Nederland - Engeland 72A 30 Wout Poels breekt een sleutelbeen bij val in Parijs-Nice Williams in VS tegen Bertens 18-jarige speler overleden Forse boete voor Guardiola Vrijdag 23 maart 2018 I 20.45 uur I Amsterdam ArenA De nieuwe bondscoach is bekend! Ronald Koeman gaat de komende jaren met Oranje de strijd aan. Wil jij zien hoe het Nederlands elftal zich onder zijn leiding gaat meten met een absoluut topland? Koop dan nu kaarten voor de ouderwetse kraker tussen Nederland en Engeland in Amsterdam. Mis het niet! Ga naar pzc.nl/oranje Hoe nu verder? „Ik ga nu een plan maken met de doktoren wat te doen met mijn sleutelbeen. Ik had sowieso al een rustperiode inge pland na Parijs-Nice, maar nu moe ten we afwachten wat er nog mo gelijk is." Haast automatisch gingen de ge dachten naar Luik-Bastenaken- Luik. Er wacht Poels een race tegen de klok, maar geen onmogelijke, om die klassieker op 21 april te ha len. Voor een sleutelbeenbreuk staat gemiddeld een herstel van vier tot zes weken. Mooiste overwinning Twee jaar geleden boekte Wout Poels in Luik met afstand zijn mooiste overwinning uit zijn car rière. Vorig jaar kon hij tot zijn grote verdriet niet van start gaan. Een slepende knieblessure hield hem van februari tot juni aan de kant. In het najaar vloog hij weer. Hij werd zesde in de Vuelta en loodste kopman Chris Froome naar de eindzege. Een indrukwekkend resultaat in Parijs-Nice had hem kunnen hel pen bij zijn ambities. Het ge droomde kopmanschap in een grote ronde zat er vooralsnog niet in bij zijn miljoenenploeg. De Giro en de Tour staan op zijn pro gramma, maar in principe als de meesterknecht van Froome. Al is het afwachten hoe het onderzoek naar diens salbutamol-plas ver loopt. Maar Poels maakt de strijd om de eindzege in het afslui tende weekeinde van Parijs- Nice niet mee. Na de door Rudy Molard gewonnen etappe staat de Spanjaard Luis León Sanchez nog altijd aan de leiding. Sam Oo- men toonde een goede vorm met een vijfde plaats. Vandaag ligt de fi nish bergop in skioord Valdebore La Colmiane. Morgen volgt de korte, maar immer venijnige etappe van Nice naar Nice. Op weg naar Vence reed Wout Poels als de man die de eindzege in Parijs-Nice wel eens kon gaan opeisen. Tot 6,7 kilometer van de finish, toen hij viel. Een gebroken sleutelbeen houdt hem nu weken aan de kant. Nee, schudde hij, toen een man vroeg of het ging. Het ging niet. Wout Poels lag tegen een vang rail aan, zijn benen in een vreemde houding, zijn arm on dersteunend. Hij voelde dat het mis was met zijn sleutelbeen en stapte niet meer op. Een rit naar het ziekenhuis zou volgen. De groep met concurrenten die de 30-jarige Limburger van Team Sky in de beklimming nog twee maal had aangevallen denderde voort. Poels was een van de sterkste renners in koers, misschien wel de sterkste van allemaal, in de tijdrit woensdag had hij hen weggebla zen. Maar deze bocht, op 6,7 kilo meter van de streep, kon de num mer 2 in het algemeen klassement 'niet houden'. In de afdaling van de Cöte de la Colle-sur-Loup stokte zijn gevecht om de eindzege in Pa rijs-Nice. In het ziekenhuis van Saint-Lau- rent-du-Var werd later zijn ver moeden bevestigd. Zijn linkersleu telbeen was gebroken. Verder: een kneuzing in zijn borst, sneeën in zijn knie en tal van schaafwon den. „Dit is zo teleurstellend, want ik voelde mij héél goed. Maar in het leven zit het nu een maal niet altijd mee", reageerde hij. zaterdag 10 maart 2018 PC 'Zó teleurstellend, ik voelde me heel goed' TENNIS Serena Williams (foto) heeft een succes volle rentree gemaakt op de baan. De 36-jarige Amerikaanse, die ruim een jaar afwezig was omdat ze moeder werd, versloeg Za- rina Dias (Kaz) in Indian Wells moeizaam met 7-5 6-3. Williams neemt het vandaag in de tweede ronde op tegen Kiki Ber tens. De Nederlandse, als 29ste geplaatst, had in de eerste ronde een bye. VOETBAL Een 18-jarige speler van het Franse Tours, Thomas Rodriguez, is in zijn slaap overleden. De competitiewedstrijd van zijn club in de tweede Franse divisie ging gister avond niet door. Voor alle duels in Ligue 1 en Ligue 2 van dit weekeinde wordt ook een minuut stilte ge houden. VOETBAL Pep Guardiola is door de Engelse bond be boet met 22.000 euro. De coach van Manchester City droeg bij het bekerduel met Wigan een geel lintje. De bond zag dat als een poli tieke boodschap, hetgeen rond wedstrijden verboden is. De Spanjaard liet weten dat zijn actie een steunbe tuiging was aan de Cata laanse onafhankelijkheids beweging. Prijzen zijn exclusief 1,50 servicekosten. Wout Poels hoopt nu hersteld te zijn voor Luik-Bastenaken- Luik op 21 april, fotobelga Pim Bijl Rotterdam/Vence

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30