Rondreizen Sale EUWS 11 Misschien moet ik aan de kinderen, dat besluit kan ik niet heel lang meer uitstellen 's Avonds thuis op de bank kon ik alleen maar janken, ik was uitgeput Boek vóór 14 maart! altijd mezelf. Ik heb een grote mond naar anderen toe, tegelijkertijd schuw ik niet mezelf snoeihard af te maken. En dat kunnen mensen nu zien in die uitzendingen. Tot nog toe had ik te maken met beeldvorming en vooroordelen: een vrouw op hak jes, mooi gekleed, runt een modebedrijf. Bats: diva. Of: hersenloos. Ik krijg regelmatig het label 'dom' opgeplakt. Dat vind ik oprecht raar, ik heb een in ternationaal bedrijf opgebouwd, stuur 150 mensen aan. Het zijn bijna altijd vrouwen die mij dom noemen. Misschien omdat het hen irriteert dat ik als vrouw ben gaan ondernemen. Maar nu vul ik in voor anderen, ik heb eigenlijk geen idee." „Tot een bepaald niveau maakt het weinig uit. Maar in de top en op corporate niveau merk ik dat vrouwen minder serieus worden genomen. Daar heerst een traditioneel mannencultuurtje. Zeker in landen als India waar ze duidelijk laten merken: wie komt er nu aankakken om met ons te onder handelen? Je probeert je dan intelligenter voor te doen, gaat je kleding aanpassen. Maar dat voelde voor mij onecht. Ik ben zaken die mij irriteren gaan benoemen, recht voor zijn raap. Ik heb mee gemaakt dat ik met een adviseur ergens kwam en dat het woord tot hem en niet tot mij werd gericht. Toen zei ik: 'Sorry, je vraagt dit toch echt aan de verkeerde persoon. Ik ben de eigenaar'. Daardoor vinden sommigen mij brutaal, maar ik geef mijn eigen grenzen dui delijk aan. Veel vrouwen durven dat niet." „Op mijn 26ste had ik krediet nodig en ging naar de bank. De directeur begon over mijn been te strelen en vroeg: hoeveel heb je nodig? Ik ben acuut opgestaan, zei 'dit accepteer ik niet' en liep de deur uit. Je moet jezelf beschermen en ervoor waken dat je in een kwetsbare positie belandt. Ik begrijp oprecht niet dat vrouwen naar hotelka mers gaan voor zakelijke afspraken. Ik zeg niet dat ze dan zelf vragen om ellende, ik vind dat je moet voorkomen dat je in bepaalde situaties terecht komt. Als je daardoor je volgende stap in je loop baan niet of nooit meer kan maken, dan is dat maar zo. Het is heftig wat ik zeg, maar mannen en vrouwen verschillen nu eenmaal. Dat was 700 jaar terug zo en dat zal over 700 jaar nog zo zijn. Boven dien: waar macht is, is misbruik. Die twee zullen altijd hand in hand gaan. De discussies erover zijn belangrijk, maar de wereld steekt nu eenmaal zo in elkaar." Nü tot 100 voordeel op rondreizen! Kras.nl of bel 088-0885 886 zaterdag 10 maart 2018 •4 Na een flinke dip leerde Olcay Gulsen haar eigen zwaktes kennen. „Ik had de zaken niet onder con trole." FOTOSHODYCAREMAN Is het ingewikkelder voor vrouwen dan voor mannen om te ondernemen? Heb je in die mannenwereld met #metoo te maken gehad? Kras.nl/74728 Kras.nl/35682 Kras.nl/62335 Kras.nl/35669 §p Kras.nl/35656 .•SB. ANVR Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds sgr Karakteristiek Andalusië Toscane Totaal Hello Ireland Klassiek Griekenland Koningssteden van Marokko Ruige kusten en machtige kastelen S O.a. Cliffs of Moher en Connemara Klantbeoordeling 8,4 Fascinerende steden zoals Fès Tocht Midden-Atlasgebergte Klantbeoordeling 8,3 Sfeerproeven in Zuid-Spanje Sevilla, Córdoba, Granada en méér Klantbeoordeling 8,5 Route door deze geliefde regio Het beroemde Pisa en Florence Ontdek het marmer van Carrara V O.a. Athene, Delphi en Epidaurus Cultuur, natuur en historie Klantbeoordeling 8,5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11