£"l C9 ING flink in de fout r I Jeugddetentie voor straatrovers Klusjes 2 Sinds een jaar maakt de politie meer werk van meldingen over stalking. „Slachtoffers willen maar één ding: rust." Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl STALKING AANPAK Commentaar Iederland kan de zon in het water zien schijnen. Ne derland kan omgaan met een zekere ongelijkheid in inkomens en bezit. Maar er zijn grenzen. Als die worden overschreden is er meteen brede verontwaardi ging. Zoals bij het nieuws over de explosief gestegen en daardoor extreem hoge beloning van ING-topman Ralph Hamers. De baas van Hamers vergelijkt hem met een topvoetballen Die verdient toch ook veel? De Nederlandse vereniging van Commissarissen en Directeuren zegt nog maar eens dat de internationale banenmarkt nu eenmaal zo in elkaar zit. Ook zo'n dooddoener. Want Nederland kan best een eigen koers varen en een beetje rustig doen met de topbe- loningen. Mark Rutte liet zich ooit kernachtig uit over ban kiers die méér willen: 'Dan denk ik: ga dan naar Londen, toedeledoki!' Zo maakte de premier duidelijk dat Neder land niet bang is voor een gebrek aan topbestuurders. De affaire Hamers is extra pijnlijk omdat ING nog niet zo lang geleden door de belastingbetaler werd gered. Dat de raad van commissarissen en de topman van uitgerekend deze bank nu bewijzen dat zij lak hebben aan de Neder landse maatschappelijke verhoudingen, vraagt om een re actie. De regering bromt al. Terecht. Maar het wordt pas echt interessant als de aandeelhouders ingrijpen of als de klanten massaal met de voeten stemmen. ING verdient het. Nederland kan best eigen koers varen en een beetje rustig doen met beloning topbestuurders ALMANAK Tom (8) uit Goes houdt niet zo van klusjes. Niet dat hij daar vaak mee wordt gepest, maar de en kele keer dat hij zijn kamer moet opruimen of een bord naar de keuken moet brengen, gaat dat meestal gepaard met het nodige gemopper. Om die reden kreeg zijn vader direct een zwijgplicht opgelegd toen hij Tom gisteren ophaalde na de schooldag. „De juf zei dat het vandaag vrouwendag is", zei de jongen op verontwaardigde toon. „Maar niet tegen mama zeggen, hoor! Anders moet ik misschien allerlei klusjes gaan doen!" Beste voorlezers van Walcheren Crowdfunding cd Guimar Zorgen dat het stopt en erger voor komen. Dat wil de politie bereiken met een nieuwe werkwijze om stal king tijdig aan te pakken. In de regio Oosterscheldebekken werd er een jaar geleden mee begonnen. Inmid dels passen ook de basisteams Wal cheren en Zeeuws grepen. De moord zorgde voor een omkeer binnen de politie. In Til burg en Roosendaal begon een proef hoe stalking aan te pakken. Zeeland volgde vorig jaar. Bij een aangifte of melding van stalking wordt een checklist tevoor schijn gehaald. Aan de hand hiervan wordt het risico ingeschat. Bij con crete dreiging met geweld of angst bij het slachtoffer voor ern- Vlaanderen de methode toe. Aanleiding voor de nieuwe aan pak was de trieste dood van de ver pleegkundige Linda van der Giesen. Zij werd drie jaar geleden bij het TweeSteden Ziekenhuis in Waal wijk doodgeschoten door haar ex. Hoewel de vrouw meerdere malen aangifte had gedaan, was niet inge gaan seinen op rood. Dan wordt direct actie ondernomen. Als sprake is van mishandeling, vernieling of ernstige bedreigingen zal de dader natuurlijk aangehou den worden en voor de rechter ge bracht. Maar in lang niet alle geval len staat de stalker zijn ex naar het leven. Herhaaldelijk bellen, bericht jes sturen, rondhangen in de buurt. Voor het plegen van straatoverval len in Hulst en omgeving heeft de rechtbank in Middelburg gisteren drie jongelui veroordeeld tot jeugd detenties gelijk aan het voorarrest en taakstraffen. De zaak van een vierde verdachte wordt later behan deld. Een 17-jarige Hulstenaar kreeg 230 dagen jeugddetentie waarvan 180 voorwaardelijk, een taakstraf van 165 uur en een leerstraf van 35 uur opgelegd. Een even oude Middel burger werd veroordeeld tot 180 da gen jeugddetentie waarvan 153 voorwaardelijk en 120 uur taakstraf. Een 19-jarige inwoner van Klooster- zande incasseerde een straf van 150 dagen j eugdgevangenis, waarvan 118 voorwaardelijk en 120 uur taak. In alle gevallen was het onvoorwaarde lijke deel van de opgelegde jeugdde tentie gelijk aan het voorarrest. In de nacht van vrijdag 20 op za terdag 21 oktober 2017 beroofden de vier jongens, negen mensen. De 19- jarige Kloosterzandenaar had een auto en reed de drie overige ver dachten rond. Die bedreigden de slachtoffers met een nep-vuurwa- pen. De buit bestond uit een tele foon, geld, kleding en sleutels. De zaak van de vierde verdachte, een 17-jarige jongen uit Hulst, wordt in april behandeld. Dé specialist in kunststof kozijnen vrijdag 9 maart 2018 n Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Nina Lenselink (Acacia hof, Middelburg) en Ellis de Snoo (Cypressenhof, Middelburg) zijn de beste voorlezers van Walche ren. Zij wonnen de Wal- cherse voorronde voor de Nationale Voorlees- wedstrijd in Cinecity in Vlissingen. De twee mei den mogen naar de pro vinciale finale op zater dag 7 april in ZB in Mid delburg. De Zeeuwse winnaar staat woensdag 23 mei in de landelijke fi nale in Amstelveen. VLISSINGEN Om zijn droom te verwe zenlijken een eigen cd met een bigband uit te brengen, begint de Vlis- singse zanger Guimar (foto) een crowdfun- dingsactie. De jazzzan- ger, die deze zomer af studeert aan de Aca- demy of Music and Per- forming Arts in Tilburg, hoopt tegen de zomer een bedrag van 35 mille bij elkaar te hebben om de studio in te kunnen. Onder de gulle gevers wordt een huiskamercon cert verloot. Guimar treedt morgen op in De Stenge in Heinkenszand tijdens het jubileumcon cert van muziekvereni ging Euterpe. Tijdens de concertavond speelt hij repertoire van twee van zijn grootste helden: Mi- chael Bublé en Frank Si- natra. Meer plannen staan op de Facebook- pagina Guimar van der Weele. Lastige ex eerder op de korrel Theo Giele Middelburg Ad Roos Van Cittersweg 2a Arnemuiden T 0118 75 02 07 KROON KOZIJN, DE NUMMER 1 VAN NEDERLAND Middelburg Klanten Vertellen www.kroonkozijn.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30