L 7 Olcay Gulsen geeft zomaar een zwarte vrijstelling weg, Ruben Hein laat belangrijke puzzelstukken liggen en Jan Versteegh duikt heroïsch naar... mingeld! Maar wie is dé Mol? Met de ontknoping in zicht, legt verslaggever en beroepsmolloot Gudo Tienhooven de finalisten onder zijn vergrootglas. Meer Mol? Kijk op onze site CULTUUR 25 JAN VERSTEEGH A Of toch niet...? Van de drie finalisten bracht Ruben het meeste geld bin nen. In aflevering 8 moesten Georgische zangkoren wor den gematcht. Als iemand roept dat koor 2 en koor 5 bij elkaar horen, grijpt Ruben direct in en herstelt de fout (5 moet 6 zijn). Een Mol zou dit niet verbeteren, maar houdt op zo'n moment zijn mond. In het online-dagboek van de Mol, dat verscheen na af levering 5, staat dat de sabo teur 'het meest geniet als ik in het bijzijn van anderen mijn gang kan gaan. In het circus, in de metro.Ruben was als enige juist niet in de metro, maar stond als pen ningmeester buiten alleen te wachten op de rest. Verdacht... Dit seizoen bestond uit opval lend veel opdrachten waar niet één, maar meerdere losse geld biljetten te winnen waren. Het viel daarom minder snel op dat Jan weliswaar de pot spekt, maar steeds met kleine bedra gen. Van de drie finalisten bracht hij het minste geld in het laatje. Hét toverwoord bij de BNNVARA-presentator: 'schijnfanatiek'. Jan de schijnheld: in afleve ring 8 maakt hij vanaf een boot op woeste Georgische wateren een snoekduik naar een koker met..mingeld! Voor de ver- huisopdracht (aflevering 6) laadt hij het autootje zo vol dat er geen ruimte meer is voor een passagier. En juist dat laatste bleek goed voor een dikke geld- bonus. Nog zo'n klassieke Mol- actie zagen we vorige week za terdag in de bergen. Jan stelt voor terug te rijden naar de plek waar de groep startte. Daar lo pen immers geen lokale inwo ners rond die de Georgische teksten op de verzamelde puz zelstukken kunnen vertalen. Geen overduidelijke Molac- tie, wel zeer merkwaardig: Jan lijkt in aflevering 1 allang te we ten dat elk kandidatenduo in een ander land zit en geeft een voorzetje. „Waar in Kiev zit jij?" Ruben aan de andere kant van de lijn stomverbaasd: „In Kiev? Wij zitten niet in Kiev, vriend!" Of toch niet...? Jan duwt in aflevering 3 uit ei gen initiatief- en later met hulp - een auto over de finish die het in die opdracht verza melde geld verdubbelt. Daar zou een Mol toch een tandje minder fanatiek te werk gaan? Vandaag onthullen Merkwaardig: Jan leek in de eerste aflevering allang te weten dat elk kandidatenduo in een ander land zat GUDO GRAAFT //w zaterdag 10 maart 2018 GO FOTO'S MICHELSCHNATER.AVROTROS presentator Jan Versteegh, mode-ontwerpster Olcay Gulsen of zanger Ruben Hein zich live als winnaar, verliezer en Mol. 44 Stand bij ruim 50.000 stemmen bij een poll op onze website IIIIIIIIh Verslaggever en 'molloot' Gudo Tienhooven volgde Wie is de Moi? elke week in zijn videorubriek Gudo Graaft. Kijk op onze website voor de drie video's waarin hij de finalisten bespreekt. Morgenmiddag vindt u op dezelfde plek de laat ste aflevering, waarin Gudo terugblikt op het hele seizoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25