tegenover clubs in discussie transfers Willem II en dat steekt bij ervaringsdeskundigen 23 OOK ZIJ ZWICHTTEN VOOR FANS u&KrPi.' EUROPALEAGUE het ook in Deventer bal bij de bus. Daar ging de discussie in de eerste plaats over de weggestuurde assis tent Paul Bosvelt. „Het publiek wilde weten hoe dat zat", aldus Gall. „Maar we hadden afgesproken dat we daar niets over zouden zeg gen. Dat escaleerde." Nog diezelfde nacht leverde Gall zijn contract in. „Bij de club was er de angst dat supporters de volgende wedstrijd het veld op zouden ko men bij een achterstand. Toen heb ik gezegd: dan kan ik maar beter stoppen. Van een icoon win je het nooit. Daar ga ik geen ruzie mee maken." Gall vindt dat je als trainer in principe niet moet weglopen voor supporters, maar kan de afwegin gen van zijn Willem Il-collega wel begrijpen. „Als hij denkt dat het be ter is om een stap terug te doen om dat de negatieve stemming over slaat op de groep, dan vind ik dat heel sterk." Van die ene keer (na ADO-uit) dat de spelersbus van Willem II dit seizoen bij thuiskomst werd opge wacht, lag Van de Looi inderdaad niet meteen wakker. „Er werd wat geschreeuwd, dat stelde niets voor", zegt hij. „Maar je ziet iets ontwik kelen. Er was steeds meer aandacht voor de trainer. Ik heb er lang over nagedacht en moest als professional een goede afweging maken. We hebben nog vier thuiswedstrijden Een stel randdebielen denkt dat ze het goede doen, maar ze bezorgen hun club alleen maar ellende voor de boeg. Die wil je niet afwer ken in een spookstadion. We heb ben de twaalfde man hard nodig. Als trainer wil je altijd voor je troe pen blijven staan, maar nu kwamen er acties die direct invloed hebben op het team." Of bij Willem II alles beter wordt nu Van de Looi is opgestapt? Ade laar heeft zijn twijfels. „Dat ik bij AD O vertrok hielp niks, want ze degradeerden toch." Voor Adelaar was de keuze snel gemaakt toen supporters tijdens een wedstrijd tegen Vitesse het veld bestormden en hij dekking moest zoeken in de dug-out. „Ik heb tegen de clubarts gezegd dat dit de laatste keer was dat ik naar Den Haag was gegaan. De dreiging was echt voelbaar. Als mensen het veld op komen, dan houdt het op." Waar de grens ligt? „Dat bepaalt iedereen voor zich, dat is juist het moeilijke", zegt Adelaar. „Je wilt niet meteen toegeven, maar als je weet wat ik daarvoor al had meege maakt bij ADO... Het was natuurlijk niet zomaar dat ik politiebegelei ding kreeg." Zo ver kwam het bij Van de Looi niet, maar het principe is voor Ade laar hetzelfde: „Supporters die het niet met je eens zijn, geef je nu hun zin. De volgende keer gaan ze het weer zo doen." Frans Adelaar Tini Ruys Dwight Lodeweges Hennie Spijkerman Uitslagen UITSLAGEN hang met de competitiestart." Diego Simeone, trainer van Atlé- tico Madrid, pleitte deze maand nog voor een wereldwijde afstem ming van de deadline. „Dan zouden clubs, trainers en spelers een stuk relaxter zijn", zei hij. Dat denkt Hesp dus niet. Zeker niet voor de spelers. „En wereldwijd data op el kaar afstemmen is onmogelijk", zegt Hesp. „Je hebt China, Austra lië, Rusland. Dat kan niet. Italië en Engeland willen het nu dus doen vlak voor de start van de competi tie, maar tussen de start in beide landen zit gewoon een week. En in Spanje beginnen ze nog later." De KNVB kijkt vooral naar het element competitievervalsing. Se lecties zien er in augustus compleet anders uit dan in september, daar wordt al jaren over geklaagd. „De transfermarkt was voorheen tot maart geopend", zegt Hesp. „Het vrij verkeer van werknemers is dus al fors ingeperkt. Er zijn maar zes tien weken voor spelers om van werkgever te veranderen. Vier in de winter en twaalf in de zomer. Daar willen ze er dus ook nog eens drie vanaf halen. Dat is onwenselijk." Op slot Het nieuwe seizoen in de eredivisie begint op 10 augustus. De Italiaanse bond laat de transfermarkt in de Se rie A op 18 augustus sluiten. In de Premier League gaat de markt op 9 augustus op slot. De Eredivisie CV, de belangenbe hartiger van de achttien clubs, gaf eerder al aan voorstander te zijn van een vervroegde sluiting van de transfermarkt, als dat in omlig gende landen ook gebeurt. In Zeist stellen ze dat het belang van de concurrentiepositie van Ne derland in ogenschouw genomen moet worden. „Het is wel van be lang dat de transferperiodes in de verschillende landen zoveel moge lijk gelijklopen", stelt Groot na mens de KNVB. „En dat ze, indien mogelijk, voor de start van de com petities sluiten. Om te voorkomen dat je als Nederlandse club alleen kunt verkopen en geen spelers meer kunt terugkopen." Frank Schouten, zaakwaarnemer bij Key Sports Management, ziet voordelen voor zijn beroepsgroep en het Nederlandse voetbal. „Ik verwacht minder paniekaanko pen", zegt hij. „Clubs zullen meer op basis van visie en structuur gaan werken." vrijdag 9 maart 2018 GO ik moest een goede [afweging maken' -Frans Adelaar Supporters van ADO bestor men op 19 november 2006 het veld als hun ploeg met 0-3 achter staat tegen Vitesse. Na het verloren bekerduel met JVC Cuijk op 20 decem ber 2013, wordt de MVV-trai- ner belaagd door woedende fans. Ruys krijgt zelfs een klap. Twee dagen na het incident houdt hij het voor gezien. Na het seizoen vertrekken naar Heerenveen, gaat er niet in bij de Cambuur-aanhang. Lodeweges stapt op 2 april 2004 direct op. PEC staat achtste in de eer ste divisie. Spijkerman zwicht op 19 januari 2006 voor fans die het op hem en z'n gezin hebben gemunt. ACHTSTE FINALES, HEENWEDSTRIJDEN Gisteren AC Milan - Arsenal 0-2 Borussia Dort. - FC Salzburg 1-2 CSKA - Olympique Lyonnais 0-1 Atlético M. - Lokomotiv Moskou 3-0 Sporting P. - Viktoria Plzen nnb Olympique Mars. - Athlétic Club nnb RB Leipzlg - FC Zenit nnb Lazio - Dinamo Kiev nnb Returns op donderdag 15 maart Beachvolleybal Mannen Doha. World Tour, eerste ronde: Brouwer/Meeuwsen (Ned, 9) - Pru- del/Szalankiewicz (Pol, 20) 21-17 21-15. Achtste finales: Brouwer/Meeuwsen - Hyden/Brunner (VS, 10) 27-25 21-17. Kwartfinales: Brouwer/Meeuwsen - Alvaro Filho/Saymon (Bra, 22) 19-21 21-19 22-20. Tennis Vrouwen Indlan Wells, eerste ronde: Osaka (Jap) - Sjarapova (Rus) 6-4 6-4, Dole- hide (VS) - Rogers (VS) 3-6 7-6 6-3, Qiang (Chi) - Bacsinszky (Zwi) 6-0 4-6 6-2, Stosur (Aus) - Davis (VS) 3-6 6-3 6-3, Vondrousova (Tsj) - Brengle (VS) 6-2 6-2, Sabalenka (WRu) - Lepchenko (VS) 7-5 6-1, Martic (Kro) - Maria (Dui) 6-3 6-1, Bencic (Zwij - Babos (Hon) 1-6 6-1 7-6. Dubbelspel, eerste ronde: Schuurs(Ned)/Mertens (Bel) - Ber- tens(Ned)/Larsson (Zwe,7) 7-6 6-4. Wielrennen Parijs-Nice, vijfde etappe (165 km): 1. Cousin (Fra/Dir) 3.57.25, 2. Politt (Dui/Kat) +0.02, 3. Greipel (Dui/Lot) +0.04, 4. Nielsen (Den/Ast) z.t., 5. Kri- stoff (Noo/Emi) z.t., 6. Laporte (Fra/Cof) z.t., 7. Trentin (Ita/Mit) z.t., 8. Teunissen (Ned/Sun) z.t., 9. Breschel (Den/Edu) z.t., 10. De Kort (Ned/Trk) z.t. Klassement: 1. Sanchez (Spa/Ast) 17.45,26, 2. Poels (Ned/Sky) +0.15, 3. Alaphilippe (Fra/Qst) +0.26,4. Soler (Spa/Mov) z.t., 5. Izagirre (Spa/Bhr) +0.34,6. Grossschartner (Oos/Bor) +0.35. Tirreno-Adriatico, tweede etappe (172 km): 1. Kittel (Dui/Kat) 4.12.24,2. Sagan (Slw/Bor) z.t., 3. Nizzolo (Ita/Trk) z.t., 4. Kwiatkowski (Pol/Sky) z.t., 5. Bevin (NZI/BMC) z.t., 6. Mareczko, (Ita/Wil) z.t., 7. Gaviria (Col/Qst) z.t., 8. Van Pop- pel (Ned/LJm) z.t., 9. Grosu (Roe/Nip) z.t., 10. Consonni (Ita/Emi) z.t. Klassement: 1. Bevin (NZI/BMC) 4.34.43,2. Caruso (Ita/BMC) z.t., 3. Van Avermaet (Bel/BMC) z.t., 4. Dennis (Aus/BMC) z.t., 5. Impey (ZAf/Mit) +0.04,6. Kwiatkowski (Pol/Sky) +0.09. Sam Larsson verkaste lopende het seizoen van Heerenveen naar Feyenoord. foto pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23