- Mms, vr\xj ïMmm Natuurmens We vroegen mensen die over de natuur schrijven naar hun favoriete natuurboek. Eva Meijer (38) is behalve schrijver, onder meer van Dierentalen en Het vogelhuis ook (dier)filosoof. Zij identificeerde zich vroeger met Donald Duck en houdt van boeken die je anders naar de wereld laten kijken. Op nummer 1? „Living with Birds van Len Howard uit 1956, omdat zij een nieuwe manier ontwikkelde om vogels te bestuderen. Howard woonde op het Engelse platte land, zette haar ramen open en liet de vogels in- en uitvliegen. Ze deed onder zoek op basis van vertrouwen en vrijheid, niet door ze op te sluiten in laboratoria, want dan vertonen ze ander gedrag." Wat raakt u zo? „Boeken waardoor je anders naar de we reld gaat kijken vind ik belangrijk. Veel mensen zien vogels als kleine fluitende wezens, ornamenten van de natuur. Howard toonde aan dat ze allemaal eigen karakters hebben en dat vriendschap met wilde vogels mogelijk is. Generaties kool mezen kwamen bij haar langs en ze be schreef ze als familiegeschiedenissen." Jong geleerd? „In kinderboeken komen altijd veel dieren voor. Toen ik klein was identifi ceerde ik me graag met Donald Duck, omdat hij menselijk leek en praatte. En ik las boeken over paarden, omdat ik veel paardreed. Wat me later verbaasde, is dat de boerderijen in die boeken altijd zo vriendelijk en lieflijk werden afgebeeld." Wat betekent natuur voor u? „We hebben natuur nodig om te overle ven. Het is een bron van ontzag en be wondering, maar we zijn het aan het verpesten. Ik onderzoek manieren om er beter mee om te gaan. Ik wil mensen wijzen op het belang ervan en dat zij deel uitmaken van een groter geheel. We vin den ons het middelpunt van het univer sum, maar de wereld is er ook voor bomen, planten en andere dieren." Wat is natuur nog in dit land? „In beweging. De natuur in Nederland wordt bedreigd. Dat gebeurt door men senhanden, maar zij gaat toch haar eigen gang. Ik hoop dat we een balans vinden: mensen zouden zich moeten terugtrek ken, zodat de natuur haar plekje weer verovert." magazine 9 x' JjjLhi*'-. - tMii-i li

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 73