O 24 Ml h OLCAY GULSEN RUBEN HEIN ANGELA KIJKT TV Quote van de dag ONTKNOPING Zijn kinderen hebben hem getransformeerd van een wanhopige tot een iets minder wanhopige man Terwijl ik donderdagavond naar De Raad kamer keek, het nieuwe programma van Peter R. de Vries op SBS 6, kreeg ik last van heimwee. Naar Peter R. de Vries. Gek toch, want als er iemand niet van het scherm is te slaan, is hij het. Maar het viel niet te ontken nen: heimwee. Naar zijn programma Misdaadverslaggever om precies te zijn. Ondanks dat de Alberto Stegemannen, Thijs Zeemannen en John van den Heuvels van deze wereld gretig in het gat zijn gesprongen dat hij in 2012 achterliet. Al leen zijn ze bij lange na niet zo nieuwsmakend, agendabepalend en invloedrijk als hun voor ganger. Bovendien mis ik bij de nieuwe lich ting sensatiezoekers de intrinsieke verbeten heid en zucht naar recht en rechtvaardigheid die bij Peter uit zijn poriën lijkt te spuiten. Waarmee ik niet wil beweren dat hij niet óók door zijn eigen ego wordt gedreven. Het lukt hem na al die jaren nog steeds niet om voor de camera een triomfantelijke glimlach te onder drukken als hij weer een succesje heeft ge boekt. Maar juist de eigenschappen die hem zo uniek maken zie ik niet terug in De Raadka mer. Dat is gewoon een talkshow, alleen dan over misdaadzaken, waarin hij zich net iets steviger positioneert in de discussie dan een Ji- nek of Pauw. En waarin hij theatraal hamertje- tik speelt om het format van 'raadkamer' vorm te geven. Terwijl volgens mij de doorsnee kij ker geen flauw idee heeft wat dat nou precies inhoudt, een raadkamer. Ik schat in dat de SBS 6-kijker meer te porren is voor een minder ge forceerde, meer Voetbal fiiside-achtige opzet. Want voor een uurtje over misdaad, justitie en recht en onrecht ouwehoeren op tv, moet best een markt zijn. We doen met z'n allen immers niets liever op verjaardagen en de honger naar informatie op dat gebied is groot. bij Peter die opspoort, aanklaagt, verdedigt en ontmaskert. Zich als een pitbull vastbijt in on opgeloste zaken. En politie en justitie bij de kladden grijpt als het gaat om gerechtelijke dwalingen. Ik weet niet of hij zelf vaak terugverlangt naar die ouwe tijd. Maar ik weet wél dat hij vandaag bij het zien van de belabberde kijk cijfers van De Raadkamer een steek gevoeld moet hebben. Eén die verdacht veel leek op heimwee. Kijkcijfers Peter R. zakken in Netflix en Obama's in gesprek Verdacht... Als de mode-ontwerpster uit Waalwijk niet de Mol is, heeft ze het wel verdraaid ver ge schopt voor iemand die geen Molboekje bijhield en zonder blikken of blozen iemand een zwarte vrijstelling cadeau doet. Ook niet handig: Olcay moet om de haverklap plassen. Bij voorkeur ook tijdens een op dracht. In aflevering 5 geeft ze nét voor een belangrijke opdracht het penningmeesterschap uit handen, waardoor ze de kans krijgt 1.000 euro over de finish te brengen. De nieuwe pen ningmeester (Ruben) mag dit spel niet meespelen en ziet lijd zaam toe hoe Olcay haar missie verprutst. Tijdens de pacman-opdracht in aflevering 3 zit ze achter het stuur in de auto ter waarde van 750 euro. Het gaat lang goed, tot ze dan toch wordt klemgere den. Nét voor de eindstreep, ui teraard. Of toch niet...? Iedere kandidaat molt wel een keer bewust om zichzelf ver dacht te maken en zo tegen standers het spel uit te werken. Olcay gaat op zulke momenten wel héél opzichtig te werk. Op een Georgische markt (afleve ring 2) laat ze met opzet een geldflap achter in een envelop. Als ze wordt gesnapt, houdt ze het liegen slechts één seconde vol waarna ze flink in de lach schiet. Vergelijk dat met het niet gespeelde enthousiasme wanneer ze haar finale-ticket binnensleept. Olcay mist sim pelweg de acteerkwaliteiten om een geloofwaardige Mol te kunnen spelen. Verdacht... Je kunt een geboren stun tel zijn, maar de muzikant is wel héél vaak héél on handig. In aflevering 7 duurt het een eeuwigheid voor hij een belangrijke envelop, recht in zijn vi zier, ontdekt. En heeft hij in de Georgische bergen eindelijk wat puzzelstuk ken bemachtigd (afleve ring 9), laat hij er twee in het gras en één op zijn motorkap liggen. Hoe is het eigenlijk mo gelijk dat Ruben nog in het spel zit? Hij vulde de test meerdere keren in op een kandidaat die later naar huis kon vertrekken, waaronder Loes Haverkort en Simone Weimans. Tja, de Mol.'die hoeft nooit naar huis'. Peter R. Al zal ook zo'n format het voor mij niet halen zaterdag 10 maart 2018 GO TELEVISIE De tweede uit zending van De Raadkamer van Peter R. de Vries is minder goed bekeken dan de eerste. De aftrap van trok 548.000 kijkers; de tweede afleve ring wist slechts 323.000 kijkers te bekoren. TELEVISIE Volgens The New York Times zijn Barack en Michelle Obama in gesprek met Netflix om een nieuwe serie te produceren. In de deal zou onder meer zijn afgesproken dat het stel 'inspira tievolle verhalen gaan vertellen'. V ■o WIE h -Ü3 —Actrice Elizabeth Hurley vertelt in een talkshow over haar ex Hugh Grant (57).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24