Paul de Leeuw Djordy ontroert iedereen Vakantie op jouw manier Familie toont gruwelijk gevolg vergismoord 19 Om het leven te vieren ga ik nu aan de bitterballen Nu volop vroegboekkorting wis- Karin'sdSffljUb en week geen vlees? Het is me niet gelukt. Ik ben er geeneens aan begonnen. Van alle kanten werd me gevraagd: „Doe jij ook nog mee?" „Waaraan? De Postcodeloterij kanjer?" Ik vernam te laat over deze week zonder vlees. Ik had wel net tarbotgraten in huis gehaald om een lekkere gevulde vissoep te maken, maar toen stond ook de grote pan verse vleesbouillon al op het gasfornuis, met daarnaast een heerlijk pruttelend pannetje hachee. Toen ik in abri's de Suitsupply- posters zag waarop zoenende mannen zijn weggekrast met grote zwarte pennenstreken, be greep ik dat er iets zonder vlees bezig was. En de steen door de ruit van een Joods restaurant maakte duidelijk dat sommigen tegen een bepaald soort vlees zijn. Campert. Hoe gaat me dat luk ken? De 88-jarige meldt hij dat hij zich te moe en te oud voelt om nog wekelijks te schrijven. Het laat zien hoe kwetsbaar het leven kan zijn. Uitgerekend op diezelfde dag krijg ik een mail van mijn bijna 86-jarige vader. Ook broos, oud, gezond en heel helder van geest. Wel heeft hij afgelopen jaar 'een jasje uitgedaan'. Hij loopt lichte lijk kromgebogen. En hij waggelt. Ik ben een kind van mijn vader; ik waggel inmiddels ook. houdt ons regelmatig via e-mail op de hoogte van het reilen en zeilen. Zo heeft hij kippen. Toen mijn kinderen nog klein waren, mailde hij dat de Poolse kippen waren weggelopen. Dat ze op weg waren naar Nederland om dat ze wilden zien waar de jon gens woonden. De spannende reis werd per mail verslagen. Op een bepaald moment, toen we een weekend weg waren, hebben wij eieren in de slaapkamers van de jongens gelegd. „Ach, de kip pen zijn langsgekomen terwijl wij weg waren!" Avontuur voor bij. Zijn we bij mijn vader op be zoek in Polen, dan is het één vette vleesparade. Met grote biefstuk ken in de pan, of achter zijn huis een ouderwetse fik om daarbo ven vette worsten te braden. En elke morgen verse eieren met knapperig uitgebakken spek. vlees gelijkstaat aan 1.376 liter waterbesparing, dus desnoods douchen we een week niet. Dan maar, na een week, ruiken naar verschraalde wienerschnitzel. Deze week mailt mijn vader: 'Ik heb mijn lijfarts bezocht en hij zegt dat ik met een aan zeker heid grenzende waarschijnlijk heid eind april nog ga halen. Daar houd ik me maar aan vast, on danks het feit dat, volgens de Bij bel, alleen goddelozen zekerhe den 'van node' hebben." Lieve pap, hopelijk blijf je nog lang deze mails schrijven. Want een week zonder jou is nog wel te doen, maar voor altijd verder moeten leven zonder dat ver trouwde stukje eigen vlees en bloed is onvoorstelbaar. Om het leven te vieren ga ik nu aan de bitterballen. Vurrukkulluk! De nabestaanden maakten met het uiterst emotionele filmpje gebruik van hun spreekrecht. Nog nooit had iemand dat zo gedaan. In de beel den zie je Djordy als baby, daarna Djordy als kind, gevolgd door be wegende beelden van een voetbal lende Djordy en heel veel beelden van Djordy die speelt met zijn dochtertje. Alles gemonteerd door de familie zelf, met muziek van Mi- chael Jackson eronder: Gone too soon. De film maakte in de rechtszaal enorm veel indruk. De verdachten zaten er roerloos bij. Volgens advo caat Korver van de nabestaanden, is de film bedoeld om juist de ver dachten te laten zien wat zij de fa milie van Djordy hebben aange daan, zonder wie de familie verder moet. Dochtertje De 31-jarige Djordy Latumahina werd in oktober 2016 in de parkeer garage van zijn woning in Amster dam Zuid-Oost vermoord. De dj werd in het bijzijn van zijn vrien din Cherrisha en 2-jarige dochtertje River doodgeschoten. Cherrisha liep blijvend letsel aan haar arm op en de kleine River heeft sinds het drama, hoe jong ze ook is, last van PTSS. Extra triest is dat Djordy niet het doelwit was van de liquidatie, dat was iemand die vlakbij woonde en in eenzelfde auto rondreed. De Jij bent er niet meer. Een 'vergismoord'... wat een afschuwelijk begrip zaak werd daarom bekend als de 'vergismoord'. „Mijn dochtertje heeft haarvader zien sterven in een regen van ko gels, en mij bewusteloos zien raken. Een nachtmerrie", zegt Cherrisha in een fragment. „Ik heb Djordy moeten begraven terwijl ik op mijn ziekbed lag. Ik ben er niet bij aan wezig geweest, heb hem niet kun nen wassen. Ik moet verder zonder de liefde van mijn leven." „Ik heb moeten toekijken vanuit mijn ziekbed hoe ons dochtertje worstelde met woedeaanvallen. Ik sta er helemaal alleen voor. Ineens zat ik in een rolstoel. Ik had geen kracht en energie meer om moeder te zijn, maar wilde alles op alles zet ten." „Djor was vrolijk, creatief en maakte altijd grapjes. Hij was de beste en de liefste vader. Bij wie ik me veilig voelde. Ik kan helemaal niet zonder hem. We hadden zo veel toekomstplannen. Samen le ren hoe we de beste vader en moe der konden worden. Mijn dochter tje vraagt andere kindjes of hun papa ook in de hemel is. Ze vraagt elke dag of ik niet weg wil gaan. Mijn perfecte leven is kapotge maakt." Afschuwelijk Ook de vader van Djordy nam het woord. „Jij bent er niet meer door een vergismoord. Een 'vergis moord'... wat een afschuwelijk be grip. Het kan ons dus allemaal over komen. Dit moet stoppen!" Zeven verdachten die betrokken zouden zijn bij de moord, staan de zer dagen terecht. De vermoede lijke schutters Tony D. en Djurgen W., ontkennen tot nu toe Djordy om het leven te hebben gebracht. De rechtszaak, die meerdere dagen duurt, gaat dinsdag verder. Ontdek de mooiste plekjes Altijd inclusief: vlucht verblijf huurauto zaterdag 10 maart 2018 GO Vleesloos En dan: een week geen Remco Mijn vader woont in Polen en Ik geloof dat een dag zonder 'i ILLUSTRATIE ANP ALOYSOOSTERWIJK Hoe gruwelijk de 'vergismoord' op Djordy Latumahina het le vensgeluk van zijn familie elke dag verwoest, toonden zijn nabestaanden gisteren met een zelf gemonteerd filmpje over Djordy in de rechtbank. De verdachten móesten kijken. Victor Schildkamp Amsterdam -Vader van Djordy Wil jij tijdens je vakantie weg van de massa op ontdekking gaan en zelf je tempo bepalen? Zoek je rust, ruimte en vooral geen gedoe? Kijk dan op www.karinschoice.nl Italië - Toscane - Cerreto Guidi Portugal - Algarve - Olhos d'Agua Vale de Carros Appartementen Agriturismo Isola Verde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19