II 5 Persoonlijk gaat het prima met me. Ik voel me goed, mijn familie is gezond en ik heb een uitdagend bestaan niet, maar zij wisten dat de Russen het ver kiezingsverloop hebben beïnvloed, dat Wi- kiLeaks Trump ten dienste was door e- mails van mij te laten lekken. Daarom pro beren ze het onderzoek in diskrediet te brengen en proberen ze de aandacht af te leiden met aanvallen op mij. Maar feiten zijn feiten en als die naar buiten komen, zal dat gevolgen hebben." „Deze regering zorgt voor een vacuüm in de wereld, dat wordt opgevuld door men sen zoals Vladimir Poetin, Xi Jinping, Recep Tayyip Erdogan en anderen. Mensen die hun macht willen vergroten en reke ningen willen vereffenen. De VS praat niet meer over mensenrechten. Het ministerie van Buitenlandse Zaken wordt uitgehold. Als je met Kim Jong-un wilt praten over zijn kernwapens, dan heb je daar ervaren diplomaten voor nodig. Mensen die de dos siers en Noord-Korea kennen, de taal spre ken. Die mensen zijn weg. Je kunt geen di plomatie hebben zonder diplomaten. Dat gevaar wordt door de regering-Trump niet onderkend." „Nederland heeft een lange geschiedenis met de VS. Het gaat jullie land goed met 3 procent economische groei, met een da lende werkloosheid en bij de verkiezingen zijn de tegenstanders van democratie ver slagen. Nederland ligt dus op koers. Ik hoop dat Donald Trump snel een lesje wordt geleerd en dat hij zal afzien van al die bedreigingen. Vergeet ook niet dat het At lantisch bondgenootschap, de relaties met Europa en Europese lidstaten zo sterk zijn dat één iemand die met handelsoorlogen niet ernstig kan beschadigen. De eeuwen oude band zorgt er juist voor dat de relaties goed blijven, ondanks dit soort vervelende momenten." „Ik heb te doen met iedereen die te maken heeft met het destructieve gedrag van Do nald Trump. Dus zowel met mensen die hem zo na staan, als met mensen van wie hij het leven beschadigt zonder hen zelf te ontmoeten. Zoals de mensen die hij het land uitzet. Mensen die al 30 jaar in de VS wonen en als burgers hun bijdrage hebben geleverd. Hij berokkent veel mensen leed en ik hoop dat we daar met verkiezingsze ges een einde aan kunnen maken." conflicten moeten voorkomen, die de poli tieke macht moeten controleren. Dat be rokkent schade aan onze instituten. En dat moeten we zo snel mogelijk repareren." „We hebben het afgelopen jaar een paar prima zeges behaald. In onder andere de staten New Jersey en Virginia. De Demo cratische Partij zit vol energie, heeft een duidelijke missie om zetels te heroveren. Ik dicht ons in november een grote kans toe. Er komt ook een nieuwe generatie aan met goede, nieuwe leiders die ik ook van advies dien." vind het fantastisch dat die jongeren de NRA zo onder druk weten te zetten. Met een debat op de sociale media. In klassen. Met petities. Toen we weer werden gecon fronteerd met zo'n dramatische schietpartij op een high school, pakten zij hun verant woordelijkheid op om er iets tegen te doen. Om levens te redden. Ze leggen nu de NRA en de regering-Trump het vuur na aan de schenen voor een strenge wapenwetgeving. Ik ben heel trots op hen." „Het blijft verbijsterend. Waarom valt hij me zo vaak aan? Waarom doet Fox News dat? Ik denk dat het komt doordat zij maar al te goed beseffen dat er nu terechte vragen worden gesteld over het verloop van de pre sidentsverkiezingen. Daarom trekken ze ten aanval. Nu er dertien Russen zijn ge dagvaard, kan niemand meer zeggen dat Rusland zich niet met die verkiezingen heeft bemoeid. Er zijn bewijzen. Trump en zijn entourage accepteren het onderzoek zaterdag 10 maart 2018 GO 'Trump jaagt op iedereen, hij leeft van chaos' Het imago van de VS in het buitenland wordt er niet beter op. Dat moet u als gewezen minister van Buitenlandse Zaken pijn doen? De president zet nu oorlog in de handel in gang. Dat zet relaties met bondgeno ten onder druk, waaronder die met Ne derland. Moeten we ons zorgen maken? First Lady's staan altijd in de schijnwer pers. Heeft u als 'oudgediende' nu erg te doen met Melania Trump? M Hillary Clinton was even in Amsterdam. „Ik maak me druk. In het Witte Huis zit een president die men sen tegen elkaar opzet." FOTO CON TOUR BYGETTY IMAGES Is de Democratische Partij wel bij mach te om de komende verkiezingen te win nen? Waar is de constructieve oppositie onder aanvoering van charismatisch lei derschap? -Hillary Clinton Er zijn ook andere jongeren die aan de weg timmeren. Scholieren die de mach tige wapenlobbyist National Rifle Asso- ciation (NRA) het leven zuur maken. In de tussentijd blijft Donald Trump u bestoken met de term 'CrookedHillary'. Vooral in zijn tweets. Krijgt u daar geen genoeg van?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5