ÉÉN LEVEN HEBBEN IS ZO BEPERKT om beroemd te worden. Ik schrijf niet om de eer. Ik schrijf niet om het geld. Uiteraard niet. Waarom ik wel schrijf. Reden 1. Ik schrijf om te ontdekken, om te leren, om honderd personen in één leven te zijn. Om alles mee te maken. Maar één per soon kunnen zijn, maar één leven leiden, maakt me verdrietig, het is zo beperkt, en k ken maar één manier om onsterfelijk te worden. Ik weet niet hoe het met jou zit, maar ik ben als de dood voor de dood. Niet voor het doodgaan, maar voor het niet meer zijn. Voor ik vertel hoe je onsterfelijk wordt, moet ik iets anders vertellen. Mijn dochter is 8. Ze schrijft boeken. Mijn zoon is 5. Hij kan 'vis' lezen. Ik ben zo trots. Ik heb me geregeld afgevraagd waarom ik schrijf. Vaak is het geen gemakkelijk proces. Maandagochtend. Ik heb mijn kinderen naar school ge bracht. Ik kom thuis. Ik ben schrijver, dus naast de opengeklapte laptop wachten een min of meer constante berg was, een vol aanrecht, tafelkrui mels en - vooruit, een kop koffie. Omdat ik in de eerste plaats schrijver ben, en pas in de derde, vierde of vijfde instantie huisopruimer, krijgt het verhaal altijd voorrang. Maar de och tenden dat het klikt, direct, tussen mij en het verhaal, zijn zeldzaam. Het is moeilijk om me erin te storten. Aflei ding is slechts een berichttoon weg. Het is spelen met mijn ego. Het is in het donker zoeken in de rotzooi in mijn hoofd. Het is gaatjes prikken in mijn hart. Het is nachten in m'n eentje op de uitkijk staan. Waarom ik niet schrijf. Ik schrijf niet Oproerkraaier In de inkt van Anne Eekhout zitten piepkleine megafoontjes. „Ik ben een klokkenluider." 501 zaterdag 10 maart 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 114