Prijsbewust f Geld gelul* Carola en Eppo wonen met twee van hun vijf kinderen en een tijdelijk bonuskind in een herenhuis in Den Haag. wie zijn het? J 0 -€2000 €2000 - €3500 €3500 - €5000 €5000 of meer GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP „Wij zijn een geoliede machine als het gaat om boodschappen doen en koken." Eppo: „Er eten vaak mensen mee. We hebben een tafel voor zestien personen. We eten altijd pas om een uur of acht, half negen. We kopen wat we die dag nodig hebben." Carola: „Nou, op zaterdag doen we de weekboodschappen. Ons 'romantische uitje'. We hebben tijden gekend dat we wekelijks zes anderhalve literpakken melk in ons winkelwagentje deden. En kilo's hagelslag en pindakaas." Eppo: „Tussen de 8oo en 1.200 euro zijn we maandelijks kwijt aan boodschappen. We eten 's avonds altijd drie gangen. Ik ben dol op lekker eten. Met inko pen ben ik heel prijsbewust. Ik ga graag naar de Haagse markt, de groenten kosten daar bijna niets." Carola: „En toch is het super goede kwaliteit! Jij bent prijsbe wust, maar je koopt veel vaker onnodige spulletjes dan ik." Eppo: „Ik zoek naar spullen die handig kunnen zijn om ons korte leven zo gelukkig mogelijk te maken. Dat betekent wel dat sommige winkels levensgevaar lijk voor mij zijn, zoals de Action, want voor ik het weet koop ik zes artikelen die allemaal bijna niets kosten. Bij elkaar kost het dan natuurlijk wel degelijk wat." Carola: „En soms koop je dan iets wat je beter in de winkel had kunnen laten liggen." Eppo: „Ja, ik moet me meer in toom houden." Carola: „Zoals toen je die blauwe ventieldopjes kocht." Eppo: „O ja! Ik vond het lollig om onze tweede auto, een Suzuki Wagon, superhandig, superzuinig, op te pimpen met een bontstuurtje en ventiel dopjes. We kregen ze niet meer los, zodat de auto niet door de apk kwam. Ik moest nieuwe ventielen kopen." Carola: „Nieuwe wielen zelfs! Ik had altijd het liefst dat jij kleren met de jongens ging kopen. Jij hebt een betere smaak dan ik." Eppo: „Nou, dat vind ik niet. Onze enige dochter, de oudste van de vijf, kocht altijd kleding met jou. Nu doen al onze kin deren dat zelf. We hebben ze jong geleerd zelfstandigheid te zijn. Carola komt uit een on dernemersfamilie, ik uit een rentmeestersfamilie. We vin den het belangrijk dat de kin deren jong met geld leren omgaan." Carola: „We hebben ze nooit verwend. We hebben het goed en willen graag delen met hen én anderen." Eppo: „De familie van die jon gen die we in huis hebben, bood aan om te betalen voor de boodschappen." Carola: „Dat willen we abso luut niet." Eppo: „Over mijn lijk." Carola: „Hij past er makkelijk bij. We hebben zoveel te geven, en zoveel energie. Ondanks dat 'VOOR MIJ ZIJN WINKELS ALS DE ACTION GEVAARLIJK' weinig slapen. Ik vind het heerlijk om een eigen zaak te hebben. Ik heb tropenjaren achter de rug, waarbij mijn focus bij het gezin lag, terwijl Eppo's focus bij zijn werk lag. Ik heb al tijd gewerkt, afgezien van de pe riode dat er een borstkankergen bij mij werd ontdekt. Nu ben ik weer volop bezig." Eppo: „Zonder jou had ik mijn werk bij de CPNB niet kunnen uitvoeren." Carola: „Je zei dit ook bij het af scheid. Ik heb nooit een seconde spijt gehad jou te steunen." Eppo: „Nu ik er weg ben, koop ik weer meer boeken. Zeker voor 150 euro per maand." Carola: „We houden van lezen." Eppo: „En van elkaar." Carola: „We zijn bevoorrecht. We hebben alles. Ik zou ooit nog samen walvissen willen spotten." Eppo: „Het is mooi om nog een wens te hebben." 41 magazine 23 Tekst EDITH ANDRIESSE Foto DESIRÉE SCHIPPERS Carola van Nis pen tot Sevenaer Matron (54) Clubhuisdirecteur van de Oranje Tennis Club Eppo van Nispen tot Sevenaer (53) Tot voor kort direc teur van Stichting Collectieve Propa ganda van het Nederlandse Boek Gezamenlijk netto-inkomen: Carola: smoothie- maker-viel snel uit elkaar. Eppo: Een Nicer Dicer Slizer - onhandige gadget Carola: hond Pepper - geluks factor in mijn leven Eppo: pizzaoventje van Ferrari Carola: O Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@ persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 87