Verhulst wil er dit seizoen nog tien maken ZEELAND 21 zv leen dan moet wel alles meezitten en dat was de vorige keer niet het geval." Van Assche zat wel in de voorse lectie voor 'Rio de Janeiro'. Hij ging zelfs als reserve mee naar de Braziliaanse stad voor het zoge noemde test event, waar de Oranje- ploeg het ticket verdiende voor de Spelen van vier maanden later. Juist in die zomerperiode liep de Zeeuws-Vlaming echter een lies breuk op en scheurde hij een pees afin zijn duim. Hij zag daarmee zijn droom tijdelijk vervliegen. „Ik wist dat ik een mogelijkheid had in 2016, maar ik denk dat ik in de lopende cyclus meer kans maak", zegt Van Assche. „Dat heeft alles te maken met mijn keuze om nog allrounder te worden dan ik al was." Tot december legde hij zich toe op vier toestellen: rek, brug, vol tige en ringen. Vooral bij dat laat ste krachtpatsersonderdeel maakte hij veel progressie. Maar met vier goede oefeningen zou hij nooit in de Oranje-selectie voor de komende WK's en de Zomerspe len van Tokio komen. Van Assche: „Ik kwam tot de conclusie dat ik sprong en vloer er weer bij moest gaan pakken. Ik heb dat voorgelegd aan mijn trainer, Jeroen Jacobs. Die vond het een goed idee. Daarna ben ik naar de bondscoach, Bram van Bokhoven, gestapt. Hij was er ook over te spreken. Maar hij zei wel: het mag niet ten koste gaan van je andere toestellen. Sindsdien train ik weer op alle zes onderdelen. Ik heb zelfs één trai ning aan mijn weekprogramma toegevoegd. En weet je: het is hart stikke leuk! Die vier oefeningen op rek, brug, voltige en ringen kende ik inmiddels wel, het begon zelfs een beetje saai te worden. Met sprong en vloer erbij heb ik nog meer plezier." De extra inspanning van Van Ik kwam tot de conclusie dat ik sprong en vloer er weer bij moest pakken Assche is een gevolg van een re kensommetje waarin Epke Zon derland een belangrijke rol speelt. Aan de komende WK's en de Spe len mogen vijf Nederlanders deelnemen, van wie er op elk toe stel vier ingezet mogen worden. Vervolgens tellen op elk toestel de beste drie scores. Het is het zoge noemde 5-4-3-systeem. „Als Epke fit is en meegaat, komt hij alleen uit op brug en rek. Dan heb je dus op de vier andere toestellen so wieso die vier ploeggenoten van hem nodig. Als ik dan geen vloer en sprong zou beheersen, zou ik voor het team niets waard zijn en mijn kans op een selectie wel heel klein maken." Yuri van Gelder heeft zich niet verbreed. De ringenspecialist is te eenzijdig voor een optreden in een teamtoernooi en is daarom buiten het Kernteam Tokio gevallen. „Zielig voor Yuri", stelt Van As sche. „Maar als ik hem was ge weest, had ik bij onze allesbeslis- sende testwedstrijd in Den Bosch voor meer toestellen gekozen." De Zeeuws-Vlaming rekent zich overigens nog lang niet rijk. Dat hij in het achtkoppige kernteam zit, zegt alleen dat hij de eerste schifting heeft overleefd. „Van die acht mogen er maar vijf naar de WK's en de Spelen, als we ons ten minste weer plaatsen. En tussen door kunnen er nog jongens afval len en anderen toegevoegd wor den. Dat is wel het goede van de aanpak waarvoor de bond gekozen heeft: je wordt constant scherp ge houden. Voor trainingsweekends worden afspraken gemaakt over oefeningen die je moet laten zien. Wil je erbij blijven, dan moet je de hele tijd presteren." Van Assche wil zich niet al te veel focussen op Tokio. „Ik moet binnen dit kernteam eerst naar het eerste jaar kijken, met een belang rijk wereldkampioenschap in Doha." Maar hij weet nu al dat Bart Deurloo en Frank Rijken in 2020 naar Tokio gaan. „En Epke ook. Als hij dan nog steeds fit is, want dat is steeds de vraag." Voor plek drie (als Epke niet meedoet), vier en vijf is hijzelf in de race. „Het kan echt. Dat ik dan 31 ben, maakt niet uit." Sjoerd Verhulst staat te popelen. Vorige week was hij goed ziek van de midweekse 3-2-ne- derlaag tegen hoofd klasser Goes. Vervolgens gooide de vrieskou roet in het eten en ging de competitiewedstrijd te gen Den Bommel niet door. Van daag treedt hij met Oostkapelle aan voor de altijd beladen derby tegen Arnemuiden. Verhulst is een liefhebber pur sang. De negentienjarige aanvaller staat symbool voor de sportieve ontwikkeling die de Walcherse zaterdag-tweedeklasser door maakt. „Een sterk punt dit jaar is dat we echt een team zijn gewor den." „Het gaat goed", zegt Verhulst als de resultaten van zij n ploeg ter sprake komen. Oostkapelle heeft evenveel verliespunten als num mer twee Arnemuiden. Een ver klaring? „Wat Oostkapelle wil, is eigen jeugd laten voetballen in het eerste elftal. Iedereen komt uit het dorp of heeft in de jeugd hier ge speeld. Je staat dan altijd voor je maten klaar. Er wordt ook harder getraind, dat merk je ook in wed strijden. Er lukt meer. Af en toe is er wel eens ruzie op de training door een trap. Nadien worden er School is niks voor mij, leren uiteen boek kan ik gewoon niet - Sjoerd Verhulst excuses aangeboden en is het weer prima. Iedereen wil alles eruit halen. Dat is fijn." Met zes goals en vijf assists is Verhulst een belangrijke schakel in de 4-4-2-formatie van trainer Jaimy van Bloppoel. „Ik word als '9' gebruikt. Dat is niet mijn ge wenste positie", benadrukt Ver hulst. „Maar de trainer bepaalt na tuurlijk hoe het staat. Ik laat me best vaak uitzakken om de bal te halen en het spel te maken. Ik speel graag met mijn gezicht naar de goal toe en hoop dit seizoen nog tien doelpunten te maken." Zijn prestaties blijven niet on opgemerkt. Naar verluidt is VC Vlissingen geïnteresseerd in de ex-speler van JVOZ. „Hoe weet je dat ik bij Vlissingen word ge noemd?", vraagt Verhulst grijn zend. „Ze hebben nog geen con tact gezocht, maar viavia hoor ik wel dat ze vragen wat voor speler ik ben enzo. Die belangstelling zet geen druk op mij. Het is wel leuk om aandacht te krijgen. Ik hoop hogerop te kunnen, maar wil wel op het juiste moment een stap maken." Is komende zomer hét moment om sportpark Duinhelm te verla ten? „Daar twijfel ik over. Ik hoef niet per se weg bij Oostkapelle, maar ik verwacht wel dat ik een hoger niveau aankan." Moeiteloos somt de rechtspoot zijn kwaliteiten én verbeterpun- ten op. „Ik soleer vaak door de ver dediging en ben koelbloedig voor het doel. Ik weet vaak waar de ruimtes liggen, weet al wat ik wil gaan doen voordat ik de bal krijg en ik heb snelheid. Waar ik aan wil werken, zijn mijn duels in ver dedigend opzicht." Verhulst volgt momenteel geen opleiding. „School is niks voor mij, leren uit een boek kan ik ge woon niet", bekent hij. „Ik werk me wel omhoog." Verhulst werkt drie dagen per week bij De Pannekoekenbakker in Oostkapelle. „Het is tijdelijk, hoor. Ik weet nog niet wat ik over pakweg een jaar ga doen. In de keuken verricht ik alles, al het eten kan ik bereiden. Het is daar een gezellig team, en thuis zitten doe ik niet graag. Af en toe werk ik ook nog op de vrachtwagen. Ik heb al tijd wel wat te doen en heb ge noeg tijd over om voor mezelf te trainen, om overdag een extra rondje te hardlopen bijvoorbeeld. Of wat oefeningen doen." De Oostkapellenaar is energiek en ambitieus. ,Ik wil altijd beter worden, altijd alles geven." Alles geven, dat zal móéten van middag. Verhulst en co gaan na melijk op bezoek bij promoven dus Arnemuiden. Op Duinhelm werd het begin november 1-1. Fans van de bezoekende ploeg hadden in de nacht voorafgaand aan dat duel het vuurtje flink opgestookt. De middencirkel werd wegge haald en er hing een varkenskop aan de lat. „Zoiets hoort erbij", oordeelt Verhulst. „Ik heb alleen maar respect voor clubs met veel supporters langs de lijn. Dat geeft iets extra's in zo'n wedstrijd." Verhulst is goed op de hoogte. „Oostkapelle heeft daar al ruim tien jaar niet verloren", besluit het talent. zaterdag 10 maart 2018 over stoppen' 1 Voor Anthony van Assche is ringen nog steeds zijn beste on derdeel, maar hij kan op alle toe stellen van waarde zijn voor Oranje. FOTO WESSEL DEKKER/ORANGE PICTURES - Anthony van Assche Stefan Maas Oostkapelle Sjoerd Verhulst. FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57