Veltman schuilt overal symboliek Willem II feest niet uitbundig 3 Zelfs Cocu kwam superlatieven tekort voor de wanprestatie FC Utrecht pakt draad weer op tegen Vitesse J - PSV was aan de bal onrustiger en slordiger dan een degradatiekandi daat. Nicolas Isimat-Mirin, Daniël Schwaab en Joshua Brenet bezorg den de Willem H'ers een van de mooiste avonden in hun carrière. Op het middenveld kregen Bart Ramselaar en Marco van Ginkel geen poot aan de grond en Derrick Luckassen kwam er al helemaal niet aan te pas. Voorin was de aan val onmachtig en het meeverdedi gen van Gaston Pereiro leek bij de 2-0 ook nergens op. De koploper heeft gezichtsver lies geleden en moet nu laten zien dat de afgang een incident is ge weest. De uitgangspositie blijft ri ant en met de terugkeer van Hir- ving Lozano en Jorrit Hendrix staat er volgende week een ander elftal. PSV hoopt dat het duel van za terdag als een mysterie in de boe ken gaat. Een onverklaarbare mis- peer in een seizoen dat zonder al te veel wonderen gewoon op het bordes van het gemeentehuis ein digt. Op welke datum? Dat zal de leiding van PSV een zorg zijn. open konden. Zelfs Cocu kwam superlatieven tekort om de collec tieve wanprestatie van PSV te ver oordelen. De man van regelmaat en relativering zocht naar woor den om de 'schande' te verklaren en analyseren. Zo'n smadelijke ne derlaag had hij in zijn carrière als coach nog nooit hoeven slikken. PSV liet Willem II al voor rust veel te lang zijn gang gaan en onder brak lange fases van balbezit maar niet. Na rust brak het lijntje en was er niets meer over van de ploeg die dit seizoen vaak geluk had én afdwong. De voltallige ver dediging knoeide erop los, de or ganisatie viel weg en het verlamde perspectief zegt. „We zijn beland in een grotemannenwereld. Foute keuzes moeten worden gecorri geerd. De ploeg moet meer van el kaar eisen. De laatste wedstrijden speelden we niet op een manier die bij Ajax past." Echte leider Dat verwijt hij dus vooral Veltman die vervolgens indirect nog een tikje krijgt. In Matthijs de Ligt, 18 jaar pas, ziet Ten Hag namelijk wel een echte leider. Veltman, door Marcel Keizer aanvoerder gemaakt, wordt door Ten Hag als symbool gesteld. Zo van: om een hoger ni veau binnen de club te bereiken, schroom ik niet om zelfs mijn aan voerder te wisselen. Ten Hag reali seert zich dat hij een veelbesproken keuze maakt. „Natuurlijk is het in grijpende beslissing." Over symboliek gesproken: dat Veltman werd uitgefloten door zijn eigen supporters zegt alles over de sfeer bij de club. Supporters willen hun ongenoegen kwijt over het feit dat er waarschijnlijk wéér een titel wordt gemist. Grote delen van de wedstrijd hangt er een nare, onbe stemde sfeer. Met spandoeken maakt de harde kern hun ongenoe gen richting de clubleiding duide lijk. In dat chagrijn komt dus ook een jeugdproduct aan de beurt die de club of de supporters werkelijk nog nooit heeft beschadigd. Veltman daarover, voorzichtig zinspelend op een vertrek in de zo mer: „Ik hoop voor de andere jon gens dat dit een keer over gaat. Een schande? Tja, ik vind het vooral jammer. Toen ik ging warmlopen, kreeg ik ook applaus. Dat is voor mij meer waard." Ook de kersverse bondscoach Koeman vindt Veltman op dit mo ment niet goed genoeg voor de voorselectie van Oranje. „Ik weet ook wel dat ik niet elke week goed speel, dus ik moet extra hard aan de bak om te bewijzen dat ik er wél bij hoor." EREDIVISIE FC Utrecht heeft zich met een 5-1-overwinning op Vitesse hersteld van de nederlaag bij PSV (3-0). Ondanks goed veldspel ging Utrecht in Eindho ven voor het eerst onderuit on der leiding van Jean-Paul de Jong. In de Galgenwaard drukte FC Utrecht het veldoverwicht uit in de score dankzij doelpunten van Willem Janssen, Zakaria La- byad, Sander van de Streek en Yassin Ayoub (tweemaal). Nava- rone Foor deed tussendoor nog iets terug namens de bezoekers, die defensief schutterden. Zo ging doelman Remko Pasveer twee keer opzichtig in de fout. FC Utrecht sloeg in de strijd om de vierde plaats een aanval van Vitesse af. De Arnhemmers boekten na de winterstop over winningen op Feyenoord (3-1) en Ajax (3-2). Het gat tussen Utrecht en Vitesse is nu zes punten. maandag 12 maart 2018 GO ▲.Willem II bezorgde PSV de grootste eredivisienederlaag sinds 2g/iover1nber 1964 (Ajax - PSV 5-0). fototoindamen/proshots 1 WILLEM II - PSV 21. Rienstra 1-0 59. Sol 2-0 70. Sol (pen.) 3-0 76. Rienstra 4-0 90. Sol (pen.) 5-0 Opstellingen Branderhorst Zoet 46. Wellenreuther Arias Lewis 62. MauroJünior Lachman Schwaab Heerkens Isimat Tsimikas Brenet 51. Wijnaldum Van Ginkel Chirivella 77. Lammers Rienstra Luckassen I 19.) Lieftink Ramselaar Haye Bergwijn Sol De Jong El Hankouri Pereiro 89. Croux 79. Rosario 11 Doelpogingen 15 47% Balbezit 53% 8 Overtredingen g 3 Hoekschoppen 10 3 Buitenspel 1 3 Reddingen keeper 2 Scheidsrechter: Kuipers Toeschouwers: 13.660 Tilburg compleet voor schut Op de historische avond voor Willem II kwam na afloop toch een klein smetje. De spelers van de Tilburgse club weigerden de overwinning op PSV uitbun dig te vieren met de supporters op de KingSide. Het was een statement van de spelers rich ting de eigen aanhang die eer der deze week een statement maakte met een pamflet waar mee het vertrek van trainer Erwin van de Looi werd geëist. Aanvoerder Ben Rienstra zei dat de spelers het niet gepast von den om na zo'n hectische week met het vertrek van de trainer een zege zeer uitbundig te vie ren. Hoeveel moeite hij daarmee had, bleek al na de eerste van zijn twee doelpunten. Rienstra juichte wel, maar stampte ook tegelijk met zijn voet in het gras. „Ik had er moeite mee om mijn gevoelens met de supporters te delen", zei de aanvoerder, die wel meteen liet weten dat er nu zand over moet en dat spelers en fans zij aan zij de slotfase van de competitie moeten ingaan. Matthijs de Ligt droeg bij afwezigheid van de gepasseerde Joël Veltman de aanvoerdersband bij Ajax. foto stanleygontha/proshots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31