Nieuwland krijgt hulp van Vlissingen Wonen aan het water in Zeeland A Wethouder zegt niets te verbergen te hebben en werkt mee aan onderzoek 7 Het aanzien van de Veerse politiek is alleen gebaat bij een grondig, onafhankelijk onderzoek naar de integriteit van wethouderJaap Melse. Veerhaven Alle Veerse gemeente raadsfracties scharen zich achter het be sluit van B en W een onafhankelijk ad viesbureau onderzoek te laten doen naar de integriteit van wet houder Jaap Melse. Dat de resulta ten van dat onderzoek pas na de gemeenteraadsverkiezingen be kend zijn, vindt de ene fractie ver- Je laat een slager ook zijn eigen vlees niet keuren velender dan de ander. Maar geen van de zittende fractievoorzitters verwacht dat de uitslag van de ver kiezingen sterk wordt beïnvloed door de 'affaire-Melse', meldden zij woensdagavond laat na een ver kiezingsbijeenkomst van de Fede ratie Ondernemersvereniging Veere. De Stichting Leefbaarheid Kom Domburg beschuldigt de Veerse wethouder van belangenverstren geling. Als eigenaar van een lodge in De Tien Torens in Zoutelande laat Melse kamers verhuren door een hoteleigenaar. Die hotelier heeft ook plannen voor een groot hotel op de plek van het KPN-ge- bouw in Domburg. Melse beoor deelt die plannen namens de ge meente, vindt Leefbaar Kom Dom burg, terwijl Melse stelt alleen lang eerder door de raad genomen be sluiten uit te voeren. Arie Schot van SGP/Christen- Unie, de partij van Melse, belde zijn collega-fractievoorzitters en hoorde van allen dat 'onderzoek door een onafhankelijk bureau de beste oplossing is'. Geen van de andere fractievoorzitters bestrijdt die uitspraak, maar de een zet er wat meer kanttekeningen bij dan de ander. Zo vinden de meeste fractievoorzitters het jammer dat het college niet eerder opdracht gaf in te zoomen op de integriteit van wethouder Melse. Als de 'han del en wandel' van Melse direct was nagegaan, had het onderzoek voor de verkiezingen kunnen wor den afgerond, stelt Pieter Wisse (CDA). „Nu kunnen we moeilijk coalitieonderhandelingen begin nen als er nog een onderzoek loopt over een kandidaat-wethouder." Maaike Walraven (PvdA/Groen- Links) had graag gezien dat raads leden betrokken waren bij de 'pre cieze onderzoeksopdracht'. Ma- rion van Stiphout van D66 vindt dat overdreven. „Een gerenom meerd adviesbureau, gespeciali seerd in integriteit, doet het on derzoek. Dat hoefik niet in twijfel te trekken." Ook Mineke Bierens (WD) juicht toe dat specialisten van buiten het onderzoek doen. „Je laat een slager ook zijn eigen vlees niet keuren." Adri Roelse (DTV) tilt er minder zwaar aan dat de uitslag van het onderzoek pas begin april bekend is. „We stellen een informateur aan om te kijken welke coalitie er kan worden geformeerd. Tegen de tijd dat de poppetjes worden inge vuld, ligt het rapport er wel." Alle fractievoorzitters betreuren dat Melse weken in onzekerheid blijft. De wethouder zit daar minder mee. „Ik heb zelf om een onafhan kelijk onderzoek gevraagd. Laat dat bureau grondig onderzoek doen. Ze mogen alle boeken en pa pieren inzien. Ik heb niets te ver bergen en kan alleen zo mijn naam laten zuiveren." Volgens voorzitter Krina de Visser van de dorpsvereniging heeft Nieuwland al lange tijd veel last van met name vrachtwagens uit Vlissingen-Oost die door het dorp rijden. Het gaat met name om kiepwagens. Die zijn zo breed als de smalle wegen in het dorp. Dat zorgt regelmatig voor gevaar voor fietsers en voetgangers en kinde ren met ouders op weg naar en van school. „We hebben dit anderhalf jaar geleden al aangekaart. Moeten er eerst doden vallen?" De overlast werd woensdag avond aangekaart tijdens een poli tiek debat in de kerk waaraan be halve Middelburgse ook Vlissingse politici deelnamen. „Wellicht is het brongebied van die wagens Vlissingen-Oost. Ik ken het pro bleem niet. Maar misschien kun nen wij iets doen", reageerde de Vlissingse wethouder De Jonge. De dorpelingen hadden hun Middelburgse volksvertegen woordigers uitdrukkelijk om toe zeggingen gevraagd bij het aan pakken van de overlast. Daarop kwamen suggesties als handha- Wellicht is het brongebied van die wagens Vlissingen- Oost - John de Jonge, wethouder ving, omleidingen voor verkeer dat niet in het dorp zelf hoeft te zijn en het zoeken naar mogelijk heden om de verkeersveiligheid te vergroten. Verder dan toezeggen dat ze hun best zullen doen gingen de partijen niet. www.woneninveerhaven.i De start van een mooi vooruitzicht Appartementen/penthouses vrijdag 9 maart 2018 WA Melse wast handen in onschuld René Hoonhorst Mineke Bierens (VVD) De inwoners van Nieuw- en Sint Joosland krijgen hulp uit onver wachte hoek bij het oplossen van verkeersoverlast door zwaar verkeer. De gemeente Vlissingen gaat Middelburg hel pen, belooft wethouder John de Jonge (economie). Maurits Sep Nieuw- en Sint Joosland Meer informatie: of neem contact op met de makelaars wonen met mooi vooruitzicht Appartementen met een fantastisch uitzicht over de Westerschelde Bouw reeds gestart, oplevering voorjaar 2019! Nog diverse appartementen beschikbaar Vanaf €258.500,-v.o.n. Projectontwikkeling: arcus Verkoop: STAD Q ZEELAND nvm makelaars T 0113-21 11 47 Neeskens T 0113 - 57 31 00 Wethouder Jaap Melse wordt verweten dat hij een projectontwikkelaar op de plek van het KPN-gebouw in Domburg een nog massaler hotel wil laten bouwen dan het hotel in Zoutelande (rechts) waarvan hij een lodge kocht, foto's lex de meester en ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35