4 Hillary Clinton heeft zich herpakt na de knock-out van Donald Trump bij de verkiezingen. Aan motivatie ontbreekt het niet. „Trump leeft van woede en chaos. Het imago van Amerika bladdert af", aldus Clinton. „Dat verdient tegengas." WHAT HAPPENED HILLARY RODHAM CLINTON Lege biertap dreigt in cafés INTERVIEW HILLARYCLINTON De Belgen gaan met angst en beven het weekend in nu door een staking bij AB Inbev cafés mogelijk zonder bier ko men te zitten. De staking be gon donderdagochtend al. De medewerkers zijn het niet eens met een reorganisatie en blokkeren daarom de toegang tot de depots. „Aanleiding is de verhuizing van vier perso neelsleden van het depot in Hasselt naar Leuven", zegt een vakbondswoordvoerder. „We vrezen het einde van het regionale netwerk van depots in ons land." Gevolg is dat cafés die afhan kelijk zijn van de depots geen bier meer krijgen. Woord voerder Gerrit Buut van bran chevereniging Horeca Vlaan deren relativeert de proble men. „Het is niet zo dat alle cafés zonder bier zitten. Maandag tot en met woens dag is gewoon bier bezorgd." Bovendien zijn niet alle cafés afhankelijk van de depots. Er zijn meer brouwers dan AB Inbev. „En sommige cafés ko pen hun bier in bij dranken handelaren." Of de staking ook gevolgen heeft voor cafés in Nederland, laat AB Inbev enigszins in het midden. „Een continue ser vice staat voorop." Slowakije mag geen maff iastaat worden Skripals thuis vergiftigd De Engelse politie gaat ervanuit dat de voormalige Russische dubbel spion Sergej Skri- pal en zijn dochter Joelia in de wo ning van Skripal in Salisbury zijn vergiftigd. De on derzoekers van de moordaanslag met zenuwgas breiden hun onderzoeks terrein uit. Er zijn 180 gespeciali seerde militairen gestuurd om de politie te helpen. Bruiloft Harry is goud waard Het huwelijk tus sen prins Harry en Meghan Markle kan de Britse eco nomie zeker een miljard euro ople veren aan verko pen van luxe-arti kelen en uitgaan. Eerst werd 500 miljoen geschat. Wietproef mag vier jaar De proef met ge reguleerde wiet- teelt gaat vier jaar duren. Daarna wordt het experi ment een halfjaar lang afgebouwd, maar dan is het voorlopig klaar, meldt het kabinet. Vóór de zomer moet er een voor stel liggen. In de loop van 2019 moeten zes tot tien gemeenten met de proef kun nen beginnen. e is monter. Haar lach klatert door de vergaderruimte in hotel Krasnapolsky in Amsterdam. Niets herinnert aan haar diepe val in het zwarte gat toen niet zij maar Donald Trump op 8 november 2016 de Ameri kaanse presidentsverkiezingen won. Hil lary Clinton(7o) is weer strijdbaar, heeft afgerekend met dat drama. In het boek What Happened en na lange wandelingen en gesprekken met vooral haar man, Bill Clinton ('mijn beste vriend en grootste fan'). „Persoonlijk gaat het prima met me. Ik voel me goed. Mijn familie is gezond. Ik heb twee prachtige kleinkinderen, Char- lotte en Aidan", zegt Hillary Clinton, ge kleed in een kleurig jasje. „Ik heb ook een uitdagend, interessant bestaan." Haar le zing over internationale vooruitzichten, net uitgesproken voor een select publiek, is daar een bewijs van. In het jaar 2 na De Klap is Hillary Clin ton strijdbaar. De sleutelwoorden 'Ga door' en 'Laat niet los' zijn haar leidraad. „Daar heb ik alle reden toe. Als Amerikaan maak ik me zorgen over wat er in mijn eigen land gebeurt. Kijk, als niet Trump maar een andere Republikein me had ver slagen, dan was dat ook een schok voor me geweest. Maar dan zou ik me niet zo druk maken als nu. In het Witte Huis zit een president die mensen tegen elkaar opzet en bewust onze instituties vernietigt. Dat is zeer verontrustend en verdient tegen gas." „Zeker. Maar de verdeeldheid van nu is ge maakt, wordt geëxploiteerd. Er zijn altijd verschillen van gevoel en cultuur in de sa menleving. Zeker in de VS, met zo'n grote verscheidenheid. Maar de laatste decennia buit de Republikeinse Partij die verdeeld heid uit. Met hulp van rechtse media die de branden stichten en aanwakkeren. Als je elke keer wordt verteld dat je in je leven verliest omdat de ander wint, dan kweek je woede en wrok." „Dat denk ik wel, ja. Ik dacht tijdens mijn campagne dat de woede werd gevoed door de gevolgen van de financiële ineenstor ting in 2008 en 2009. Dus maakte ik er een serieus onderwerp van, met verregaande plannen om alle Amerikanen weer de kans te geven op een beter leven. Maar he laas - en Donald Trump begreep dat - was het beter die woede te bespelen. Door zondebokken aan te wijzen en die de schuld van alles te geven. Mexicanen, im migranten, zwarten, homoseksuelen en moslims, ze lagen allemaal onder vuur. Die aanpak leverde hem veel steun op." „Ik zou willen dat ik dat eerder had inge zien. Ik dacht dat ik in een moderne cam pagne met de andere kandidaat verant woording moest afleggen voor wat er is gezegd, is gedaan en zou moeten gebeu ren. Maar ik stond alleen in die arena. Het draaide om een snoeiharde tv-campagne waarin werd geprobeerd om met angst en afkeer en met eigen werkelijkheden stem men te winnen. Deze krachten, gevoed door de onderbuik, zie je overal in wes terse democratieën en we zullen daar be ter mee moeten omgaan. Door te begrij pen, uit te leggen en realistische oplossin gen te brengen." „Daar kwam ik dus ook achter. Van een eerlijk debat met Donald Trump is het bijvoorbeeld nooit gekomen. Trumps campagne stond bol van de oneliners. Hij sprong van de hak op de tak, viel mensen aan, strooide met beledigingen, ook op de eigen, Republikeinse Conventie waar hij officieel kandidaat werd. Niemand wist wat te doen." „Hij jaagt op iedereen. Op de media, de rechtbanken, op elk instituut. Hij is geen president die bindt. Hij leeft van verdeeld heid en chaos." „We hebben belangrijke verkiezingen in november. Als we met de Democrati sche Partij weer een meerderheid in het Huis van Afgevaardigden krij gen, dan kunnen we onderdelen van het wanbeleid dat nu uit het Witte Huis komt, blokkeren en bijstellen. Trump ondermijnt het ambt van de president. Dat misbruikt hij voor de verrijking van hemzelf en van fami lieleden. Hij negeert de regels die belangenverstrengeling en andere Ui m www.dejongintra.nl/busreizen Gegarandeerde vertrekken Deskundige reisleiding zaterdag 10 maart 2018 LEUVEN Tienduizenden Slowaken betoogden gisteren met onver bloemde teksten op spandoeken tegen de regering van premier Robert Fico. Ze eisen een 'fatsoenlijk Slowakije'. SALIBURY LONDEN DEN HAAG GO Hans Van Zon De Verenigde Staten zijn een ernstig verdeeld land, politiek en maatschap pelijk. Goed bestuur is nauwelijks meer mogelijk. Dit gevaar is te lang onderschat. Ook door u. U dacht dat het in de campagne over politiek zou gaan, maar het werd een heel andere strijd. Met andere wapens: What Happened, Hillary Rodham Clinton. ISBN: 9789021567730 Prijs: €22,99, Kosmos Uitgevers wraak, boosheid, confrontatie. Dat los je niet op met meer begrip. Daar heb je onder andere een goed debat voor nodig en dat is er niet echt. Ook na zijn beëdiging, waar u tanden knarsend luisterde naar zijn agressieve toespraak, blijft hij voor u The Great Divideh? Hoe geef je een president die je onge schikt vindt, goed tegengas? vanaf 699' vanaf €899 vanaf 1249 Verre reizen Steden reizen Autoreizen Vliegreizen Busreizen Bel 0180 - 457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur Reissom exd. 19,50 reserveringskosten, eventuele vluchttoeslagen en €2,50 Calamiteitenfonds Andalusiëen Keltisch Galicië Portugees Gibraltar en Noord-Portugal Hoogstandje 8/15 daagse ^ji 10-daagse 12/15 daagse vlieg-busrondreis 30r vlieg-busrondreis vlieg-busrondreis reiscode: eves407 reiscode: eves408 reiscode: evpt404

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4