0 0 0 0 Koersbal: 'Het is een aflopende zaak' Noord-Beveland 5 daarmee in één klap de grootste partij op het eiland. Volgens Faasse liet de kiezer hiermee duidelijk we ten 'klaar te zijn' met de coalitie CDA-WD-SGP, die sinds 2002 het college vormt op Noord-Beveland. Toch waren het wederom deze drie partijen die uiteindelijk op het plu che neerstreken. Samenwerking met BEN was volgens WD-wet- houder Piet de Putter een onbegon nen zaak, omdat WD en SGP op de voornaamste programmapunten Aldi als onderwijs en grote bouwprojec ten lijnrecht tegenover BEN ston den. Dieptepunt Met dank aan deze en andere ont wikkelingen was de afgelopen raadsperiode op Noord-Beveland allesbehalve saai. En dan is het slot spektakel nog niet eens aan bod ge komen. Recreatieproject Zeeuwse Lagune zorgde voor een hoop com motie in de raadszaal. De zeven-te- gen-zes-verhouding bereikte bij dit onderwerp zijn hoogtepunt. Of misschien is dieptepunt een betere bewoording. Eén lege stoel in de Noord-Bevelandse raadszaal zorgde er namelijk voor dat het besluit over het schiereiland bij de Veerse Dam werd uitgesteld vanwege een gelijk aantal voor- en tegenstemmen. Toen CDA-fractievoorzitter Joop de Nooijer twee weken later terug keerde van vakantie, bleek de hele coalitie plots gehersenspoeld en werd de overeenkomst unaniem af geketst. En voorstander Faasse? Die was andermaal gefrustreerd over de gang van zaken. Toen in februari voor het laatst over de Lagune werd gestemd, verliet hij boos de raads zaal. Niet voor het eerst zat hij met zijn fractie haast letterlijk op een ei land. Het is maar zeer de vraag of daar ooit verandering in komt. Zelfs als hij op 21 maart met BEN op nieuw de grootste van het kleine Noord-Beveland wordt. Samenvoegen Tegen: BEN, D66 Voor: PvdA Tegen: BEN, VVD, NBB, SGP, CDA, D66 Al 27 jaar is Lou Verhage de drij vende kracht achter het toernooi. Maar waar voorheen de hele sport hal vol lag met matten, was nu nog geen kwart gevuld. „Het is erg jam mer. De saamhorigheid is zo groot bij het koersballen. Je doet zoveel sociale contacten op, we zijn één grote familie." Maar de familie wordt steeds kleiner, ziet ook Ko de Visser, uit komend voor Nieuwland 1. De Vis ser was jarenlang voorzitter van de Vroeger kwam elk dorp hier met twee of drie teams, nu nog maar met één Koersbalbond Zeeland, maar drie jaar geleden ging die ter ziele. „Dat zagen we al een tijdje aankomen, het werd al moeilijk om een be stuur te vormen. Ook zijn er steeds minder leden. Mensen worden te oud om te spelen of komen te over lijden, maar er komen geen jonge ren bij. Ik ben voor de achttiende keer van de partij tijdens het Wal chers kampioenschap. Er liggen nu nog zes matten waar op gespeeld wordt, maar een paar jaar geleden waren dat er twintig. Toen namen wij zelfs nog extra matten mee van uit Nieuwland om hier te kunnen spelen. Die tijd is helaas al jaren voorbij." Verhage ziet het aantal koersbal- teams op 'zijn' toernooi snel terug lopen. „Vroeger kwam elk dorp hier met twee of drie teams, nu nog maar met één. In Koudekerke zijn we van 48 naar 20 leden gegaan. We hebben er de afgelopen jaren veel aan gedaan om nieuwe leden te krijgen, maar dat is lastig. Je ziet ook dat andere verenigingen zoals de voetbal- en korfbalclub ook een eigen seniorenclubje hebben. Dat kunnen we merken." Enthousiasme Ondanks de teruglopende belang stelling is het enthousiasme bij Verhage en De Visser er niet min der om. „We blijven doorgaan, dan maar met wat minder teams." 112 NIEUWS Sirenes doen het weer Man beroofd van horloge Fietser aangereden zaterdag 10 maart 2018 PC Een langlopende kwestie waarover het laatste woord nog niet gesproken is: de komst van een discounter naar Noord-Beveland. Na het afketsen van een vestiging in Wissenkerke heeft super marktketen Aldi nu zijn pijlen gericht op Kamper land. Laat maar komen, die Duitse discounter. Noord-Beveland is de kleinste gemeente van Zeeland en een van de kleinste gemeentes van Nederland. Met projecten als de Zeeuwse La gune rijst de vraag of de gemeente niet té klein is om alle wettelijke taken goed en zelfstandig uit te voeren. Het is beter om Noord-Beveland samen te voegen met één of meer andere Zeeuwse gemeentes. Voor: VVD, NBB, SGP, CDA en PvdA De koersbalsport in Zeeland zit in zwaar weer. Het aantal spe lers loopt hard terug en aanwas van jongeren is er niet of nauwe lijks. „Het is een aflopende zaak", constateerde Lou Ver- hage donderdagmiddag met pijn in het hart in sporthal De Halve Maan waar het Walchers kampi oenschap werd gehouden. Maurice Steketee Oostkapelle - Lou Verhage, organisator koersbaltoernooi MIDDELBURG De Veilig heidsregio Zeeland en de landelijk beheerder van de sirenepalen hebben de problemen rond de sirenes opgelost. Door het werk waren gisteren af en toe testsignalen te horen. Maandag bleven sommige sirenes stil tijdens de maandelijkse test. De oor zaak waren stroomproble- men in de Balkan die er ook voor zorgden dat de klok op bijvoorbeeld mag netrons of de ovens niet meer gelijk liep. TERNEUZEN In de Am bachtsstraat in Terneuzen is vrijdagochtend een man beroofd van zijn horloge. Drie verdachten zijn aange houden. De beroving gebeurde rond 06.30 uur. Het slachtoffer had daarbij ook een klap gekregen waardoor hij lichtgewond geraakt was. Meteen na de melding zijn meerdere politiemensen op zoek gegaan naar de da ders. Binnen tien minuten werden drie verdachten aangehouden: twee man nen van 21 en 40 jaar oud van wie de woonplaats niet bekend is en een 23-jarige man uit Sas van Gent. De verdachten zijn naar een politiecel gebracht. MIDDELBURG - Een vrouw is gistermorgen gewond geraakt bij een aanrijding in het Meiveldpark in Middel burg. De vrouw fietste rond 10.35 uur bij de kinderboerderij De Klepperhoeve aan het Meiveldpad toen ze ge raakt werd door de bestel bus van een pakketbezor ger. De vrouw is met de ambu lance naar het ziekenhuis gebracht. Het is nog niet bekend hoe het ongeluk kon gebeuren. ÏÏnnrnmmm vn nm Tijdens een raadsvergadering in oktober werd plan Zeeuwse Lagune afgeschoten, archieffoto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41