II boluErm3n.nl Voorjaarsknallers met vertrekgaranties! boldErman.nl 10 Amerikaanse president optimistisch over ontmoeting met leider Noord-Korea Leider VS gaat in gesprek met de Noord-Koreaan Kim Jong-un. „Of het mislukt, of het levert een 'buitengewoon 'goede deal' over ontwapening op", is de hoop van de Amerikaan. van kracht tot er 'flinke stappen' zijn gemaakt naar kernontwapening op het Koreaanse schiereiland. De Amerikaanse besluiten richting Noord-Korea leggen een onderlig gende trend bloot in het Witte Huis: Donald Trump neemt steeds meer op eigen houtje belangrijke beslissen. Met een staf die steeds kleiner wordt, neemt de president zijn toevlucht tot solo-optredens. Ik ben mijn beste adviseur. Ik spreek met mezelf omdat ik een goed stel hersens heb Volgens bronnen rond het Witte Huis wil Trump minder op zijn staf leunen omdat hij te vaak slecht advies zou krijgen. „Hij vertrouwt het liefst op zijn 'instincten', zeggen twee bronnen tegenover persbureau AP, op voor waarde van anonimiteit. Trumps ge drag sluit aan bij zijn opmerkingen die hij maakte tijdens de campagne voor de presidentsverkiezingen: „Ik ben mijn beste adviseur. Ik spreek met me zelf, 'number one', omdat ik een goed stel hersens heb." Opvallend De 'egeltjesdans' met Kim Jong-Un is daar het laatste bewijs van. Donald Trump besloot in te stemmen met een ontmoeting met de Noord-Koreaanse leider zonder overleg te plegen met zijn entourage. Naaste adviseurs over het buitenlandse beleid, onder wie zijn minister Rex Tillerson, wisten van niks. Dat Trump met Kim Jong- un wil spreken, bereikte de wereld donderdag ook op een opvallende ma nier. Het werd wereldkundig gemaakt door een Zuid-Koreaanse diplomaat, in het donker op de oprijlaan van het Witte Huis. Niet door de Amerikaanse regering zelf. Donald Trump gaat ervan uit dat de toenadering van Noord-Korea serieus is. „Ik denk dat ze vrede willen sluiten. Dat ze vonden dat het daarvoor tijd is", zei de president gisteren op een bijeenkomst met zijn aanhangers in Pennsylvania. „Wie weet wat er kan gebeuren? Maar misschien ben ik ook wel weer snel weg als blijkt dat er geen vooruit gang kan worden geboekt over nucle aire ontwapening", aldus Trump. Hij is ervan overtuigd dat Kim Jong-un zich zal houden aan zijn belofte om in de aanloop naar de ontmoeting geen testen te houden met kernwapens of met raketten die kernwapens kunnen vervoeren. Of Noord-Korea snel wil voldoen aan Trumps belangrijkste eis, de ont manteling van zijn kernwapenpro gramma, blijft de vraag. Het lijkt er niet op dat Kim Jong-un daar snel aan wil toegeven omdat dit programma volgens hem van levensbelang is voor het voortbestaan van zijn land en zijn regime. Nadat Trump tot ieders verrassing had ingestemd met een ontmoeting met Kim werd gezegd dat dit eind mei zou kunnen gebeuren, maar er is nog geen datum en plaats vastgesteld. Pan- munjeom, aan de gedemilitarizeerde zone tussen Noord- en Zuid-Korea, en Genève worden genoemd. Zweden heeft zich opgeworpen als gastheer. Ook Peking, de Chinese hoofdstad, zou een kans maken, of een schip in internationale wateren. Trump heeft inmiddels uitvoerig telefonisch contact gehad over Noord- Korea met zijn Chinese collega Xi Jin- ping, aldus het Witte Huis. Xi 'verwel komde het vooruitzicht van een di recte dialoog' tussen de VS en Noord- Korea. Trump en Xi blijven druk uit oefenen op Noord-Korea om zich te houden aan gemaakte afspraken en re soluties van de VN-Veiligheidsraad. Ook de afgekondigde sancties blijven (0318) 58 09 58 5 dagen All-inclusive in Drenthe 8 dagen stedenreis Berlijn, Dresden, Leipzigen Potsdam 8 dagen De Engelse Rivièra 10 dagen Barcelona en Andorra/ Barcelona en omgeving 10 dagen Drautal Karinthië 5 dagen Drielandenreis Valkenburg maandag 12 maart 2018 Trump: Ik denk dat Kim Jong-un vrede wil sluiten' GO —Donald Trump Hans van Zon Washington A Een krantenbezor ger in Seoul. Op de voorpagina van de Zuid-Koreaanse krant Munhwa llbo de aan gekondigde ontmoe ting tussen Trump en Kim Jong-un. FOTOBLOOMBERG Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: IA, 28 mei 11 juni 2, 23 juli 20 aug 10 sept etc. Vertrekdata: 9,16, 23, 30 april 7, 14, 21, 28 mei 4,11,18 juni etc. Vertrekdata: 5,19 mei 2,16 30 juni 28 juli 11, 25 aug etc. Vertrekdata: 16 april 14 mei 11 juni2 juli27 aug etc. Vertrekdata: 23 april/21 mei 18 juni 16 juli 13 aug etc. Vertrekdata: 5,19 mei 2,16, 30 juni14, 28 juli/II aug etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10