PSV vanavond voor het laatst zonder Lozano 27 zit in stroomversnelling Hij is bereid hard te werken'. Wat ziet Cocu? „Ook Twente was een waardevol moment in zijn ontwikkeling. Ik complimen teerde hem na die wedstrijd be wust in het openbaar, ja. Als je naar de top wil, moeten alle fa cetten goed zijn. Vorige week las ik dat hij zei: 'Als de trainers bij PSV met me praten, hoeft dat niet altijd gezellig te zijn'. Prima quote. Jonge spe lers denken vaak dat ze V verder zijn dan ze zijn. Dat hoort er een beetje bij, maar je kent mij: ik trap dan altijd graag op de rem als trainer. En later bevestigen ze dan dat je gelijk had, dat ze toch minder ver waren. Voor Steven was het be langrijk om geduldig te blijven, om niet te blijven hangen in teleurstelling wanneer het met scoren nog niet lukte zoals hij in zijn hoofd had." Ontwikkeling op een positie Bij PSV krijgen de aanvallers veel vrij heid. En Bergwijn zelf maakt het niet uit: hij kan op de flanken, in de spits en als nummer to. Interessant wordt V wat Ronald Koeman n bij Oranje met hem t wil. Bergwijn zal niet f meteen een basisplaats krijgen, maar Dick Ad vocaat eindigde zijn tijd bij Oranje vorig jaar herfst met drie niet-plaatsgebonden aanvallers met snelheid tegen Schotland. En kan Bergwijn ook met twee spitsen in 5-3-2? Wat ziet Langeler? „Bij Jong Oranje had ik hem tot nu toe in de spits staan. Omdat ik geloof dat Steven het protype is van de mo derne centrumspits. Geen man die ballen inkopt, maar iemand die je vanuit het centrum zowel in de voet aan kunt spelen als in de diepte kunt lanceren. Kijk naar wat er internationaal aan types in de spits staan. Je ziet steeds min der het type-Weghorst of Luuk de Jong en meer types als Sergio Agü ero, Dries Mertens. Gedrongen, wendbaar, snel, redelijk tweebe nig. Die ontwikkeling zie ik Steven ook maken. En in een speelwijze met twee of drie spit sen maakt dan niet uit. „Hij heeft in elk geval een sta biele omgeving. Is een liefhebber die wil voetballen en plezier ma ken, of dat nu bij PSV, Jong PSV, Oranje of Jong Oranje is." GESCHORST zaterdag 10 maart 2018 GO als Agüero en Mertens EINDHOVEN PSV speelt vanavond tegen Willem II nog eenmaal zonder Hirving Lozano. De aanvaller zit de laat ste van zijn drie duels schorsing uit. Gaston Pereiro (foto) zal hem ook in Tilburg vervangen. Bij PSV hebben ze meegekregen hoe onrustig het is bij de tegenstander, waar trainer Erwin van der Looi donderdag zwichtte voor de roep van supporters om zijn vertrek. „Wat ik begrijp is dat de directie aangaf dat ze het seizoen met Erwin af wilden maken", zegt collega Phillip Cocu. „Als die intentie er is en de spelers nog achter hem staan, is het erg vervelend dat hij dit heeft moeten doen. Ik ken Erwin vrij goed, die stapt niet zomaar op." Voor de voorberei ding van zijn eigen ploeg maakt het niet uit. „We kunnen al leen wat moeilijker inschatten hoe Wil lem II gaat spelen." Ook Jorrit Hendrix is geschorst bij PSV.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 27