0 0 0 0 0 Zeeuwse basisscholen krijgen vijf miljoen voor lagere werkdruk Vier verkiezingsthema's in H K Kieswijzer De PZC helpt je kiezen met de Kieswijzer 8 verkiezingen gemeenteraad VERKIEZINGSSERIE LANGS ZEEUWSE GEMEENTEN re De gemeenteraadsverkiezingen staan voor de deur. Stemt u op een partij of toch vooral op een persoon? Of heeft u helemaal geen idee? De PZC helpt u op weg. Met een digitale kieswijzer én een serie over alle Zeeuwse gemeenten. Vandaag aflevering 7: Wat speelt er in de gemeente Hulst? De oppositie die de raadzaal verlaat. Voor stellen afwijzen om dat ze van de coalitie komen, of omdat het plannen van de oppositie zijn. Een raadslid dat de partijen in de coali tie omschrijft als De Raad van Elf, omdat de stemverhoudingen stan daard eindigen in 10-11. En een bur gemeester die genoodzaakt is de raad erop te wijzen dat kwetsende teksten niet zijn toegestaan. Het zou het scenario van een te levisieserie kunnen zijn. Het was de realiteit in Hulst, tijdens de raadsperiode 2010-2014. Met poli tiek had het toen regelmatig weinig te maken. Voorstellen verdwenen - soms zelfs ongelezen - in de prul lenbak omdat ze de andere partij niet gegund werden. Het spel wordt nu nog geregeld hoog gespeeld, maar meer vanuit argumentatie dan de onderbuik. De coalitie, die bestaat uit Alge meen Belang Groot Hulst (ABGH), CDA, PvdA en Groot Hontenisse is hecht, maar niet langer één blok waarin discussie niet mogelijk is. Fractievoorzitter Ronnie Roctus van ABGH was vorig jaar bijvoor beeld kritisch over wethouder en coalitiegenoot Frank van Dries- sche, en dan met name over zijn communicatie rond Plan Perkpol- der. De wethouder moest zelfs met een héél bevredigende verklaring komen, 'anders kon hij niets anders dan opstappen'. Het liep uiteinde- lijk met een sisser af. De perikelen rond Perkpolder waren het hoofd thema tijdens de voorbije raadspe riode. Naast het gedoe rond de mo gelijk vervuilde en verzwakte zee dijk - die Rijkswaterstaat onder zoekt -, speelt de ophooggrond die gebruikt wordt voor de aanleg van de golfbaan in de westelijke Perk polder. Die voldoet wel aan de wet telijke eisen, maar is verontreinigd. Dat doet sommige omwonenden sidderen. Ook politici vallen over elkaar heen over de grond. Ook de kwestie rond Den Dul- laert hield de politiek bezig. Het ge meenschapscentrum in Hulst is vrijwel verlaten. Clubs zijn wegge lopen, vanwege slechte hygiëne en service. Nadat gymtoestellen wa ren afgekeurd, besloten basisscho len andere locaties voor de gymles te zoeken. Het college heeft het ge had met het stichtingsbestuur en probeert via de rechtbank subsidie terug te krijgen. Bovendien wil Hulst de gebouwen overnemen. In de raadzaal viel de term 'Den Dullaert' vrijwel elke vergadering. Alle partijen zijn het er over eens dat er zo snel mogelijk een oplos sing moet komen, maar wethouder Adri Totté kan niet veel. Een stich ting uit zijn panden zetten, blijkt zo makkelijk niet. Eén partij hield zijn mond over Den Dullaert, en over vrijwel alle andere voorstellen. Hulst Anders, de club van Den Dullaert-directeur en voorzitter Jan van Puyvelde, zweeg tijdens ie dere vergadering in alle talen. Van Puyvelde nam nooit zitting in de raad, ondanks genoeg voorkeur stemmen. Theo Rombout nam zijn plek over. Eind vorig jaar stapte hij over naar Groot Hontenisse. Die coalitiepartij heeft daardoor vier raadszetels. De vraag is of dat na de verkiezingen nog zo is, want 'Perkpolder' zou Van Driessches partij stemmen kunnen kosten, hoewel de partij liefst dertig kandi daten heeft. En wat gebeurt er met de PvdA, nu met drie zetels verte genwoordigd? Landelijk krijgen de sociaal-democraten tik na tik en dat zou ook lokaal zijn weerslag kunnen hebben. Bovendien heeft wethouder Diana van Damme zich met het nieuwe afvalbeleid niet bij iedereen populair gemaakt. Al zijn er onder haar supervisie ook stra ten en wegen opgeknapt. ABGH-wethouder Jean-Paul Ha- geman haalde de succesvolle Ves tingcross naar Hulst. Het CDA van Totté is altijd redelijk stabiel. En er is een nieuwe speler aan het schaakbord. De nieuwe partij HulstPlus zou zomaar flink kun nen scoren, vooral bij ouderen. Wat er ook gebeurt na 21 maart, het is voor iedereen te hopen dat de sfeer van acht jaar geleden nooit meer terugkeert in het Hulster stadhuis. Perkpolder Parkeren Ga naar pzc.nl/kieswijzer De vakbonden en minister Arie Slob van Onderwijs sloten vorige maand een werkdrukakkoord: lan delijk is 237 miljoen euro beschik baar om de hoge werkdruk van le raren te bestrijden. Deze week werd bekend hoeveel geld elke school krijgt. Een basisschool van honderd leerlingen ontvangt vol gend schooljaar ruim 15.000 euro (155 euro per leerling). De scholen Het is positief dat er eindelijk geld beschikbaar komt mogen zelf bepalen hoe ze het geld gebruiken. Dat kan bijvoorbeeld door een gymdocent aan te stellen, of een conciërge of onderwijsassis tent. Pim van Kampen, voorzitter van de Coöperatie Primair Onder wijs Zeeland, is blij. „Het is positief dat er eindelijk geld beschikbaar komt. Ik vind het sterk dat de scho len mogen beslissen waar ze het geld aan uitgeven. Ik heb er wel wat moeite mee dat scholen achteraf moeten verantwoorden dat het geld echt gebruikt is om de werk druk te verlagen. Dat is nogal sub jectief." Ondertussen gaan de stakingen door. De leraren willen, behalve een lagere werkdruk, namelijk ook een hoger salaris. Ze eisen 900 mil joen euro, terwijl de overheid 270 miljoen euro beschikbaar stelt. vrijdag 9 maart 2018 Onderbuik van Hulst zwijgt Bob Maes 0 Wij helpen u een keuze te maken. Vul de kieswijzer in op pzc.nl/kieswijzer De perikelen rond Perkpolder waren het hoofdthema tijdens de voorbije ra; Plan Perkpolder splijt de politiek en be woners van de gemeente Hulst. Moet het project kleiner worden opgezet? Voor: SP, HulstPlus, GroenLinks, D66 Neutraal: ABGH Tegen: VVD, CDA, PvdA, Groot Hon tenisse, Progressief Hulst In de binnenstad van Hulst moet tegenwoor dig overal betaald worden voor parkeren. Is het niet beter parkeren gratis te maken? Voor: Progressief Hulst, Groot Hontenisse, VVD, D66 Tegen: ABGH, CDA, PvdA, SP, HulstPlus, GroenLinks Woensdag 21 maart zijn de Gemeenteraadsverkiezingen. Vul de Kieswijzer in en ontdek snel met welke partijen in jouw gemeente je de meeste overeenkomsten hebt. De Zeeuwse basisscholen ont vangen vanaf volgend school jaar gezamenlijk zo'n 5 miljoen euro om de werkdruk van lera ren te verlagen. Dat bedrag loopt op tot 9 miljoen euro in het schooljaar 2021/2022. Cornelleke Blok Vlissingen - Pim van Kampen, onderwijs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36