REN ATE WENNEMARS 'Als ik in de duikboot was gebleven, waren we allebei gestorven' 6 Column Y~ Zo... Nog op vakantie ge weest?" Je kijkt naar jezelf. Je ziet er niet uit met dat natte haar dat om je gezicht kleeft en die grote cape. Je voelt je kwets baar, maar je geeft jezelf over. Aan je kapper. Want die is wel wat ge wend. Je hoofd is gemasseerd met shampoo, die lekker zoet rook. De aanraking was fijn. Spoelen met warm water. De hand over je haar. En dan nog een keer die shampoo. Van binnen word je een beetje zacht. Je ontspant. begint vaak heel luchtig; over het weer, over va kanties. Makkelijke on- derwerpen. Misschien voel je eerst een beetje irritatie, want je had je nog zo voorgenomen om er in stilte van te genieten. Want dat verdien je: genieten. Of niet? Je twijfelt. Er knaagt iets. Ben je het wel waard om hier zo te zitten? Om dat geld aan jezelf uit te geven? Je voelt je steeds kleiner worden. Maar het gesprek kabbelt voort. De kapper vertelt steeds minder. Luistert. Iemand die luis tert. En tijd heeft. En je durft ineens. Je durft geen aangifte te doen, maar ineens durf je je wel te openen voor de kapper. Het zal de rust, de aandacht en de aanraking wel zijn. Dus je vertelt. het wel. Natuurlijk heeft niet elke mishandelde vrouw blauwe plek ken in haar hals en natuurlijk stort niet iedereen haar hart uit bij de kapper. Maar sommige kappers... halve psychologen zijn het soms. Die openstaan voor wat iemand te vertellen heeft. De juiste vragen stellen. Wat moet je je eenzaam en moedeloos voelen wanneer zelfs je buren de andere kant op kijken. Zoals PvdA- Kamerlid Kirsten van den Hul overkwam. Zij werd jarenlang door haar partner mis handeld, maar durfde nergens haar verhaal te vertellen. Uit schaamte. Ik ken kappers die boeken zou den kunnen vullen met verhalen van hun klanten. Want dat zijn het natuurlijk: klanten. Maar wil dat zeggen dat je geen belangrijke rol kunt spelen? Ik lees dat één op de drie vrouwen in Nederland te ma ken heeft met huiselijk geweld. Eén op de drie! Niet elke kapper heeft er de sensitiviteit voor, maar wanneer je als kapper daar een verschil kunt maken, waarom niet? maatschappij. We zijn verant woordelijk voor elkaar en moeten elkaar helpen. Ook al is dat soms door een grote, ongemakkelijke stap te zetten. Aangifte doen durf je niet, het de kapper vertellen wel Dat zei hij tijdens de eerste dag van zijn rechtszaak in Kopenha gen. Volgens Madsen hadden hij en Wall een 'prachtige avond die eindigde met een ongeluk'. Er was geen sprake van seks, verklaarde hij gisteren. De 47-jarige uitvin der stelt dat er een drukprobleem ontstond in de cabine van de on derzeeër. Zelf, zei Madsen, was hij buiten en lukte het hem niet met een de luiken open te krijgen. Toen hij daar uiteindelijk toch in slaagde, trof hij Wall 'levenloos aan'. Hij zei nog geprobeerd te hebben eerste hulp te verlenen, maar dat het onmogelijk was om binnen te blijven. „Het risico be stond dat we dan een onderzeeër met twee doden zouden hebben." Kim Wall (30) was aan boord voor een interview met Madsen. Hij wordt ervan beschuldigd dat hij haar heeft vermoord, in stuk ken gesneden en in zee heeft ge gooid. Ook wordt hij verdacht van seksueel geweld. Dat Madsen in eerste instantie loog over de dood van Wall, kwam 'omdat hij in volledige ont kenning' was, zo zei hij. Ook wilde hij niet dat de hele wereld wist hoe Kim Wall aan haar einde kwam. Over de boordradio van zijn onderzeeër had Madsen de autoriteiten laten weten dat hij W Madsen kent 'geen empathie of schuldgevoelens' Wall op een eiland bij Kopenha gen had laten uitstappen. Later werd haar lichaam in stukken in zee gevonden. Aanklager Jakob Buch-Jepsen ging in op de mentale toestand van Madsen. De Deen heeft vol gens artsen narcistische en psy chopathische trekjes. Volgens hen is hij op seksueel gebied 'pervers' en 'heel afwijkend'. Ook kent Madsen volgens het psychiatrisch rapport 'geen empathie of schuld gevoelens'. VANAF 45.949 OF 299 FINIANCIAL LEASE PER MAAND* vrijdag 9 maart 2018 GO Bi de kanoe En dan komt dat gesprekje. Het Of het zo weieens gaat? Ik denk We vormen met zijn allen deze Renate Wennemars vervangt Nynke de Jong tijdens haar zwangerschapsverlof. De Deense uitvinder Peter Madsen houdt vol dat de Zweedse journaliste Kim Wall door een ongeluk om het leven kwam aan boord van zijn on derzeeër. Wel geeft hij toe dat hij het lijk in stukken heeft ge sneden. Sander van Mersbergen Rotterdam/Kopenhagen Rijplezier kent vele vormen: de Jaguar XE Prestige Pro Edition met een 20t benzinemotor (147 kW/200 pk) biedt ze allemaal. Genieten begint hier met een volledige uitrusting en een voordeel tot 5.165. Vervolgens geniet u elke dag van zijn oogstrelende design, ongeëvenaarde rijgedrag, efficiënte brandstofverbruik en lage C02-emissies. Ook de 3 jaar gratis onderhoud zal u zeker aanspreken. De Jaguar XE is ook beschikbaar met diverse dieselmotoren. Meer informatie bij de Jaguar dealer. jaguar.nl Standaard o.a. - 8-traps automaat - Navigatie (SD) met achteruitrijcamera - Park Distance Control voor en achter - Bi-Xenon koplampen met LED dagrijverlichting - Generfd leder incl. verwarmbare voorstoelen ■■■■Agarantie onderhoud! THE ART OF PERFORMANCE Min./max. gecombineerd verbruik: 4,1-8,1 1/100 km, resp. 24,4-12,3 km/l, C02-uitstoot resp. 106-194 g/km. Consumentenprijs incl. BTW, BPM, registratiekosten, recyclingbijdrage en kosten rijklaar maken. Afgebeeld model kan zijn uitgerust met opties en/of accessoires. Alleen geldig op 18MY voorraadauto's. Het zakelijke financieringsaanbod betreft een Financial Lease via Jaguar Financial Services, handelsnaam van FCA Capital Nederland B.V. Voor de complete berekening kijk op jaguar.nl/aanbiedingen. Actie geldig tot 31 maart 2018. Wijzigingen en typefouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6