. fotoepa PAARDENSPORT Spring ruiter Niels Bruynseels heeft bij Indoor Brabant de Rolex Grand Prix gewon nen. De Belg was met Gan- cia de Muze als laatste van twaalf ruiters van start ge gaan in de barrage in Den Bosch en dook met 37,10 0,70 seconden onder de tijd die de Duitser Marcus Ehning met Cornado NRW had neergezet. Harrie Smolders was met Emerald 0,08 seconde langzamer dan Ehning en moest ge noegen nemen met de derde plaats. ATLETIEK De Keniaan James Rungaru heeft in Den Haag de 44ste editie van de CPC Loop op zijn naam geschreven. Rungaru liep de halve marathon in 59 minuten en 37 secon den. Zijn landgenoot Leonard Langat kwam 4 seconden later over de streep. Dominic Kiptarus, eveneens uit Kenia, werd derde. Khalid Choukoud was de beste Nederlander met een tijd van 1.03.38. Hij werd dertiende. TENNIS Serena Williams heeft in de tweede ronde van het toernooi in Indian Wells Kiki Bertens versla gen. De Amerikaanse won met 7-6 (5) en 7-5. In de derde ronde komt Williams uit tegen haar zus Venus. De 36-jarige Williams speelde haar tweede wed strijd in het WTA-circuit na een afwezigheid van ruim een jaar omdat ze moeder werd. ATLETIEK De Amerikaanse hardloper Michael Norman heeft op de Amerikaanse universiteitskampioen schappen in College Sta tion, Texas, het wereldre cord op de 400 meter in door gebroken. Norman liep de afstand in 44,52 seconden en was daarmee 0,05 seconden sneller dan de oude recordtijd, die zijn landgenoot Kerron Clement in 2005 liep. De 20-jarige Norman is we reldkampioen op de 200 meter voor junioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36