'De jury noemt me sociaal bewogen' 'Straks krijgt ze ook nog een zetel meer' vïïl 'Geef meer informatie over wethouder Melse' 7 BESTE RAADSLID VERKIEZING Haar kandidatuur voor beste raadslid van Nederland levert Willemien Treurniet van de CU extra publiciteit opvoorde verkiezingen. Dat is nou net wat Piet Kraan van de LPM zo stoort. Lekker bijverdienen en toch naar het strand? VAKANTIE KRACHT BIJ ZORGSTROOM! De derde ronde is bereikt. Op stemmen én op inhoud, glundert Willemien Treur niet. De fractievoorzitter en lijst trekker van de Christenunie in Middelburg is er vanzelfsprekend heel trots op. „De jury noemt me sociaal be wogen en schrijft dat het raads werk een mooie verlenging voor mijn inzet voor de samenleving is. Da's toch mooi, dat ze dat er uit halen. Ik vind het een erkenning voor mezelf." De verkiezing van omroep WNL en De Volkskrant komt aan het einde van deze raadsperiode; dit is immers het moment om de balans op te maken. Maar het zijn ook de beslissende weken voor de ver kiezingen op 21 maart. „Het is altijd goed om dan voor het voetlicht te komen", er kent Treurniet. Dat is precies wat Piet Kraan van de Lokale Partij Middel burg zo stoort. „Ik snap zijn zorgen dat dit gunstig is voor ons en nadelig kan zijn voor anderen. Maar het heeft ook iets zie ligs. Hij komt ook in het nieuws met schriftelijke vragen die je aan een wet- Is Willemien Treurniet ook echt zo'n goed raadslid? Die vraag laat Piet Kraan van de Lokale Partij Middelburg onbeantwoord. „Daar doe ik geen uitspraak over. Dat moet de kiezer maar doen op 21 maart. En zeker zo vlak voor de verkiezingen ga ik daar niks over zeggen, ik wil het stemgedrag niet beïnvloeden." Want dat is nou precies zijn be zwaar tegen de hele verkiezing Beste Raadslid van Nederland. „We zitten net voor de raadsver kiezingen. De kandidaten krijgen extra publiciteit beloofd. En je kunt ook stemmen op raadsleden in een andere gemeente. Dat zegt dus niks over of iemand je echt goed vindt. Landelijke partijen zijn in het voordeel. Lokale par tijen zoals wij hebben zo'n net werk niet." „Bovendien ken ik nog 28 andere bikkels in de gemeenteraad van Middelburg die het heel goed doen. Mis schien zelfs wel beter dan Willemien. Maar die komen niet allemaal voor de bühne." Neem nou zijn partijgenoot Wim Steketee, die ook was geno mineerd maar na de eerste ronde afviel. „Hij doet elk jaar belasting aangiftes voor mensen. Daar is geen aandacht voor. Hoeft ook niet, maar hij doet het wel." De kans is erg klein dat uitgeko men wordt bij het allerbeste raadslid, denkt Kraan. „Wij zullen een volgende keer niet meer mee doen." Toch neemt hij deze ver kiezing veel serieuzer dan andere testen en wedstrijden. „Juist om dat de verkiezingen eraan komen. Straks krijgt de Christenunie er nog een zetel meer door ook." Nee, Kraan heeft er geen goed woord voor over. Of hij de verkie zing fraudegevoelig vindt? „Dat woord heb ik niet gebruikt. Maar dat is het natuurlijk wel. Het oogt allemaal niet fraai." - houder kunt stellen. Dat doet hij ook voor de bühne." Bovendien was LPM'er Wim Steketee ook genomineerd, merkt ze op. „De eerste ronde was stem- menronselarij. Wij zijn zelf gaan roeptoeteren dat je op mij kon stemmen. Dat had de LPM ook kunnen doen." Met zijn kritiek op de verkiezing doet Piet Kraan zichzelf te kort, vindt Treurniet. „Het is het Cali- mero-effect." Maar alle aandacht kan meer stemmen opleveren, misschien zelfs wel een extra zetel. „Tja, dat is natuurlijk wel prettig. Maar ik hoor aan de reacties vooral dat mensen het een bevestiging vinden dat ik goed gewerkt heb." Via een 'open brief aan het Veerse college wil juridisch adviseur Bram van Leeuwen B en W bewe gen alle informatie over het onder zoek naar de integriteit van wet houder Melse openbaar te maken. Omdat de uitslag van het door Necker van Naem uit te voeren on derzoek pas na de verkiezingen be schikbaar zal zijn, laat de gemeen teraad wethouder Melse tot die tijd 'bungelen als aangeschoten wild', stelt hij. Van Leeuwen betreurt dat, om dat hij weet 'hoe het voelt en hoe schadelijk het is om te worden be schuldigd'. Hij refereert daarbij aan aantijgingen van gemeentebe stuurders dat hij de kwade genius achter structurele belastingont duiking van een recreatieonderne mer zou zijn. Hoewel de juridisch adviseur al naar de rechter stapte om die beschuldigingen te laten logenstraffen, doet hij vooral een beroep op de Wet Openbaarheid Bestuur (Wob) als 'bezorgd bur ger'. Het college heeft weliswaar een aantal weken de tijd om op het ver zoek te reageren. Maar Van Leeu wen hoopt dat B en W niet zo lang wachten en beschikbare informa tie al direct op de gemeentelijke website zetten. Dat op de Veerse website een hoop nevenfuncties van Melse ontbreken, kan volgens Ik ga voor Melse door het stof als uit onderzoek blijkt dat hij onkreukbaar is hem snel worden rechtgezet. Ver der wil Van Leeuwen beschikken over alle informatie, die met de raadsleden is gedeeld. „Het kan ook niet zo moeilijk zijn om de precieze opdrachten van het inte- griteitsonderzoek in de openbaar heid te brengen." De Veerse burgemeester Rob van der Zwaag kon daar gisteren nog geen mededeling over doen. Net terug uit Berlijn - waar Veere in de prijzen viel als duurzame kustgemeente - had hij de 'open brief van Van Leeuwen nog niet onder ogen gehad. „De offerte voor de onderzoeks opdracht komt vandaag (vrijdag, red) binnen en moet nog worden besproken door het college. De de finitieve opdracht kan naar aanlei ding van die offerte nog licht wij zigen. Ik verwacht dat we daar pas begin volgende week iets over kunnen zeggen." zaterdag 10 maart 2018 WA Maurits Sep Willemien Treurniet. Maurits Sep Piet Kraan. FOTO RUBEN OREEL Juridisch adviseur Bram van Leeuwen uit Veere eist van het Veerse gemeentebestuur meer transparantie over de zakelijke belangen van wethouder Jaap Melse. René Hoonhorst Veere -Bram van Leeuwen, juridisch adviseur werkenbijzorgstroom.nl Zorgstroom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43