Een boomhut vol grappen en grollen De grootste boom van de wereld is bedacht door de Australiërs Andy Griffiths en Terrg Denton. Zij bouwen stug door aan een steeds grotere wordende, waanzinnige boomhut. m Pinokkio, figuren uit Alice in Wonderland, de magicpudding uit het gelijknamige Australi sche kinderboek, een alien uit de horror comics die hij vroeger las - de tattoos op de armen van kinder boekenschrijver Andy Griffiths (56) laten zich lezen als een kleine bibliotheek. De 13 verdiepingen in het eerste deel van de serie De waanzinnige boomhut (in Nederland verschenen in 2013) zijn er in middels 91 en de delen met 104 én 117 verdiepingen zijn al in voorbereiding, zegt Griffiths. „Het is altijd een beetje wachten op Terry, de illustrator. Die zit nu in Australië zoals gewoonlijk tegen de deadline aan te tekenen." En waar woor den in de boomhutboeken steeds spaar zamer en functioneler worden, neemt Dentons aandeel alleen maar toe. „Ruim achthonderd tekeningen per boek, dat kost hem maanden. Hij is elf jaar ouder dan ik en soms vraag ik hem: wil je niet liever met pensioen? 'Naah', zegt hij dan. We hebben ook nog veel te veel ideeën om te stoppen." Griffiths en Denton werken inmiddels meer dan twintig jaar samen, in Australië waren ze al grote namen met hun Just!- serie (met titels als Just shocking! Just crazyJust stupid!en The bad book en The very bad book, vol grappige gruwelen. „We wilden nog een derde boek in die reeks maken, maar we hadden alles wat fout, slecht en eng was gedaan - dus we zaten vast. Toen zei ik: zullen we een boek schrijven over dat we geen boek kunnen schrijven en dat we samen in een boomhut zitten en dat jij je tijd zit te ver beuzelen terwijl ik de kar moet trekken?" Ik daagde hem uit: kun je een boomhut tekenen met een bowlingbaan en een magazine 21 TUINMAN Wild of aangeharkt, Gerbrand Bakker vindt beide interes sant, blijkt uit Rot- grond bestaat niet. (Cossee, €20) TERUG IN DE TIJD Alexander Reeuwijk reist in het spoor van natuuronder zoeker Wallace naar Indonesië. (Kleine Uil, €18,50) DIERENTUIN Voor haar debuut liet de Vlaamse Astrid Panis zich inspireren door de verdwenen Gentse zoo. (Cossee, €19) DEHORTOP Boswachter Hanne Tersmette roept iedereen op van de bank te komen en naar buiten te gaan. (Lev, €20) IWfffl Tekst MARJOLIJN DE COCQ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 85