WEER EVEN THUIS II 19 Joyce de Feijter (35) uit Breda is dit jaar even lang weg uit haar ouderlijk huis in Terneuzen als dat ze er gewoond heeft. „Ik had ontzettend veel heimwee toen ik op kamers ging." zv Ik heb hier een hele leuke jeugd gehad", vertelt Joyce de Feijter. Terwijl haar moeder voor de laatste keer met de stofzuiger door het huis gaat, haalt zij her inneringen op aan haar jeugd in de Schumannstraat. Ze woonde er van 1982 tot 2000, van haar geboorte tot dat ze ging studeren in Breda. „Er woonden veel kinderen, dus we speelden vaak buiten. Aan het einde van de straat was mijn school, dus ik kon daar altijd lopend heen. In het weekend speelden we op het school plein." Toch was ze meer een thuiskind. „Ik was van de boeken en het knutse len. Mijn zus en ik hadden allebei een eigen slaapkamer, dus ik speelde hier ook veel met vriendinnetjes. Die kwamen graag, want wij mochten best veel van mijn ouders. Hutten bouwen in de woonkamer bijvoor beeld." Maar ook op straat spelen kon prima. „Het was een rustige wijk. Als er sneeuw lag, gingen we met een hele sleeënrij over straat." Een van de beste vriendinnetjes van De Feijter woonde op de hoek. „Haar broer was mijn eerste vriendje. Tijdens het ver huizen kwam ik een opstel tegen van op de middelbare school. Daarin stond dat ik Terneuzen nooit zou verlaten." Het is toch anders gelopen: De Feij ter heeft het nu prima naar haar zin in Breda en is niet van plan om terug te keren naar Zeeuws-Vlaanderen. „Ik had wel ontzettend veel heimwee toen ik op kamers ging. Maar ik wilde SPH studeren, dus ik moest wel. Toentertijd was die opleiding er nog niet in Vlissingen." Na twee dagen was ze weer thuis. „Ik heb gehuild, gehuild... Ik moest niet per se terug gaan van mijn ouders. Als ik gelukkig werd van hier achter de kassa bij C1000 zitten, was dat ook prima. Maar ik wilde heel graag, dus heb toch doorgezet. Gelukkig maar, want uiteindelijk heb ik een fantastische tijd gehad in Breda." 'DeSnug' Terneuzen bleef haar veilige thuisba sis. De Feijter ging drie jaar lang ieder weekend naar huis om te werken bij C1000 en op stap te gaan. Al moest dat op stap gaan wel gestimuleerd worden door haar vader. „Ik was zestien toen ik naar de kermis ging met vriendin nen en zij ineens de kroeg in wilden. Voor mij hoefde dat niet, ik vond er niets aan. Toen ik zeventien was, vond mijn vader het tijd worden. Hij ging vroeger altijd naar Snugly en heeft mij eens meegenomen." Sindsdien gingen De Feijter en haarvrienden altijd naar 'de Snug'. „Ik ben teruggekomen voor de sluiting in 2001, want het was echt een icoon. Er was nooit rottigheid. Ik denk dat veel ouders hun kroost er met een gerust hart naartoe lieten gaan." Dat iedereen elkaar kende tij dens het stappen, was fijn, vindt Joyce. „Je had hier echt dat ons kent ons. Ik heb vanaf mijn vijftiende tot in mijn derde studiejaar in de supermarkt ge werkt en kom hier nog steeds oud klanten tegen." Ondanks alle mooie herinneringen vindt De Feijter het niet verdrietig dat haar ouders na 38 jaar verhuizen. „Voor mijn zus en mij is dit ons ou derlijk huis niet meer. Nadat wij hier weg zijn gegaan, heeft mijn vader veel veranderd. We hebben niet meer onze eigen slaapkamer, boven zat een kastwand, die eruit is gehaald, de vli- zotrap is een vaste trap geworden en in de keuken hebben ze een opening gemaakt." Toch is het wel echt klaar als straks de sleutels worden ingeleverd. „Dat is wel even gek, maar het nieuwe huis van mijn ouders voelt ook al als thuis. Ik denk dat ze er goed aan gedaan hebben, ze woonden hier niet meer graag. Enkel de overburen zijn er nog, voor de rest wonen er allemaal nieuwe mensen." Tijdens het verhuizen kwam ik een opstel tegen van op de middelbare school. Daarin stond dat ik Terneuzen nooit zou verlaten zaterdag 10 maart 2018 'We mochten thuis best veel' Gertie De Boey Heeft u herinneringen aan uw ouderlijke huis die u wilt delen en wilt u weer even terug? U kunt uw verhaal doen in 'Weer Even Thuis'. U kunt contact opnemen met Ab van der Sluis: 08801-30203, chefnieuws@pzc.nl. Joyce de Feijter helpt haar ouders verhuizen en neemt daarmee af scheid van haar ouderlijk huis in de Schumannstraat. fotocamileschelstraete Joyce - foto boven (9, met oorwarmers) en foto onder (11, midden) - speelde vaak buiten met haar zusje en kinderen uit de buurt, fotos privé - Joyce de Feijter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55