8 Op het schoolplein gaat het opeens alleen nog maar over Snobby Shores, boogie bombs en assault rifles. De game Fortniteis in korte tijd uitgegroeid tot een rage onder jongeren. GAME RAGE Persgroep wint nepnieuwszaak De Europese commissie tegen nepnieuws heeft bakzeil ge haald in een zaak tegen de Gel derlander. Een artikel met de maker van de Buk-raket, dat op de website van de regionale krant heeft gestaan, is onte recht aangemerkt als nep nieuws, geeft EU vs Disinfo toe. Het artikel is inmiddels verwij derd uit de database op de site van de commissie. Dit in reac tie op een klacht van De Pers groep, uitgever van onder meer de Gelderlander en landelijke kranten als het AD en de Volks krant. De Gelderlander was een van de drie Nederlandse media die onlangs door EU vs Disinfo in de beklaagdenbank werden gezet. Klachten over berichten van websites GeenStijl en The Post Online zijn al eerder inge trokken. Vrouwenstaking succes Op Internationale Vrouwendag hebben in Spanje 5,3 miljoen mensen het werk neergelegd om steun aan vrouwen te be tuigen, bijvoorbeeld in de strijd tegen lagere betaling. Alleen in Spanje kon met steun van de bonden worden gestaakt. Celstraf voor witwasser De rechtbank in Lelystad heeft de 40-jarige Mustafa Y. uit Zee- wolde achttien maanden cel, waarvan zes voorwaardelijk, opgelegd voor zijn rol in een witwasoperatie. Criminelen kochten dure horloges bij hem om hun winsten wit te wassen. Seks met minderjarige Elf mannen wor den door justitie vervolgd op ver denking van seks tegen betaling met een minderjarige jongen. De ver dachten, in de leef tijd van 38 tot 61 jaar, zouden dat onafhankelijk van elkaar hebben ge daan. Onder hen is ook oud-plaatsver- vangend hoofdoffi cier van het functi oneel parket en fraudespecialist Vincent L., die on langs is ontslagen. De mannen wer den vorig jaar aan gehouden, tussen februari en eind juli. De zaak kwam aan het licht nadat de ouders veront rustende berichten op de smartphone van hun zoon had den aangetroffen. Makro: vies vlees in de ban De Nederlandse groothandel Makro haalt rundvlees producten van het omstreden Belgi sche vleesbedrijf Veviba uit voorzorg uit de schappen. Ook wordt de sa menwerking met de van fraude be schuldigde onder neming stopgezet. Makro benadrukt dat het verdachte diepvriesvlees niet is verkocht. Vorige week bleek dat bij Veviba meer dan de helft van de producten niet in orde was. Vijftien jaar cel voor overval Voor de woning- overval in het Drentse Gees, waarbij op 30 juni 2016 een 69-jarige man om het leven kwam, zijn voor de rechtbank in Assen celstraffen tot vijf tien jaar geëist. Volgens de officier van justitie hebben drie van de vier verdachten zich schuldig gemaakt aan doodslag. De aanklager eiste vijf tien jaar cel tegen Abdelhak B. (28) uit Amsterdam en Anouar K. (27). De 25-jarige Yero V. uit Antwerpen hoorde dertien jaar eisen. Hij is de enige die heeft be kend. Zijn strafeis is lager, omdat hij niet eerder is ver oordeeld voor ge weld. vrijdag 9 maart 2018 Je bent Fortnite! BRUSSEL PARALYMPIËRS De Noord-Koreaanse paralympiërs komen aan in Zuid-Korea. Vandaag zullen zij niet met hun zuiderburen onder één vlag deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen. Japan heeft namelijk bezwaar gemaakt tegen de gezamenlijke vlag. Daarop staat een herenigd Korea, inclusief een eilandengroep waar Japan aanspraak op maakt, foto reuters MADRID LELYSTAD AMSTERDAM AMSTERDAM GEES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8