I Bij oma thuis 6 INDE ETALAGE Liters koffie en thee drinken we op de werkvloer. Je kunt die in een papieren bekertje gieten, maar dat drinkt lang niet zo lekker als thee uit een mok. Met een eigen exemplaar raak je 'm nooit kwijt. Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: vloerbedekking leggen 1. Ogen 2. Fiep 4. Circus x Y\ 3. Overlopend DE KLUSVROUW Laathetoveraan de specialist In welke richting leg je de pool? vrijdag 9 maart 2018 GO €18, Vitra €21,95 per twee, Serax €17, Alessi Niet mokken €9,95, House Doctor Vandaag zou mijn oma jarig zijn, ze zou dan 112 jaar zijn geworden. Maar ze is al 22 jaar dood. Mijn opa overleed kort daarvoor. Ze woonden sinds een paar jaar in een aanleun woning, omdat het thuis niet meer ging. Ik herinner me nog de grijze vloerbe dekking. Het boekenkastje dat bij de voordeur stond, staat nu in mijn woonka mer. Want ja, na hun overlijden moest het huis worden leeggehaald. En de vloer bedekking moest er ook weer uit. Zonde, vond ik. Bij ons thuis lag vloerbe dekking waarvan delen kaal waren, het was tijd voor iets nieuws. Als 14-jarige stelde ik mijn moeder voor: laten we de vloerbedekking van opa en oma eruit halen en bij ons neerleggen. En zo is ooit mijn passie voor klussen ontstaan. Eerst haalde ik onze eigen oude vloerbedekking eruit. Wat een ramp! Het was muurvast gelijmd en een stof dat die klus gaf... Toen dat gedaan was ging ik aan de slag met de vloerbedekking van opa en oma. Best lastig, een rol van vier meter ver plaatsen. Ik schafte mijn eerste gereedschap aan: een stanleymes. Daarmee is het gelukt. De vloerbedekking heeft nog vijftien jaar in ons huis gelegen. Als je vloerbedekking of zeil nieuw koopt, zit er meestal legservice bij. Deze mensen leggen zo vaak vloerbedekking, dat ze er behoorlijk be dreven in zijn en het dus heel netjes en vlot doen. Laat het leggen in dat geval aan de leverancier over, is mijn advies. In mijn geval was er na tuurlijk geen legser vice. En niet alle winkels bieden die aan. Op zich is vloerbedekking leg gen goed te doen, je hebt er niet veel voor nodig. Kies eerst hoe je de pool neerlegt. Kijk je in de richting van de polen, dan ziet het er voller uit. FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50