Moskeebezoek afgeblazen Commotie om bonus Is Ralph Hamers de Messi van het bankwezen? Na de rellen een jaar geleden in Rotterdam achtten zij de komst van de Turkse oud-minister on wenselijk. Fatma Sahin, een pro minent lid van de Turkse AK-partij van president Erdogan, zou zater dagavond spreken op een bijeen komst met alleen vrouwen in de Centrum Moskee in Deventer. Een gevoelig moment, zo aan de voor avond van de gemeenteraadsver kiezingen van 21 maart. Bijna precies een jaar geleden - in het weekend voor de Tweede Kamerverkiezingen - leidde een bezoek van de huidige Turkse mi nister van Familiezaken Fatma Kaya aan Rotterdam tot een diplo matieke rel, die nog altijd voort sleept. Zij werd toen onder politie begeleiding teruggebracht naar Duitsland, waar ze eerder een be zoek aan had gebracht. Kaya was per auto naar het Turkse consulaat in Rotterdam ge reisd, nadat het kabinet een stokje had gestoken voor een aangekon digd bezoek van de Turkse minis ter van Buitenlandse Zaken Mevlüt fhvusoglu. Hij wilde in ons land campagnevoeren voor een referendum dat de Turkse pre sident meer macht zou geven. Het kabinet-Rutte II stond dat niet toe en trok zijn landingsrechten in. Nederland besloot begin fe bruari de ambassadeur, die sinds maart vorig jaar niet meer welkom was in Turkije, officieel terug te trekken. Ondanks de spanningen tussen Turkije en Nederland informeer den de Turkse autoriteiten ons We zijn samen tot de conclusie gekomen dat dit bezoek nu niet passend is land over het voorgenomen bezoek van oud-minister Sahin. De twee landen gingen vervolgens op amb telijk niveau met elkaar in overleg, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Za ken. „We zijn samen tot de conclu sie gekomen dat dit voorgenomen bezoek op dit moment niet pas send zou zijn." De woordvoerder wil verder inhoudelijk niet ingaan op het afgeblazen bezoek; ook niet of Nederland druk heeft uitgeoe fend. Ondanks de diplomatieke ruzie houden de twee landen wel con tact, benadrukt de woordvoerder van het ministerie. „Nederland blijft met Turkije in gesprek over onderwerpen die ons beide aan gaan. Dat gaat om bezoeken over en weer, maar ook over zaken als veiligheid en migratie." DE NIEUWETHRILLER VAN DANIËL COLE Nieuwsmedia Hoesten en proesten in huis dankzij allergie A, Kijk voor een Blz.- boekhandel in de buurt op www.blz.nl Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl P3EN16, ZEELAND2 Politicus uit Turkije hier niet welkom Een bezoek aan Deventer van een prominent lid van de Turkse AK-partij is afgeblazen na over leg met Nederlandse diploma ten. Judah Bolink Hanneke Keultjes Den Haag/Deventer president Erdogan (links). -Buitenlandse Zaken Ex-minister Fatma Sahin en Eerst droog en zonnig, later op de 10°C dag een bui pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Olympisch kampioenen Ireen Wüst en Sven Kramer bij de Nachtwacht. Gisteravond kwamen veertig schaatsiconen samen in het Rijksmuseum. Daar werd herdacht dat 125 jaar geleden Jaap Eden de eerste wereldtitel won. fotoanp Binnen Buiten Iedere bladzijde een eigen verhaal Deze exclusieve uitgave ligt in de Blz.-boekhandel. Je kunt deze uitgave wel via de website bestellen, maar helaas niet thuis laten bezorgen. Het geheia 4 van Bi ja aan Véél voordeel op al onze 124 rondreizen naar Azië De korting geldt voor al onze groeps- en privéreizen naar Azië. Boek nu uw rondreis en profiteer tot 150 per persoon korting bij een vertrek t/m maart 2019. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1