3 Prenten op je muur Gouden toilet Hulp van een olifant minaat is meer geschikt. Een leren bankstel is beter dan één van stof. Het loont de moeite, we horen vaak van patiënten dat het verschil maakt. Het is wel van belang om het grondig aan te pakken." Vriezer Voor matrassen, kussens en dekbed den zijn speciale hoezen te koop waar de huisstofmijt niet doorheen kan. Het is verstandig om bedden goed minimaal eens in de twee we ken op zestig graden te wassen. Daar kan de huisstofmijt niet tegen. Als het beddengoed daar niet tegen kan, mag je het ook 24 uur in de vriezer stoppen. Dat is even effectief. Van Voorst: „Verder is het belangrijk je huis voldoende te luchten. Laat ventilatieroosters open staan en zet een raam op een kier, ook in de win ter." Verhelst neemt al deze maatrege len, want het helpt tegen haar klach ten. Ook al moet ze inleveren op sfeervolle inrichting. „Het is lastig een balans te vinden tussen gezellig heid en anti-allergische maatregelen. Ik ben van nature niet zo'n opge ruimd type. Kleedjes en mooie gor dijnen maken het gezellig, maar dat kan ik beter niet doen. Ik heb alleen koude materialen in huis: rolgordij nen en gladde vloeren. Geen gezel lige gebreide poef of schapenvachtjes voor mij. Ik heb één vloerkleed. Een kleine concessie. Zo vind ik het best gezellig qua inrichting en hoefik óók geen pillen te slikken." Bloemen Ook Nancy van den Heuvel (45) uit Arnhem heeft veel baat bij de maat regelen die ze in huis heeft genomen. „Het werkt. Een hoes om mijn ma tras vind ik te benauwd, zeker in de zomer, maar ik heb wel een hoes om mijn kussen en een wasbaar dekma- tras. Mijn interieur is vrij kaal en glad met rolgordijnen en laminaat. Dat is makkelijk schoon te houden." Alles wat van stof is, zoals kussens en stoeltjes, koopt ze regelmatig nieuw. „Gelukkig hou ik van kaal. Ik Mijn interieur is vrij kaal en glad met gordijnen en laminaat. Dat hou ik makkelijk schoon maak het gezellig met bloemen en kleuren. Ik kijk bij alles of het niet te stoffig is. Zelfs bloemen kunnen stof fig worden als je ze niet goed nat houdt. Daar word je handig in. Voor mij werkt het zo goed dat ik met mijn medicijnen ben gestopt." Pollenhor Als je geen allergie voor huisstofmijt hebt, maar voor pollen in je tuin, zijn juist het voorjaar en de zomer pro blematischer. „Het is belangrijk pol len te vermijden", zegt Van Voorst. „Lucht je huis in de vroege ochtend en late avond. Dan is de hoeveelheid stuifmeel in de lucht meestal het laagst. Plaats een pollenhor, een spe ciale hor die zorgt dat er geen pollen naar binnen komen. En droog de was liever niet buiten. Het stuifmeel kan eraan blijven kleven." Sommige hooikoortspatiënten mijden de tuin. Marjolein Vos (23) uit Zeewolde heeft haar tuin zo inge richt dat ze in elk geval naar buiten kan. „Mijn ouders hebben de tuin, toen ik nog thuis woonde, helemaal betegeld met een paar borders aan de zijkant. Geen gras voor ons. Ze checkten regelmatig of er geen paar- denbloemen in de borders groeiden. Als ik daarmee in aanraking kom, krijg ik onmiddellijk rode ogen." Nu ze op haarzelf woont, doet ze hetzelfde met haar tuin. Mijn vriend let op de aanwezigheid van paarden- bloemen. Ik werk zelf nooit in de tuin. Helaas helpt het niet op dagen dat er veel pollen in de lucht zijn. Dan heb ik zelfs in mijn betegelde tuin last en is binnen blijven de enige optie." TIPS Zo stop je het niezen in huis vrijdag 9 maart 2018 GO M Met de nodige maatregelen tegen allergie bespaar je je een hoop genies en gesnotter, illustratiesaskia van der linden Nancy van den Heuvel Bewaar boeken en spullen in een afgesloten kast, dan zweeft er min der stof rond. Houd je huis leeg, kies voor af neembare materia len, vermijd (vloer)kleden. Kies voor lamel len, rolgordijnen en jaloezieën in plaats van stoffen gordij nen. Koop een anti- allergische stofzui ger. Koop een speci ale hoes voor om je matras. Een luchtreiniger houdt de lucht in huis schoon. Er zijn planten die de lucht zuive ren. Ze nemen via hun bladeren scha delijke stoffen op uit de lucht en bre ken die af. Het zijn natuurlijke lucht verfrissers. De le- pelplant en krulva- ren zijn voorbeel den hiervan. Ventileer je huis. Het dier uitje boek op je muur. Dat kan met de nieuwe be- hangcollectie van Kek Amsterdam, die sa menwerkt met uitge verij Lemniscaat. Hierop staan tekenin gen uit prentenboeken van Alice Hoogstad, Martijn van der Linden en Mark Janssen. Zo is er het dierenbehang (69,95 euro) van Van der Linden met flamingo's of dino's. Je toilet is goud waard. Het gouden ontwerp Charley (wc-borstel, 99 euro) Maurizio (wc- rolhouder, 39 euro) is daarvoor dé blikvan ger in je toilet. Ze zijn gemaakt van hars met een glanzend gouden afwerking. Ze staan model voor de humoristische kijk die Studio Job en Seletti op high end design hebben. In Maurizio passen alle normale maten toiletpapier en de borstel van Char ley kun je vervangen door alle reguliere maten losse op- schroefbare wc-bor- stels. cadeau-cadeau.nl Voor kleine kinderen is het soms lastig bij de waterstraal van de kraan te kun nen. Jumbo Jr. van Peleg Design (12 euro) helpt daarbij. Wanneer je deze oli fant onder de kraan houdt, zorgt hij er voor dat de stroom water via de slurf omhoog spuit en dichterbij komt. Zo is het makkelij ker je tandenbor stel af te spoelen, of om een slokje water te nemen. //II tv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47