Paters boos: winkel verkoopt 'hun' bier 10 INTERVIEW OLCAY GULSEN Fashionista Olcay Gulsen (37) worstelde de afgelopen jaren met haar bedrijf en zichzelf. Na haar mentale dip doet ze een stap terug bij SuperTrash. Nu weet ze: „Niemand is 100 procent gelukkig." Ga mee met Peter Langhout Reizen Iron girl-shirt, peperdure Balenciaga-hakken en jeans gestroomlijnder dan het schaats pak van Kjeld Nuis. Zakenvrouw en Wie is de mo/?-revelatie Olcay Gulsen straalt in het SuperTrash-hoofdkwartier meer dan alle geëtaleerde bling-bling creaties bij elkaar. Oorzaak: ze wisselde haar dieet van talloze Red Bulls en sigaretten in voor theetjes en een sporadische haal uit de e-smoker. Ook mentaal heeft ze zichzelf weer op de rit na een periode vol huilbuien en burn-outgevoelens waarbij onverwerkt familiezeer om de hoek kwam kijken. Gulsen had 'een kutjeugd' door haar schizofrene agressieve vader die zijn vier dochters en zoon re gelmatig de volle laag gaf. Jaren weigerde ze elk contact met hem, bang voor de emoties en stress die een weerzien met zich mee zou brengen. „Maar toen ik zo in de knoop zat, had ik begin 2017 ineens de behoefte om die relatie te fiksen en te lijmen. Puur om mezelf beter te voelen. Egoïs tisch, maar ja. Ik was compleet overwerkt en al twee jaar zo over mijn eigen grenzen heen gegaan dat ik steeds verder weg gleed. Alleen maar kon janken als ik 's avonds thuis op de bank zat. Ik was uitgeblust, had nergens zin in. Ik wist dat het an ders moest, dat ik mijn leven opnieuw moest in richten. Het kostte me alleen enorm veel moeite dat te aanvaarden." Maar ze zette door. Gulsen stopte als CEO bij haar bedrijf- 'ik voel enorme opluchting' - en richt zich meer op creatieve processen van haar vak en tv-werk. Dit najaar komt zij bij de publieke om roep met een docu-serie over ondernemen. Ko mende week verschijnt haar boek SuperOlcay dat ze met journalist Karin Kuipers schreef. „Ik had op een zondagochtend om 8 uur een zake lijk gesprek met een marketingdirecteur van een groot concern, terwijl ik me de hele week kapot had gewerkt. Geen idee meer waarom ik op dat tijdstip wilde vergaderen. Bizar als ik eraan terug denk. Na vijf minuten barstte ik midden in de broodjeszaak waar we zaten keihard in huilen uit. Die man moet wel gedacht hebben: wat een freak is dit. Hij vroeg: 'Wat is er?' Ik zei: 'Ik weet het niet'. Maar hij moet iets aangevoeld hebben want hij raadde me twee zelfhulpboeken aan. Ik kocht ze meteen, maar heb ze niet eens opengeslagen. Alles stond op rood." „Als je bedrijf groeit, doe je steeds minder waar je goed in bent en heb je steeds meer verplichte nummers. Kortom: ik had te weinig tijd voor het ontwikkelen van collecties en moest me richten op het zakelijke en financiële deel. Maar ik ben geen geboren CEO die op een sinaasappelkistje gaat staan en zegt: 'Jongens, dit is mijn visie'. Ik stak te veel energie in iets waar ik nooit goed in zou wor den en had op een gegeven moment het idee dat ik op alle fronten tekortschoot. Dat wilde ik verbloe men en daardoor ging ik nog harder werken ter wijl ik de zaken niet onder controle had. De nieuwe lijn St. studio sloeg niet aan en ik kocht twaalf verliesgevende winkels terug van franchi- sers. Het bedrijf had daardoor een heel slecht jaar, we moesten reorganiseren." „Nee. Ik ben heel goed in mezelf isoleren en ca moufleren hoe ik me voel. Ik had hulp moeten zoe ken: een shrink met alles erop en eraan. Maar dat deed ik niet omdat ik al mijn hele leven de instel ling heb: ik fiks het zelf, ik ben sterk. Nu ik mijn ei gen zwaktes ken, wil ik meer delen met anderen. Maar ik zou liegen als ik zeg dat ik hele weekein den met mijn zussen op Vlieland ga doorbrengen. En mijn vriend hoeft niet te denken dat ik nu om zes uur 's avonds thuiskom. Ik heb nog steeds am bitie. Misschien moet ik wel aan de kinderen. Want dat besluit kan ik niet heel lang meer uitstel len. Maar ik voel die wens niet van binnenuit. Als ik vriendinnen met kinderen zie denk ik niet: wauw. Maar: mwaohhh." „Nooit. We zijn heel harmonieus, hebben geen woordenwisselingen. Misschien wel vanwege onze heftige tijd thuis. De enige die kritiek op mij heeft, is mijn vriend. Dat ik rommelig ben en de hand doeken verkeerd opvouw en meer van die onzin- dingen die in mijn wereld niet bestaan. Dan denk ik: ja ja, je hebt je punt nu wel gemaakt." „Een keer per maand. Hij zit niet langer in een in richting, is uitbehandeld. En dat terwijl hij schizo freen en zwaar verslaafd is. De helft van zijn leven was hij geïnstitutionaliseerd. Kreeg hij medicij nen, was er ritme en regelmaat. Nu niet meer. Ik vind het zwaar hem te zien, maar heb geaccepteerd dat hij ziek is en dat de agressie erbij hoort. Ik heb hem vergeven. Dat kon ik als kind niet, maar be grip komt met de jaren." „Vaak: je bent zo anders dan ik dacht. Maar ik ben SS w 1N9E3 TOÊfS W-iaï WESTVLETEREN De paters van de Sint-Sixtusabdij in het Belgische Westvleteren zeggen nooit toestemming te hebben gegeven voor de verkoop van hun bier door supermarkt Jan Linders. Hun bier is slechts be perkt te verkrijgen en alleen voor particulieren bedoeld. „Jan Linders vraagt vijf keer zoveel als wij er voor vragen. Dat gaat helemaal in tegen de geest waarin wij hier leven", zegt één van de paters. Jan Linders verkocht gisteren in alle zestig winkels vijf kratjes met elk 24 flesjes trappistenbier van deze abdij. Het gaat om Westvleteren Blond (5,8 pro cent alcohol), Acht (8 procent alcohol) en Twaalf (10,2 procent alcohol). De klant mocht maxi maal twee flesjes a 9,95 euro ko pen. Nog voor de winkel open was, stonden er al bierliefheb bers voor de deur. Twee kratten Intussen kregen de paters van Sint-Sixtus lucht van deze actie 'die haaks staat op waar wij voor staan'. Ze brouwen het bier zonder winstoogmerk en ver kopen het bij de abdij aan parti culieren. De klant moet reserve ren. Datum, tijdstip en kente ken van de auto worden vastge legd. De liefhebber krijgt twee kratten mee en mag na zestig dagen een nieuwe bestelling doen. De prijs per flesje is onge veer 1,45 euro tot 1,87. Linders zegt 'via partners' aan het bier te zijn gekomen. Wie dat zijn, wil de woordvoerster niet zeggen. „Kan best dat de paters daarom van niks weten. Om zo veel mogelijk mensen hiervan te laten genieten, ver kopen we maar twee flesjes per klant. De prijs lijkt hoog maar er zit zeer weinig marge op." Wilms benadrukt dat het om een eenmalige actie gaat. Of de supermarkt nog contact gaat opnemen met de paters voor ex cuses? „Dat zou kunnen." zaterdag 10 maart 2018 GO Annemart van Rhee Wat was de druppel waardoor je besloot: ik moet veranderen? Waarom liet je het zover komen? Ik had hulp moeten zoeken' Waarschuwden je vriend of zussen: Olcay zo kan dit niet langer? Krijg je weieens kritiek van je zussen? Zie je je vader nog? Je bent de verrassing van Wie is de MolWat voor reacties krijg je? 3 dgn busreis all inclusive Rijn en 10 dgn busreis Hart van Italië Moezel Compleet v.a. 569 Reiscode: BE44376 Compleet v.a. 209 Reiscode: BE40094 Ontdek de hoogtepunten van Toscane en All inclusive busreis door het Rijn- en Moezel- Umbrië. Bezoek Val d'Orcia, Assisi, Perugia, gebied, incl. excursies naar o.a. Koblenz, Pitigliano en nog veel meer. Cochem en Boppard. O Vertrek4mei metvertrekgarantie O Div. data metvertrekgarantie 10 dgn busreis Kroatische Rivièra 14 dgn Portugal en Spanje Compleet v.a. 469 Reiscode: BE44182 Compleet v.a. 729 Reiscode: BE42497 Een busreis naar Kroatië met schitterende Bezoek o.a. steden zoals de havenstad excursies naar de Plitvice Meren, de grotten van Porto, kanalenstad Aveiro, Madrid en Postojna, Rovinj en o.a. Opatija. Barcelona. O Div. data metvertrekgarantie O Div. vertrekdata metvertrekgarantie Veel vakanties met vertrekgaranties! peterlanghout.nl/0172-468800 Persgroepio

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10