wereldtitel a OP=OP m Controle in Utrechtse kliniek schiet tekort Tbs'ers kunnen in de Utrechtse Van der Hoeven Kliniek eenvoudig drugs en (kinder)porno binnensmokkelen. Ook is het onveilig in de kliniek, onder meer door personeelswisselingen. Xi Jinping is China's leider voor het leven Walcheren Jan is de Mol! Burgemeester Dat blijkt uit onderzoek van deze krant op basis van interne docu menten en gesprekken met tien tbs'ers en tbs-advocaten. De kli niek, waar ongeveer 180 personen verblijven, herkent het beeld niet. De instelling voert een zeroto- lerancebeleid ten aanzien van drugs en smokkelwaar. „Het is echter een illusie om te denken dat je een instelling 100 procent vrij van contrabande (smokkelwaar) kan krijgen", aldus de kliniek. Vo rige week deed een tbs'er in de kli niek een zelfmoordpoging, ver moedelijk onder invloed van drugs of pillen. In een intern document schrij ven behandelaars dat strengere controles geen zin hebben. „Er is altijd een manier om drugs binnen te smokkelen. Moet de staf minder naïef zijn en meer toelaten?" Verschillende bronnen stellen onafhankelijk van elkaar dat som mige personeelsleden het drugs gebruik niet altijd bestraffen. Tbs- advocaat Jan Jesse Lieftink: „Ik be grijp van mijn cliënten dat be trapte tbs'ers een dag later al op verlof mogen. Het drugsgebruik wordt oogluikend toegestaan." Een tbs'er stelt dat het makkelijk is drugs mee naar binnen te ne men. „Je mag soms onder begelei ding naar buiten. Het is simpel om iemand drugs klaar te laten leggen op een bepaalde plek. De begelei der let niet altijd op. Als je de kli niek weer ingaat, is er niet altijd controle. En als je het anaal in brengt, vinden ze helemaal niks." De kliniek zegt patiënten, be zoekers en medewerkers streng te controleren, maar geeft toe dat dit bij tbs'ers die op begeleid verlof zijn geweest niet altijd gebeurt. In november 2017 kwam de lei ding erachter dat tbs'ers onbeperkt toegang hadden tot internet. Een van hen kon het darkweb op, een verborgen plek op internet waar criminelen makkelijk wapens en drugs kunnen verhandelen. Bron nen stellen dat tbs'ers via het dark web kinderporno bekeken. De kli niek ontkent dit niet, maar stelt dat er geen strafbaar feit is geconsta teerd. Uit onderzoek van deze krant blijkt ook dat een tbs'er maanden lang over een computer beschikte, zonder dat de kliniek dat wist. Bij de computer lagen ook dvd's met porno. Tweede Kamerleden Madeleine van Toorenburg (CDA) en Michiel van Nispen (SP) zeggen geschokt te zijn. Zij willen dat de Inspectie snel onderzoek doet bij de kliniek. Ook willen zij een debat met mi nister Sander Dekker. Congres stemt bijna unaniem voor P4 www.opisopvoordeelshop.nl voordeelshop Nieuwsmedia I Spannende ontknoping van kijkcijferhit »P2 Patrick Roest veroverde giste ren op bizarre wijze zijn eerste wereldtitel allround schaat sen. Hij profiteerde op de af sluitende tien kilometer van een dramatische valpartij van Sverre Lunde Pedersen. De Noor moest genoegen nemen met zilver. Negenvoudig we reldkampioen Sven Kramer kwam na een ontluisterende tien kilometer niet verder dan de vierde plaats in het klasse ment, achter debutant Marcel Bosker. SPORT 6 FOTO PETER DE JONG/AP Tbs'ers komen simpel aan drugs Yelle Tieleman Utrecht P8 Gillette Scheermesjes Fusion 4 stuks Gratis Gillette Scheergel 75 ml maandag 12 maart 2018 Zonnige perioden afgewisseld 12°C met buien pzc.nl Ook voor het laatste tfi) regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1