II II Anders dan in voorgaande jaren wil Zeeuws-Vlaamse club naar derde klasse 13 De voetballers van Clinge draaien mee in de top van de vierde klasse. Verdediger Bert Buijs en trainer MarioVermeirssen vinden dat de ploeg toe is aan een stap hogerop. zv Als het aan trainer Mario Vermeirs- sen had gelegen, zou vierdeklasser VV Clinge afgelopen zondag ge woon tegen koploper Meto uit Hoogerheide hebben gespeeld. De sneeuw gooide echter roet in het eten voor de trainer uit Nieuw-Na- men en zijn formatie. Zondag wacht met hekkensluiter Nieuw- Borgvliet een heel andere tegen stander voor de rood-witten. „We zijn niet al te geweldig uit de winterstop gekomen. Virtueel staan we nog steeds eerste, maar we hebben al onnodige punten laten liggen", zegt Vermeirssen. „Zo hebben we bijvoorbeeld verloren van laagvlieger WW'67. Toch had ik alle vertrouwen in een goede af loop tegen Meto. In de uitwedstrijd hebben we weliswaar kansloos met 3-0 verloren. Belangrijke kantteke ning is wel dat ze thuis op kunst gras spelen en daar simpelweg alles winnen." Nu wacht dus Nieuw-Borgvliet. „Sowieso is de vierde klasse tegen woordig vrij Brabants getint. Als je kijkt naar de top vijf zie je alleen ons staan tussen louter Brabantse Met dit team stabiel meedraaien in de derde klasse is realistisch teams. De honger om te promove ren is dan ook een stuk groter dan vroeger, toen we vooral teams uit Zeeuws-Vlaanderen tegenkwa men. Ik ben hier drie jaar geleden begonnen. Clinge was toen net ge degradeerd en de ambitie was ver te zoeken. Dat is nu wel anders. Het scheelt ook dat de derde klasse heel interessant is met vijf Zeeuws- Vlaamse teams. In de afgelopen ja ren hebben we ook vaak goed ge presteerd, maar zag je de motivatie dalen naarmate promotie dichterbij kwam." Als er een speler is die mister Clinge genoemd mag worden, dan is het Bert Buijs (33) wel. De verde diger ziet dit seizoen ook als het spelen. Soms kom ik hier nog wel eens op terug. Bijvoorbeeld laatst tegen IJzendijke. We stonden bij rust achter en ik vroeg me hardop af waar die ouderwetse Clingse vech tersmentaliteit was gebleven. Die vonden ze gelukkig weer terug in de tweede helft. Als je ons vergelijkt met Meto zijn we technisch abso luut de mindere. We moeten het verschil maken door onze strijd en conditie. Al zit er ook absoluut voetbal in deze ploeg. Daarnaast We moeten het verschil maken door strijd en conditie. Maar er zit ook voetbal in deze ploeg hebben we met Thomas Leegwater een speler, die op ieder moment in de wedstrijd het verschil kan ma ken." Bert Buijs beaamt de woorden van zijn trainer. „Ik wil nog even aanvullen dat we erg weinig kansen weggeven. Je snapt dat ik dat nog wel even wil benoemen als verde diger, haha. In het verleden heb ik al eerder in de derde klasse ge speeld, maar nooit langdurig. Met dit team denk ik echter dat stabiel meedraaien in die klasse een stuk realistischer is. We gaan dus met zijn allen vol voor het kampioen schap." ideale moment om te promoveren met Clinge. „Ik speel alweer acht tien jaar in het eerste van Clinge. Begonnen als aanvaller, maar gedu rende de jaren steeds verder terug gezakt. Dat hoor je inderdaad wel vaker. Er moeten nog veel wedstrij den gespeeld worden, maar ik heb er vertrouwen in dat we kunnen promoveren. Al is de selectie wel wat aan de krappe kant. Ik was per soonlijk wel blij met de afgelasting van afgelopen zondag. Ik ben 'een voetballer op leeftijd', dus zo'n hard en koud veld vind ik maar niks. Al zal ik mijn been nooit terugtrekken hoor. Dat vind ik trouwens een van de weinige verschillen met mijn beginperiode hier. Tegenwoordig zijn de spelers veel voorzichtiger en lichtgeraakter. De mentaliteit is echt een stuk softer geworden. Ver der is Clinge eigenlijk altijd de zelfde leuke vereniging gebleven. Je ziet dan ook heel weinig verloop binnen onze selectie." Als speler kwam Mario Ver meirssen talloze keren tegen Clinge uit. Met weinig succes. „Ik ben een kind van W Hulsterloo en kan me niet veel gewonnen wedstrijden heugen. Clinge was altijd een ont zettend lastige ploeg om tegen te vrijdag 9 maart 2018 Clinge heeft zin in promotie Bas Dingenouts Clinge -Bert Buijs (30) -Mario Vermeirssen Mario Vermeirssen, trainer van Clinge: „De derde klasse is met vijf Zeeuws-Vlaamse ploegen heel interessant geworden.", fotocamileschelstraete Tim Mechelink (witte broek) sticht namens Clinge gevaar voor het doel van IJzendijke. fotocamilieschelsraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41