Broers Azimi in de bres voor Zwin College 0 0 0 Drie verkiezingsthema's in Tolvrij tunnellied scoort op internet 4 Verzoek ligt bij gemeente VERKIEZINGSSERIE NOORD-BEVELAND A verkiezingen gemeenteraad Open op zondag Primair onderwijs voor islamiti sche kinderen: die wens van de is lamitische gemeenschap in Vlissin gen wordt mogelijk in het school jaar 2019-2020 vervuld. SIPO, dat zijn zetel in Breda heeft, is stichting en schoolbestuur van een scholenkoepel inéén. Momen teel vallen onder SIPO de drie isla mitische basisscholen El Feth in Bergen op Zoom, Okba Ibnoe Nafi in Breda en Aboe el-Chayr in Til burg. SIPO heeft de gemeenteraad ver zocht de school op te nemen in het Plan van scholen. Om een school te stichten, moet de gemeente deze school erkennen door die in dit plan van scholen van bijzonder on derwijs op te nemen. Wel moet dan aan een aantal voorwaarden vol daan worden. Vóór 1 april 2018 moet het schoolbestuur het verwachte aantal leerlingen doorgeven. Ook moet duidelijk worden uit welk ge bied het leeuwendeel (minimaal 70 procent) van de leerlingen afkom stig zal zijn. De gemeente wil ook weten waar SIPO de school wil ves tigen binnen Vlissingen. De school moet aantonen dat aan de stich tingsnorm voldaan wordt: binnen vijfjaar moeten er 242 leerlingen op de school zitten. Dit aantal moet gedurende vijftien jaar minimaal gehaald worden. SIPO huurt een extern bureau in om de informatie bijeen te krijgen. De gemeenteraad zal op basis van deze informatie vóór 1 augustus be sluiten of SIPO aan het Plan van scholen voor Vlissingen wordt toe gevoegd. De Dienst Uitvoering On derwijs (DUO) stuurt het Plan van scholen door naar minister Ingrid van Engelshoven van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. De minis ter keurt het plan goed of weigert het. Mocht het plan goedgekeurd Als de minister het plan goedkeurt, is het aan de gemeente om een geschikte accommodatie aan te wijzen worden, dan is het aan de gemeente Vlissingen om te besluiten welke accommodaties beschikbaar moe ten worden gesteld. Een woord voerdervan de gemeente zei desge vraagd dat nog niet over geschikte locaties gepraat is. Nederland telt momenteel 53 is lamitische basisscholen en twee scholen in het voortgezet onder wijs. AARDENBURG De zakenbroers Salar en Sasan Azimi uit Aarden burg schenken duizend dinerbon nen van hun eigen hotel De Elder- schans aan het Zwin College. De Oostburgse school kan die verko pen en zo 30.000 euro verdienen We hebben daar op school gezeten. Ik heb daar veel geleerd voor de aanschaf van multime diaal materiaal.De Azimi's timme ren flink aan de weg. Ze bouwden in Aardenburg het vervallen con ferentie-oord De Elderschans om tot een goedlopend hotel, en koch ten deze week twee panden aan de Markt in Oostburg om ook daar een hotel te beginnen. Daarbij wij zen ze op het belang voor hun eigen streek.Dat doen ze ook bij de actie voor het Zwin College. „We hebben daar op school gezeten", vertelt Salar. „Ik heb daar veel ge leerd en goede herinneringen aan. Wij willen nu iets terugdoen." De Azimi's schenken de school dui zend vouchers voor een avond gra tis eten en drinken in hun hotel De Elderschans. Docenten en leer lingen kunnen die voor 30 euro per stuk verkopen. Als alle kaarten van de hand gaan, levert dat 30.000 euro op. De school wil er breedbeeldtelevisies van kopen, ter vervanging van oude beamers. De gemeenteraadsverkiezingen staan voor de deur. Stemt u op een partij of toch vooral op een persoon? Of heeft u helemaal geen idee? De PZC helpt u deze weken op weg. Met een digitale kieswijzer én een serie over alle Zeeuwse gemeenten in de krant. Vandaag aflevering acht: wat speelt er in de gemeente Noord-Beveland? oord-Beveland, het eiland met zijn eindeloze verge zichten over de uitgestrekte pol ders. Het is bijna niet voor te stellen dat hier wordt gekibbeld over grote zaken. Dat hier ruimte is voor onderhuidse spanningen. Dus wel. Zelfs in de kleinste gemeente van Zee land is het af en toe haast oor log. Iemand die daar als geen ander over kan meepraten, is Mark Faasse van oppositiepartij Be trokken Noord-Beveland (BEN). Van alle dertien raadsleden is hij degene die de afgelopen vier jaar voor de meeste reuring heeft ge zorgd in de raadszaal van Wis- senkerke. Zijn soms ellenlange betogen, gevatte opmerkingen en gladde rug zorgden regelma tig voor een lach, maar nog veel vaker voor opgeheven vingers en rondvliegend speeksel. Met name in het befaamde Aldi-dos- sier wist Faasse de andere frac ties tegen zich in het harnas te jagen. Dat kwam zo: na een traject van zes jaar maakte de Duitse discounter in maart 2016 bekend af te zien van een vestiging in Wissenkerke. Daarmee ging een langgekoesterde wens van de ge meente Noord-Beveland in rook op. Faasse, al die tijd fervent te genstander van de locatie in Wissenkerke, had geen goed woord over voor de gang van za- ken. „Er is gesmeten met gemeen schapsgeld, excuses van college en raad aan de bevolking zijn mini maal op zijn plaats", zei Faasse in deze krant. Als reactie daarop volgde een persbericht vanuit de gemeente, met als kop 'Noord-Be- velandse fracties distantiëren zich van uitspraken BEN'. Tijdens de eerstvolgende raads vergadering kreeg Faasse monde ling nog eens de volle laag. Niet al leen coalitiepartijen VVD, SGP en CDA laakten zijn uitspraken, ook medeoppositiepartijen Noord-Be- velands Belang (NBB) en PvdA buitelden over Faasse heen. Als een ware Disneyheld stond Faasse zijn mannetje. Zonder enig effect ove rigens, zoals meestal het geval was de afgelopen vier raadsperiodes. Gezien de coalitie-oppositiever- houding van zeven versus zes stond iedere Noord-Bevelandse oppositiepartij bij voorbaat al met nul-één achter. Hoe anders had het kunnen zijn. Nieuwkomer BEN kreeg bij de vo rige gemeenteraadsverkiezingen 21 procent van de stemmen en werd Jan-Kees de Meester uit Hans- weert schreef de tekst. Hij zocht oktober vorig jaar contact met popkoor 2Gether uit Vogelwaarde om het protestlied te vertolken. Het is niet voor niets deze week uitgebracht. Komende woensdag is het vijftien jaar geleden dat de Westerscheldetunnel is geopend voor het autoverkeer. De Meester heeft zich voor zijn compositie laten inspireren door De Meester heeft zich laten inspireren door 'Over de Muur' van het Klein Orkest uit 1984 de hit 'Over de Muur' van het Klein Orkest uit 1984, over de Ber- lijnse Muur die Oost- en West- Berlijn sinds 1961 scheidde. 'Over de Schelde' doopte De Meester zijn versie. Het Klein Orkest zong 'En alleen vogels vliegen van Oost- naar West-Berlijn'. De Meester maakte daar 'Alleen vo gels vliegen gratis naar de over kant' van. Voortekenen Vijf jaar na de hit van het Klein Orkest viel de Berlijnse Muur. De voorvechters van een tolvrije tun nel zullen - als de voortekenen niet bedriegen - langer dan vijf jaar geduld moeten hebben, na het uitbrengen van 'Over de Schelde'. Wettelijk is vastgelegd dat nog tot 2033, dus nog eens vijf tien jaar, voor de Westerschelde tunnel tolgeld moet worden be taald. zaterdag 10 maart 2018 Plan voor islamitische basisschool in Vlissingen In Vlissingen komt mogelijk de eerste islamitische basisschool van Zeeland. De stichting Islami tisch Primair Onderwijs (SIPO) heeft hiertoe een verzoek inge diend. Ondine van der Vleuten Vlissingen -Salar Azimi Zelden koek en ei op het eiland Ellen Jobse Noord-Beveland N 0 W Wij helpen u een keuze te maken. Vul de kieswijzer in op pzc.nl/kieswijzer Een terugkerend onderwerp is de zondagopenstelling. Voorstan ders willen de regels verruimen, zodat alle ondernemers op het eiland hun deuren kunnen openen. Tegenstanders houden het graag bij de huidige, beperkte zondagopenstelling. Mogen alle Noord-Bevelandse winkeliers in de toekomst open op zondag? Voor: BEN, VVD, NBB, PvdA, D66 Tegen: SGP Neutraal: CDA Het door popkoor 2Gether uit Vogelwaarde opgenomen lied voor een tolvrije Westerschel- detunnel is een succes op in ternet. Via YouTube is de video met het lied in enkele dagen al meer dan vijfduizend keer be keken. Harmen van der Werf Vogelwaarde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40