Veel meer gasten van sauna naakt op internet VERKIEZING 2018 f brouwerijverkiezing.nl Tommy Wieringa OP ZOEK NAAR DE 15 In het holst van de nacht denk ik aan het ruisen van een habijt weg n een klooster in het zuiden van het land brandt al sinds 143 jaar een kaars - al is het misschien beter om te zeg gen dat niet de kaars maar de vlam al 143 jaar dezelfde is. Bij dat kaarslicht zit sinds 1875 een zuster te bidden. Ook daar geldt: de gebeden zijn constant, de zusters wisselen elkaar af. De benedictinessen van de Altijddurende Aanbidding in Tegelen bidden voor ons en voor de wereld, dag en nacht prevelen ze een oneindig snoer van gebe den, alleen onderbroken door de aflossing van de wacht. Vaak, in het holst van de nacht, denk ik aan het ruisen van een habijt en het korrelige kaarslicht ver weg. Mijn slaapproblemen begonnen een jaar geleden - sinds een maand is de slapeloosheid con stant. 'Die zeven kostbare uren slaap breken plotseling in tweeën', schrijft F. Scott Fitzge- rald in Slapen en wakker liggen. 'Er is, als je geluk hebt, de eerste zoete slaap van de nacht en de laatste diepe slaap van de och tend, maar daartussenin ver schijnt een sinistere, zich steeds verwijdende kloof.' De diepe slaap van de ochtend ken ik niet, het is eenvoudigweg een wakker liggen vanaf half drie 's nachts totdat 's morgens vroeg de wekker gaat. Gedachten mon den soms uit in een soort dagdro men, een enkele keer zijn ze ero tisch van aard. Zo doken er plots twee moeders van het school plein op uit het zwart van de nacht, glinsterende dolfijnen. Dat was het aangename deel. De rest is wanhoop. Nog drie uur te gaan. Ook Scott Fitzgerald werd om half drie wakker en zag de ver schrikkingen van de nacht voor zich. 'Gruwel en verval... Verval en gruwel... wat ik had kunnen zijn en doen dat nu verloren is, voorbij, vervlogen, opgemaakt, niet meer terug te winnen. Ik had zó kunnen handelen, dat kunnen laten, hard moeten zijn waar ik bedeesd was, voorzichtig waar ik onbezonnen was. Ik had haar niet zo hoeven kwetsen. Ik had dat niet tegen hem moeten zeggen.' Enzovoort. Morgen ga ik CBD-olie kopen. De dokter bellen voor nog een rondje Temazepam. Mijn uitge ver zei dat een bruine boterham eten voor het slapengaan helpt, en dat je onder zware dekens moet gaan liggen. Misschien lig ik op een aardstraal. Herman Fin kers sliep ook beroerd, vertelde hij toen ik hem vorig jaar be zocht, hij had een wichelroede loper laten komen, die zei dat zijn bed verkeerd stond. Ze verplaats ten het bed, hij sliep weer als een roos. 'Weet je wat het is, Her man', had die wichelroedeloper gezegd, 'het is natuurlijk allemaal bijgeloof, maar het werkt altijd.' Niet alleen van de Oranje-handbal- sters, maar van veel meer gasten staan nog steeds naaktbeelden op internet, blijkt uit onderzoek van deze krant. De hacker schrijft op een forum dat hij 24 uur per dag, zeven dagen per week de beelden kon bekijken. „Ik kan ook live kij ken." Op verschillende websites zijn nog steeds lange reeksen video beelden en screenshots van de be veiligingscamera's uit de kleedka mers te downloaden. Bezoekers van de op de grens van Gelderland en Noord-Brabant gelegen sauna zijn hierop duidelijk herkenbaar en naakt in beeld. Onder een bijnaam schrijft een hacker, die door het forum wordt betiteld als 'eersteklas gluurder': „Ik heb toegang tot drie kleedkamers, waar 24/7 wordt opgenomen." Op 21 september 2016 licht hij op een forum zijn werkwijze toe. „Het is zaak om de beelden te bekijken en de beste momenten eruit te pikken. Ik kan ook live kijken." De gluurder zoekt hierbij ook in teractie met mede-forumbezoe- kers. Bij een reeks foto's vraagt hij om commentaar te leveren. „Hou den jullie meer van blanke meisjes, donkere meisjes? Dik? Dun? Jong of ouder?" Andere forumbezoekers reageren enthousiast. De eigenaar van de sauna, Erik van Ingen Schenau bevestigt dat de videobeelden uit zijn sauna afkom stig zijn, en stapt daarom morgen wederom naar de politie. „Met deze informatie ga ik opnieuw aangifte doen", bevestigt de eigenaar. Hij laat ook weten vanwege de diefstal van data naar de Autoriteit Per soonsgegevens te stappen. Hack-expert Brenno de Winter noemt dit 'geen licht vergrijp'. „Het moet binnen 72 uur gemeld wor den bij de Autoriteit Persoonsgege vens, anders riskeert de sauna een boete van negen ton." De camera beelden hadden volgens hem nooit aan het internet gekoppeld mogen worden. „Daarvoor hoor je een apart netwerk te maken." Het is niet duidelijk wanneer de beelden precies zijn gemaakt. De hacker beschrijft tussen 21 septem ber en 10 oktober 2016 dat hij toe gang heeft tot de beelden. Maar vol gens sauna-baas Van Ingen Sche nau is dat onmogelijk omdat de ca mera's 'eind 2015' zijn verwijderd. Ik moet mijn leven veranderen. Ik moet stoppen met drinken. Meer groente en fruit eten. Weer gaan mediteren. Vriendelijk zijn. Een nieuw bed kopen. Bij Has- tens hebben ze een bed van 130.000 euro, ongelogen. Ik heb erop gelegen. Als je slaap kon ko pen, deed ik het onmiddellijk. Ik, die eens als Jakob in de woestijn kon slapen met mijn hoofd op een steen... Zusters van de Altijddurende Aanbidding, sta de slapeloze bij. Meld je aan via: vrijdag 9 maart 2018 Het lek bij Sauna Beauty Oase in het Gelderse Nederasselt blijkt veel groter dan tot nu toe bekend. Marcia Nieuwenhuis Nederasselt GO Nachtwake I WEDSTRIJDREGLEMENT: 1. Maximale productie voor brouwerij of merk is 200.000 HL 2. Er moet van 1 van de bieren minimaal 1 palet kunnen worden afgenomen NOMINEER EN STEM: Nomineer jouw favoriete brouwerij en zorg dat deze meedoet of stem op jouw favoriet via brouwerijverkiezing.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15