1 Rooie rakker' postuum op lijst PvdA Terneuzen 3 Muziekschool en bond willen verenigingen helpen derdeel van het project 'Heel Noord-Beveland speelt' maken ba sisschoolkinderen onder schooltijd kennis met instrumenten en de vereniging. Leden van de brass band helpen bij de muzieklessen, die uitmonden in een heus optre den. De inspanningen werpen vruchten af: een groepje enthousi aste kinderen krijgt op vrijdag na schooltijd extra muziekles van de brassbandleden. „We hebben al twee vaste leden door dit project", zegt Tazelaar. „We hopen dat ou ders komen kijken naar de optre dens, en dat zij ook enthousiast worden." Springlevend Wat de meeste muziekverenigin gen niet lukt, krijgt Accelerando wel voor elkaar. De fanfare uit Sint- Annaland is springlevend: de helft van de 75 leden is jonger dan 30 jaar. „We hebben een groepje van zeven of acht jongeren van rond de 20 jaar. Ze studeren overal, maar komen naar Sint-Annaland voor de repetitie", vertelt voorzitter Jacco Goedegebuure. „Het is voor hen een uitje waar ze hun vrienden weer zien. Die groep neemt nu ook organisatorische taken over." Acce lerando laat kinderen al jong ken nismaken met muziek. De vereni ging biedt blokfluitlessen voor kin deren uit groep 4. „Zo zijn ze al vroeg betrokken bij de vereniging", legt leerlingcoördinator Imanda van Vossen uit. „Ze leren blazen en noten lezen. Het voordeel van blokfluit is dat je al snel een liedje kan spelen: we oefenen nu bijvoor beeld het liedje van juf Ank van De Luizenmoeder. We maken gebruik van cd's als begeleiding. Dan klinkt het leuker: de kinderen krijgen al snel het idee dat ze wat kunnen." MIDDELBURG De Zeeuwse Mu ziekschool en de Zeeuwse Muziek Bond willen muziekverenigingen een handje helpen bij het vinden van nieuwe leden. „We willen het verenigingsleven een nieuwe impuls geven", zegt Jan Hut, directeur van de Zeeuwse Mu ziekschool. „Daarbij willen we ge bruikmaken van 'best practices': ideeën bij elkaar brengen en uit wisselen." Zo lopen er in de gemeenten Noord-Beveland en Veere al suc cesvolle projecten, waarbij vereni gingen samenwerken met basis scholen. Daarin maken kinderen al op jonge leeftijd kennis met mu ziek en worden ze enthousiast ge maakt om lid te worden van een vereniging. Vorige week werden afgevaardig den van verenigingen uitgenodigd voor een bijeenkomst met dirigent en componist Ivo Kouwenhoven. Hij heeft veel muziek geschreven voor jeugdorkesten. In juni volgt een symposium voor muziekver enigingen. De muziekschool wil de fanfares en harmonieën nadrukkelijk niet de les lezen. Hut: „We willen van de verenigingen horen wat belang rijk is voor ze. Onze rol als muziek school is om te verbinden. Als we weten waar de verenigingen be hoefte aan hebben, kunnen we daar programma's op maken. Daarvoor hebben we ook budget beschikbaar. We kunnen bijvoorbeeld onder steuning bieden in opleidingen of workshops organiseren, zodat we gezamenlijk kunnen zorgen voor een kwaliteitsverbetering van de verenigingen." „We hebben nog wel nagegaan of het mogelijk was de lijst te veranderen", licht de Terneu- zense PvdA-lijsttrekker Cees Liefting toe, „maar dat bleek onmogelijk. Het gebeurt ook wel vaker dat mensen overlij den, nadat een kieslijst defini tief is vastgesteld. Daar valt dan niets meer aan te verande ren." Liefting heeft hierover nog contact gehad met familiele den. Ze hebben er volgens hem geen moeite mee dat Marius Joensen op de kandida tenlijst moet blijven staan. „Ze vinden het juist wel mooi. Marius was een echte rooie rakker. Ze zien het min of meer als een eerbetoon." Naar buiten toe heeft de PvdA Terneuzen alleen ge meld dat een gewaardeerd par tijlid onverwacht, op 68-jarige leeftijd, is overleden. Over wat dit betekent voor zijn kandida tuur, is niets gemeld. „Als mensen het ons vragen, lich ten we het toe", aldus Liefting, De familie vindt het juist wel mooi. Ze zien het min of meer als een eerbetoon „maar verder doen we er niets mee. Dat vinden we niet pas send." Joensen staat elfde op de Pvd A-lijst. Pim Fortuyn, de lijsttrekker van de Lijst Pim Fortuyn die negen dagen voor de Tweede Kamerverkiezingen van 15 mei 2002 werd doodgeschoten, is de bekendste kandidaat die ooit postuum op een kieslijst stond. Kandidaten die zich terug trekken na de vaststelling van een kieslijst, kunnen er ook niet meer vanaf. Dat geldt bij de komende raadsverkiezin gen voor onder anderen de nummer 2 op de lijst van Fo rum voor Democratie in Am sterdam, Yernaz Ramautar- sing, en de lijsttrekker van de PVV in Hengelo, Jordi Riet man. Ramautarsing trok zich terug na geruchtmakende uit spraken over homo's en Riet man om persoonlijke redenen. zaterdag 10 maart 2018 missen jonge muzikanten Leden van Brassband Wilhelmina oefenen met kinderen van Het Stelleplankier in Colijnsplaat. Bart van Gorp (I), docent aan de Zeeuwse Muziekschool, is de dirigent, foto mechteld jansen Marius Joensen staat, hoe wel hij 15 februari is overle den, nog altijd op de kandi datenlijst van de PvdA Ter- neuzen bij de gemeente raadsverkiezingen van 21 maart. Zijn naam kan er niet meer worden afgehaald, omdat hij overleed na vast stelling van de lijst door de Kiesraad op 9 februari. Harmen van der Werf Terneuzen - Cees Liefting, PvdA A Marius Joensen. archieffoto camileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39