M bolderman.nl Voorjaarsknallers met vertrekgarantiesf bolderman.nl 13 CDU OPVOLGER Angela Merkel wordt 14 maart voor de vierde keer bondskanselier, haar laatste termijn. Opvolgster Annegret Kramp-Karrenbauer, bijgenaamd mini- Merkel, staat klaar. Annegret Kramp-Kar renbauer, secretaris-ge neraal van de grootste regeringspartij CDU, is naar verluidt niet echt blij met de geuzennaam. Haar echte naam valt echter ook niet mee. Zet die maar eens in een kop boven een artikel of laat hem uitspreken door pakweg een Fransman. Annegret Kramp-Karrenbauer, dat is een mond vol. En alleen Kramp of Karrenbauer wil ze absoluut niet. Vandaar dat mini-Merkel AKK wordt genoemd, haar eigen afkorting. Het stempel dat ze een kloon zou zijn van de huidige bondskanselier, dankt AKK aan observaties in de Duitse media. Ze is geen showtype en vreet dossiers. Net als Merkel is AKK geen omhooggevallen super vrouw, maar wist ze op te klimmen vanuit de basis van de partij. Kramp- Karrenbauer, die politicologie stu deerde, werd groot in de deelstaat Saarland, een uithoek langs de grens met Frankrijk en Luxemburg. Ze schreef al historie door de eerste vrouwelijke minister van Binnen landse Zaken te worden in Saarland. „AKK is heel nuchter, ze staat met beide benen op de grond, is doelbe wust en kan doorzetten. Ze is onor thodox en direct. Haar horizon over stijgt die van Saarland", zegt haar AKK is heel nuchter, ze staat met beide benen op de grond, is doelbewust en kan doorzetten oud-collega Peter lacoby aan de tele foon. Hij was van 1999 tot 2012 minis ter van Financiën en tevens vicepre- mier van Saarland van 1999 tot 2009. Hij noemt graag nog wat kwalitei ten. „Ze staat net zo makkelijk aan een bar tijdens sportevenementen als dat ze op het ministerie met een eco noom overlegt. Ze heeft haar eigen signatuur." Binnenkort zal niemand nog beginnen over mini-Merkel, voorspelt Jacoby. Ironie Ulrich Brenner, journalist van de Saarbrücker Zeitung, vertelt dat Kramp-Karrenbauer tijdens het car naval rondliep als Putzfrau Gretl met een theedoek om haar hoofd. Ze imi teerde een schoonmaakster en grapte in het lokale dialect. Volgens Brenner was het een hit. „Ze heeft ironie en is populair." AKK trok Merkels aandacht bij de voorlaatste coalitieonderhandelin gen. Niet alleen door haar standpun ten kort en helder te verwoorden, maar vooral omdat ze zich tijdens de onderbrekingen niet overgaf aan het geroddel waar de andere politici druk mee waren. AKK trok haar benen op haar stoel en ging lezen. Kinderen Dat ze in veel opzichten juist afwijkt van Merkel is inmiddels ook bekend. AKK is niet protestant, maar katho liek. Ze komt niet uit het oosten, maar juist uit het meest westelijke stukje Duitsland. En waar Angela Merkel geen kinderen heeft, maakt AKK carrière met drie koters. Daar voor sloot ze wel een deal met haar man, een mijnbouwingenieur, die thuisblijft en hun drie zoons op voedt. „Ze is conservatiefin haar nor men en waarden, maar links in ter men van economie. AKK is conserva tiever dan Angela Merkel", denkt Brenner. Mini-Merkel staat niet te juichen bij het homohuwelijk, maar strijdt wel voor een minimumloon. Ze snapt de stemming in de CDU misschien beter dan Merkel. Ze vindt dat het aantal vluchtelingen in Duitsland te groot is en over islamis- ten die in opvangcentra voedsel wei gerden aan te nemen uit handen van vrouwelijke vrijwilligers, zei ze: „Dan hebben ze maar honger." AFGEVALLEN Afgetreden na verlies en ernstige ziekte Uit de gratie vanwege te liberale koers Smet na dubbel verlies in deelstaat Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! w 5 www.bolderman.nl 5 dagen Odenwald, Main- en Neckardal C5 dagen an der Valk hotel Spornitz 8 dagen Kirchbergin Tirol 8 dagen Verrassend Denemarken 10 dagen Bijzonder Moravië, Blansko 10 dagen Hoogtepunten van Noorwegen zaterdag 10 maart 2018 Mini-Merkel staat in de coulissen Jana Hannemann Bob van Huët Berlijn A Angela Merkel ap plaudisseert voor Annegret Kramp-Kar renbauer, na haar ver kiezing tot secretaris generaal van de CDU. -P. Jacoby (collega) Ursula von der Leyen (59) is afge studeerd als arts en moeder van zeven kinderen. Ze werd federaal minister van Gezinszaken in 2005 en minister van Arbeid in 2009. Sinds 2013 is Von der Leyen minister van Defensie. Gedood verfde opvolger van Merkel, maar uit de gratie vanwege haar liberale koers en problemen bij het ministe rie van Defensie. In de nieuwe re gering houdt ze haar post. Peter Tauber (43) is een vertrouweling pfgÊ^} van Angela Merkel. I .s> Hij was van 2013 tot I 2018 secretaris-ge- -JT i neraal van de CDU. J4. Digitaal politicus, de man die de Duitse christendemo craten moderniseerde. De slecht uitgepakte verkiezingscampagne van 2017 werd hem aangerekend. In december werd bij hem een darmziekte geconstateerd. In fe bruari trad hij af. Julia Klöckner (45) is sinds 2010 is CDU-voorzitter in de deelstaat Rijnland- Palts. Ze was de Deutsche Weinköni- gin van 1995. Popu lair in de partij en CDU om haar looks en felle karakter. Na dubbel verlies bij verkiezingen in Rijnland- Palts heeft ze een smet op haar blazoen. In de nieuwe regering is ze minister van Landbouw. v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: 1 Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exci Calamiteitenfonds reserveringskosten I Vertrekdata: 19 mei 2,16, 30 juni /IA, 28 juli 11 aug etc. Vertrekdata: 5,12,19, 26 mei 2, 9,16, 23, 30juni 7 juli etc. Vertrekdata: 30 april 28 mei 25 juni 23 juli 20 aug etc. Vertrekdata: 23 april/ 21 mei I Vertrekdata: 19 mei 2,16, 23, 18 juni 2,16 juli/6 aug etc. I 30 juniIA, 21, 28 juli etc. Vertrekdata: 21 mei A, 18 juni 2, 16, 30 juli 13, 27 aug 10 sept.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13