irs 5 Wonen in de Zak van Zuid-Beveland V KIJK VERGELIJK De ramen zijn zo hoog, een vliegengordijn is daar niet voor te vinden keuken. Het granieten blad hebben we zelf samengesteld: zoveel procent geel, zoveel procent bruine steentjes enzovoorts. Het Aga-fornuis had ik bij een vriendin gezien. Het staat constant aan en is op gas, dus wij wil len graag dat het aardgas blijft." Uitzicht Kees: „We hebben hier weer net zulk uitzicht als in Rotterdam. Vanuit de woonkamer hebben we zicht op de boomgaard, aan de achterkant kijken we uit over de landerijen." Lieneke: „In de zomer zetten we de schuifpui open, maar dan moet ik wel de gordijnen dichthouden voor de vliegen. De ramen zijn zo hoog, daar is geen vliegengordijn voor te vinden. Sowieso is alles hier groot, anders is het geen gezicht. De houten eettafel wilde ik bijvoorbeeld graag hebben. Die is drie meter lang. We zijn eigenlijk met alles blij. De kleur van de muren zag ik in een woonmagazine. Hij heet putty en is van een duur verfmerk, maar wij hebben hem laten namaken. Het geeft rust. Het enige dat me stoort, is dat we de verkeerde verfsoort voor het houten plafond hebben gebruikt. Die vergeelt, dus dat moet over." Kachel Kees: „In de woonkamer wilden we eerst een grote Franse schouw, maar wat we zagen was het steeds niet he lemaal. Toen zei iemand: 'Waarom geen speksteenkachel?' Die hoeft maar vier uur te branden en dan blijft hij warmte uitstralen door de spek steen. We gingen naar een winkel voor een gestuukte kachel, maar toen zagen we deze in de etalage staan." Lieneke: „Deze vonden we veel stoerder. Vaak zie je dat stenen ka chels groenachtig blauw zijn. Dat vond ik niet mooi, het moest wel grijzig zijn en dat was deze." Kees: „Hij woog 1900 kilo. We heb ben hem opgebouwd in stukjes. Hij staat op klinkertjes uit de oude boer derij. Er hebben ik weet niet hoeveel koeien en paarden op gestaan." Even voorstellen BID vrijdag 9 maart 2018 ff De speksteenkachel weegt 1900 kilo en staat op klinkers uit de oude boerderij. Het Agafornuis in de keu ken staat altijd aan. De houten eettafel is drie meter lang. Lie- neke: „Alles moet hier groot zijn, anders is het geen gezicht." FOTO'S MARCELLE DAV DSE in Nisse Lieneke van der Kloos Kees van der Kloos (70) heeft een bouw- adviesbureau, Kloos- Up, echtgenote Lie neke van der Kloos (57) geeft dressuur- les. Ze wonen samen met hun Mechelse herder Lolek, kater Roekie en vijf paarden D'lndy, Barney, Gul- liver, Resoluut en Re- genglanz in een door henzelf verbouwde woonboerderij in Nisse. Nisse Adres: Gerbernesse- weg 10 Prijs: €129.500 k.k. Bouwjaar: 1938 Kenmerken: Twee- onder-een-kapwo- ning met twee slaap kamers. In 2008 grondig verbouwd. Voorzien van vloer verwarming, een dak kapel, kunststof ko zijnen en dubbel glas. Nisse Adres: Dorpsplein 18 Prijs: €229.000 k.k. Bouwjaar: 1817 Kenmerken: Rijks monument met ach tertuin en overtuin van 250 m2 daarach ter. Met inpandige, betegelde schuur/ bergruimte/bijkeuken met dubbele deuren en achterom. Rond 1977 gerestaureerd. Oudelande Adres: Everingseweg 2 b Prijs: €169.000 k.k. Bouwjaar: 2010 Kenmerken: Hoek woning in rustige straat met prima par keergelegenheid. De perceeloppervlakte is 97 m2 en de in houd van het pand is 337 m3. 's-Heer Arendskerke Adres: Landweg 13 Prijs: €585.000 k.k. Bouwjaar: 1850 Kenmerken: Zeer ruime woonboerderij, die in de loop der tijd verbouwd is tot de huidige vorm en inde ling. Met tuin, schuur en ruime woonkeu ken. De perceelop pervlakte is 1.635 m2. Nisse Adres: Vernoven- hoekstraat 7 Prijs: €219.500 k.k. Bouwjaar: 1993 Kenmerken: Goed onderhouden vrij staande woning aan rustige, doodlopende straat in kindvriende lijke wijk. Met tuin, garage met zolder en drie slaapkamers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49