li II Orionis vervoert personeel nu zelf Kinderfestival Springstof in De Spot dit jaar op herhaling EN 19 De kleedkamer, de dansvloer, het podium. Kinderen namen zondag bezit van poppodium De Spot in Middelburg. Precies zoals het moest tijdens het festival Springstof. Mislukt! Voor elk op treden kan VOFDe Kunst zich verstop pen in de kleedka mer en zich rustig voorbereiden. Maar bij Springstof in De Spot in Middelburg krijgen de heren een grote groep kinderen op bezoek, met ouders. „Het is nog nooit zo druk geweest in onze kleedkamer", lacht zanger Nol Ha vens. De kinderen krijgen een rond leiding door het poppodium en mogen tijdens het kinderfestival ook achter de schermen kijken. En dus in de kleedkamer. „Kom we gaan even spieken bij VOF De Kunst", zegt Lineke Broos van De Spot. De band vindt het wel gezel lig. Nol Havens maakt zelf een filmpje. „Met mij op de foto? Na tuurlijk, kom maar!" De tweede editie van Springstof was wederom uitverkocht. De 8- jarige Flor uit Middelburg heeft het prima naar zijn zin. Hij maakt van draad en kroonkurken een rammelaar. Daarmee mag hij straks het podium op om met VOF De Kunst muziek te maken. „Ik hou van muziek. Mijn vader speelt gitaar, ik hou van drummen." Zijn moeder Rian Roegholt zit kinderen te schminken. „Mijn buurvrouw is vrijwilliger bij De Spot en tipte me over het festival. En een vriendin zit hier om kinde ren te schminken maar kan wel wat hulp gebruiken." In de popzaal boven zet Nol Ha- Alle kinderen met een instrument mogen het podium op. Dan doen we de rockversievan Dikkertje Dap vens de cowboyversie van 'Schip per mag ik over varen' in. Kinde ren zijn op de rand van het po dium geklommen en zitten lekker te luisteren. „Ik vind dit wel een beetje eng hoor jongens", zegt Ha vens bezorgd. Maar het is hün fes tival dus ze mogen net wat meer. „Als jullie uitkijken, vind ik het goed." Matthijs heeft groene strepen op zijn gezicht laten schilderen. Hij wil later zelf ook muzikant wor den, en beroemd. Dat duurt nog even, maar de 8-jarige heeft wel ambities. Samen met vrienden is hij een band aan het opzetten. „Si- mon op ukelele, Artur op elektri sche drums, Sem op elektrische piano, ik op basgitaar." Een naam hebben ze nog niet. „Die moeten we nog bedenken." Een voorbeeld heeft hij wel: „Sem, van Kinderen Kom, we gaan even spieken bij VOF De Kunst in de kleedkamer voor Kinderen. Die Okido zingt." En dan vraagt VOF De Kunst alle kinderen die zelf een instru ment hebben gemaakt om op het podium te komen. „Dan doen we de rockversie van Dikkertje Dap. Links met de rammelaar en rechts de hand opsteken, twee vingers omhoog, en dan headbangen. Wie van de ouders kan even voordoen hoe dat moet, headbangen!" En dan, speciaal voor de ouders, sluit VOF De Kunst af met dat ene liedje dat al een hit was toen veel vaders en moeders zelf nog een kind waren - of nog niet eens ge boren. „Suzanne, ik ben sta-pel- gek op jooouuu!" Dat is het weerwoord van het dage lijks gemeentebestuur van Middel burg op kritische vragen van SP en LPM. Die partijen vinden dat sprake is van werkverdringing: Orionis (sociale dienst en werkvoorzie ning) zorgt er zo namelijk voor dat commerciële bedrijven minder werk hebben. Voorheen werd het vervoer geregeld via de Gemeente lijke Vervoerscentrale en die scha kelde daarvoor TCR in. De mensen die daar werken, lopen dus het ri sico hun baan kwijt te raken. Zo spant Orionis het paard achter de wagen: de ene groep mensen wordt aan werk geholpen maar de andere verliest werk. Verdringing Het college van B en W van Middel burg ontkent niet dat sprake is van werkverdringing. 'Maar dat is bij elke werksoort bij Orionis zo', stelt het college vast. Als voorbeeld wordt gewezen op schoonmakers. Orionis liet de kan toren en werkplaatsen voorheen schoonmaken door een commerci eel bedrijf. Op een gegeven mo ment is besloten daar een werk soort van te maken. Gevolg is vol- SP en LPM vinden dat Orionis Walcheren vervoersbedrijven beconcurreert gens B en W dat 'een grote wisse lende groep klanten' een opleiding tot schoonmaker of assistent dienstverlener krijgt. 'Kosten zijn dus lager dan voorheen, resultaten zijn vele malen hoger, de werksoort is kostendekkend en er worden hoge uitstroomresultaten behaald en daarmee kostenbesparing op het uitkeringsbudget.' Datzelfde is het doel met het woon-werkvervoer van werkne mers met een beperking door cliën ten uit de bijstand. Eigen gebruik Overigens probeert Orionis de 'ver dringing' van werk tot een mini mum te beperken, benadrukt het Middelburgse college. Schoonmaakbedrijf en groenbe- heer worden alleen ingezet voor het eigen bedrijf. Ze worden niet aan geboden aan andere bedrijven of instellingen. Ook het vervoer is alleen voor eigen medewerkers. Het dagelijks gemeentebestuur van Middelburg is daarom ook niet van plan het besluit van Orionis Walcheren 'ongedaan te maken', zoals SP en LPM vragen. Middel burg zou dat ook niet alleen kun nen. Orionis is een gemeenschap pelijke regeling waarin de drie ge meenten samenwerken en samen het bestuur vormen. Bovendien hoefde Middelburg geen toestemming te geven voor dit besluit, merken B en W op. Als ge meenschappelijke regeling is Orio nis zelf verantwoordelijk voor haar inkoopbeleid. En daaronder valt dus ook het vervoer van medewer kers met een beperking. maandag 12 maart 2018 WA Kids voor én op het podium Maurits Sep Middelburg Bij Springstof mogen kinderen achter de schermen rondkijken én op het podium meespelen met VOF De Kunst, foto lex de meester - Nol Havens, VOF De Kunst - Lineke Broos, De Spot Orionis Walcheren laat eigen medewerkers met een beper king sinds 1 maart vervoeren door cliënten in de bijstand die geholpen worden met een terug keer naar werk. De nieuwe 'werksoort vervoer' draagt zo bij aan een re-integratie van werk lozen. Maurits Sep Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19