II O O) CD O 20 ZE Twee winnende Zeeuwse trainers Wolff voor de derde keer naar Vlissingen Kerkhove speelt voor twaalfde titel TURNEN ZEEUWSE ALLROUNDER Turner Anthony van Assche is twee weken geleden opgenomen in het Kernteam Tokio. De geroutineerde Sassenaar rekende slim en overtuigde de bondscoach. „Wil je erbij blijven, dan moet je de hele tijd presteren." FC Dordrecht, met de Zeeuwen Gérard de Nooijer en Julius Bliek, boekte gisteravond de twaalfde overwinning in de Jupiler League en steeg daardoor naar de negende plaats. Dank zij een benutte penalty van Denis Mahmudov werd het hoger geklasseerde De Graafschap met o-i verslagen. Ook het Helmond Sport van coach Roy Hen- driksen stuntte in de 28ste speelronde. Num mer vier Telstar leed in Velsen een 2-3-neder- laag tegen de Brabanders, die onderin te vin den zijn. Het was de zevende zege voor de ploeg van de Middelburgse oefenmeester. Istvan Bakx speelde met FC Oss doelpuntloos gelijk bij FC Den Bosch. Raymond Wolff keert terug bij zondag hoofdklasser Vlissingen. De middenvelder an nex aanvaller maakt de overstap van de andere zondag-hoofdklasser Goes. Wolff maakt voor de derde keer de move naar Vlissingen. In 2007 ging hij van RCS naar Vlissingen, in 2014 kwam hij net als nu over van Goes. De voorgaande keren bleef hij tel kens drie jaar bij de club. Wolff is na Remon de Vlieger de tweede spe ler van Goes die naar Vlissingen gaat. Naast dit tweetal gaat ook Dennis Tukker (Zeelandia Middelburg) naar de Walcherse club. Net als in 2017 heeft tennisster Lesley Kerk hove de finale van het dubbelspel gehaald bij het 60.000 dollartoernooi van Zhuhai. In de Chinese stad was de Schouwse gisteren met de Russin Anna Blinkova in de halve eind strijd te sterk voor het Chinese duo Xinju Jiang en Qianhui Tang: 6-16-2. In de finale staan Kerkhove en Blinkova, die als tweede geplaatst zijn, vandaag tegenover Danka Kovinic uit Montenegro en de Japanse Nao Hibino. Als het Nederlands/Russische duo wint, is het voor Kerkhove haar twaalfde dubbelspeltitel in het profcircuit. Tom Boere HVV'24 Groene Ster Bijna 29 is hij. En eer lijk is eerlijk, An thony van Assche was liever wat jon ger geweest, zodat hij nóg langer als turner actief zou kunnen zijn. „Maar ik hoor altijd: je leeftijd is maar een getal, het gaat erom hoe oud je je voelt. Ik geloof ook wel dat het waar is. Ik ben hartstikke fit en heb nog altijd veel plezier. Mij hoor je voorlopig echt nog niet over stoppen. Wat is er nou mooier dan dit?" De in Sas van Gent opgegroeide gymnast, die op 15 maart verjaart, is nog steeds van grote waarde binnen het Nederlandse mannen- turnen. De allrounder is twee we ken geleden door bondscoach Bram van Bokhoven opgenomen in het zogenoemde Kernteam To kio, samen met zeven anderen. Daarmee is nog lang niet gezegd dat Van Assche ook daadwerkelijk in 2020 naar de Olympische Zo merspelen gaat, maar de KNGU heeft wèl het vertrouwen in hem uitgesproken en gelooft derhalve dat hij zelfs nog tot op zijn 31ste mee kan op het allerhoogste ni veau. De Zeeuws-Vlaming, die in Zwijndrecht woont en traint, heeft al tienduizenden uren in de turnzaal doorgebracht. Hij heeft al een heel leven achter de rug tussen de ringen en de voltige- paarden. Op zijn achtste, in 1997, werd hij al nationaal kampioen en in de negen jaren erna pakte hij eveneens goud. Daarna, bij de se nioren, kwam hij uit op zes WK's en zeven EK's en scharrelde hij een handvol Nederlandse toestel- titels bij elkaar. Van Assche zag topturners opkomen en weer in de vergetelheid raken. En hij bleef - net als eigenlijk alleen Epke Zonderland en Yuri van Gelder - altijd aan het front staan. Hoe het kan dat hij zo lang mee gaat? Natuurlijk is het een kwestie van het goed verzorgen van het li chaam. „Ik lig minstens één keer per week op de bank bij de fysio therapeut. Dat heb ik ook echt no dig", vertelt hij vlak voor een trai ning bij zijn club O&O TAG. „Ik heb niet meer het lichaam van toen ik zeven was. Toen kon ik aankomen bij de turnhal en met een in de ringen gaan hangen. Nu zorg ik voor elke training voor een lange warming-up. Bij de och tendsessies ben ik er minimaal een uur mee bezig, 's middags al gauw een half uur." Desalniettemin is het geregeld misgegaan. Van Assche kampte in al die jaren met grote en kleine blessures. De meest in het oog springende kwetsuur liep hij op in 2013, toen hij daags voor het EK in Moskou diverse banden af scheurde in zijn knie. „Op dit mo- Je leeftijd is maar een getal, het gaat erom hoe oud je je voelt ment gaat het gelukkig allemaal goed", zegt de Zeeuws-Vlaming. „Ik kan al maanden heel goed trai nen." Maar misschien nog meer is het grote uithoudingsvermogen van de gymnast een mentale zaak. Van Assche heeft immers een stip op de horizon: hij wil een keer deel nemen aan de Olympische Spelen. In 2016 was hij er dicht bij in de buurt, in 2020 wacht hem een nieuwe kans. „Ik denk dat ik me nog altijd wil bewijzen", vertelt hij. „In mijn achterhoofd zit altijd het meedoen aan de Zomerspelen. Ik wil erheen, ik kan erheen. Al- zaterdag 10 maart 2018 VOETBAL VOETBAL Lesley Kerkhove kan vandaag in Zhuhai haar dubbeltitel prolongeren, fotoafp TENNIS Peter van Poortvliet staat ook volgend sei zoen aan het roer bij voetbalclub Flakkee. De voormalige trainer van onder meer Krabben- dijke, WIK'57, Nieuwdorp, Kruiningen en tal van Thoolse clubs gaat zijn tweede seizoen in bij de zaterdag-vierdeklasser die uitkomt in het district West 2. De jeu-de-boulers Piet Maartense en Hans Wirtz hebben de Winterdoubletten in Middel burg gewonnen. In deze wedstrijd over vijf speeldagen en vijftien partijen hielden ze Ria van der Heijden/Jan Limonard en Rinus Con- semulder/Bennie Kroezen achter zich. De rugbyers van Tovaal moeten zich morgen (14.00 uur) tegen RCC 2 herpakken van de eerste nederlaag tegen URC 2. De Goese ploeg leidt nog steeds in de derde klasse, maar de marge met URC 2 is nog maar één punt, met nog vier duels te spelen. 'Mij hoor je niet fl Terneuzenaar Tom Boere is gister avond met FC Twente gezakt naar de zeven tiende plaats in de eredivisie. De Twentse derby tegen Fleracles ging met 2-1 verlo ren. 91 u li Oud-Feyenoord komt naar Zee land. Op zaterdag 9 juni speelt het gelegenheidsteam in Hulst een wed strijd tegen oud- HVV'24. De selec tie van oud-Feyen- oorders kan put ten uit spelers als Pierre van Hooij- donk, Paul Bos- velt, Kees van Wonderen en Gaston Taument. II april De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen halen op woensdag 11 april om 20.00 uur hun duel met Ho- vocubo in. De wedstrijd stond voor gisteravond op het pro gramma, maar werd afgelast van wege het overlij den van Owen Schalkwijk. Roeland van Vliet Zwijndrecht - Anthony van Assche o.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56